עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מחזקים את אילת

7/07/2019
מחזקים את אילת (הגדל)

מחזקים את אילת

 העיר אילת הצטרפה לתכנית "ישראל צומחת" שמוביל חה"כ ניר ברקת לחיזוק הפריפריה. לאחר עבודת מחקר שכללה שולחנות עגולים במגוון תחומים ומפגשים עם נציגי העיר והעירייה, הוצגה היום לראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ולהנהלת העירייה התכנית לפיתוח העיר אילת והערבה בתחומי תיירות, ספורט, ו-Desert Tech בדגש על אנרגיה סולארית, חקלאות וביוטכנולוגיה ימית. לאחר שילוב התכנית עם הצרכים והתכניות העירונית, תוגש בקרוב תכנית חומש משותפת מתוך כוונה להוציאה אל הפועל כבר בראשית שנת 2020. ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי: "אילת היא משאב מניב למדינת ישראל".

 

לאחר עבודה מאומצת של כשבעה חודשים,  ביקר היום (א') חה״כ ניר ברקת באילת כחלק מפיתוח התכנית שלו לחיזוק הפריפריה הגאוגרפית של מדינת ישראל, אותה הכין בשיתוף פרופ' מייקל פורטר מאוניברסיטת הרווארד, ושותפים לה פורום קהלת, ישראל צומחת וישראל 2048. התכנית כוללת פיתוח "מרכזי צמיחה" לנגב-ערבה, גליל-גולן, יהודה ושומרון. במסגרת זו הציג חה״כ ברקת לראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, את התכנית לנגב-ערבה בכלל ולאילת בפרט.

 

בהתאם לעיקרי התכנית, *יש להפוך את אילת למרכז תיירותי אזורי ולא רק מקומי; להכפיל את התיירות מחו"ל; להביא לגידול משמעותי במספר הכנסים הבין לאומיים; לעודד פיתוח בתחומי החקלאות הימית והביולוגיה הימית; יצירת אקדמיה איכותית והפיכת אילת "לעיר מחוז" ע"י תכנונה ל- 250 אלף תושבים ובתוך כך הקמת תשתיות מתאימות בתחומים השונים כגון: בריאות, חינוך, תרבות ופנאי – כל אלו לצד יצירת תשתיות מחוללי שינוי כמו קזינו, רכבת מהירה לאילת, מרכז כנסים וקריית ספורט,  ישמשו כמנועי צמיחה משמעותיים לעיר אילת ולאזור כולו.*

 

חה״כ ניר ברקת: "אני מודה לחברי היקר, ראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי, ומחזק אותו ואת תושבי העיר בימים קשים אלו בעקבות סגירת "שדה דב". התכנית שהכנתי ביחד עם פרופ' פורטר ובשיתוף עם אנשי ״ישראל צומחת״ מקבלת בימים אלה משנה תוקף בכל הקשור לעיר אילת. התכנית תסייע רבות לפיתוחה של העיר אילת, להפיכתה למוקד תיירותי בין-לאומי ולהעברתה לקדמת הבמה העולמית בתחום האנרגיה המתחדשת והחקלאות הימית. בכל תפקיד אותו אמלא בעתיד, אהיה מחויב לפיתוח הפריפריה הגאוגרפית של המדינה ואילת כחלק אינטגרלי ממנה".

 

ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי ברך גם הוא את חה"כ ניר ברקת על ראייה חזונית ועל תכנית המתיישבת עם החזון העירוני. "לתכנית יש סיכויי הצלחה מאוד גדולים באילת זאת משום הפוטנציאל העצום שיש לאילת. ההשקעה באילת תניב למדינה תשואה אדירה" אמר ראש העירייה. סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי הדגיש גם הוא את היתרונות היחסיים של אילת, ביניהם מיקומה הגיאוגרפי, מזג האוויר, משאבי הטבע, שדה התעופה הבינלאומי, פוטנציאל תיירותי אדיר לאילת ועוד.

 

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד