עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

עיריית אילת שומרת על יציבות בדירוג אגרות החוב

15/07/2019
עיריית אילת שומרת על יציבות בדירוג אגרות החוב (הגדל)

עיריית אילת שומרת על יציבות בדירוג אגרות החוב

כבר למעלה מעשור מאז שהנפיקה עיריית אילת איגרות חוב (אג"ח) מוניציפאליות בשווי 80 מיליון ₪ ועומדת בהתחייבויותיה למחזיקי האג"ח במהלך כל התקופה. בזכות כך ובזכות איתנותה הכלכלית והשיפור בתוצאות הכספיות של העירייה, אישרה חברת "מידרוג בע"מ" גם השנה דירוג Aa3 לאגרות החוב. דירוג זה מעיד, כי ההתחייבויות הן מאיכות גבוהה וכרוכות בסיכון אשראי נמוך מאוד. ראוי לציין כי, במהלך כל התקופה, מאז שנת 2006, שומרת העירייה על דירוג גבוה, נתון המלמד על איתנות פיננסית ושיפור בבסיס תקבולי הארנונה מנכסי האג"ח המשועבדים, באופן המאפשר כיסוי מלא של ההתחייבות.

 

"השארת הדירוג הגבוה של אגרות החוב על כנו מלמדת יותר מכל על ההתנהלות הכספית והכלכלית הנכונה והטובה של העירייה ועל השיפור המתמיד הנעשה בתחום בדרך לאיתנות ויציבות כלכלית. זהו ביטוי חשוב נוסף לחוסנה של העירייה" ציין סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי האמון על התחום הכספי בעירייה.

 

החברה למימון אילת בע"מ ציינה בדו"ח מעקב הדירוג האחרון, כי בתקופת המעקב, סך הגירעון המצטבר של העירייה קטן ושיעור התקבולים העצמאיים מסך התקבולים עלה. זאת ועוד, שיעורי עומס המלוות לסך התקבולים בעיריית אילת יורדים באופן פרמננטי בשנים האחרונות ותומכים את איתנותה הפיננסית של העירייה. עוד צוין בדו"ח, כי שיעור גביית הארנונה בעיריית אילת הינו גבוה, ועומד על 95%. בזכות אלה, כאמור הותירה החברה  את דירוג האג"ח הגבוה ביותר המלמד, כי התחייבות העירייה היא מהאיכות הטובה ביותר וכרוכה בסיכון אשראי מינימלי, זו למעלה מעשור.

מצורפת תמונה.  

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת החורף) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: ימים א-ה: 8:30-16:00 | יום שישי שבת 0900-16:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד