עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

סיפורים מהחלל ועל ציפורים בכלל

29/04/2019
סיפורים מהחלל ועל ציפורים בכלל (הגדל)

סיפורים מהחלל ועל ציפורים בכלל

לא בכל יום פוגשים אסטרונאוט אמיתי ... אבל לתלמידי בית ספר התיכון ע"ש "רבין" הזדמן להכיר אחד כזה, במפגש מעניין במיוחד עם האסטרונאוט - ריקי ארנולד שהיה איש חינוך אמריקאי והפך לאסטרונאוט ששהה מעל 150 יום בחלל וביצע 3 הליכות חלל. בזכות אהבתו לציפורים, זכו תלמידי אילת לפגוש אותו.

 

לפני היציאה לחופשת הפסח, זכו תלמידי תיכון "רבין" לביקור מרתק במיוחד. 75 תלמידי כיתות י' וי"ב מהכיתות המוגברות והמדעיות נפגשו עם האסטרונאוט ריקי ארנולד – שהוא גם צפר חובב ביחד עם פרופ' יוסי לשם – אורניתולוג במחלקה לזואולוגיה באוניברסיטת תל אביב, מייסד ומנהל המרכז הבינלאומי לחקר נדידת הציפורים בלטרון ושמעו מהם על החלל ועל ציפורים בכלל. בחלק הראשון של ההרצאה "העביר" האסטרונאוט את התלמידים מסע בחלל שנמשך 197 יום בהם שהה בתחנת החלל של נאס"א. ריקי סיפר על שגרת יומם של האסטרונאוטים, על המיונים, על המרחק מהמשפחה והתמודדויות אישיות שלו. המסר העיקרי שלו היה: "אם אתם רוצים את זה, אתם יכולים לעשות את זה". רק בגיל 40 הוכשר ריקי להיות אסטרונאוט. "ההרצאה הועברה כולה באנגלית, התלמידים ישבו מרותקים והביעו התעניינות בשאלות שנשאלו על ידם גם באנגלית רהוטה" סיפרו בסיפוק מורי התלמידים. בחלק השני של ההרצאה שיתף פרופ' יוסי לשם את התלמידים במחקרים שלו בעולם על עולם הצפרות.

 

הקשר בין פרופ' יוסי לשם לאסטרונאוט – ריקי ארנולד הגיע מעולם הצפרות, כיוון שארנולד הוא גם חובב ציפורים. ביחד, הם נפגשים עם קהל של יהודים, מוסלמים ונוצרים ומעבירים הרצאות בעניין. הם "עצרו" בתיכון רבין בדרכם לירדן וחזרה לירושלים. האסטרונאוט ריקי ארנולד הגיע לאילת בעקבות אהבתו הגדולה לצפרות ובעקבות כנס שהתקיים בנושא "הנשר בשמים" במהלכו ביקר גם  בפארק הצפרות באילת. יוזמה זו התאפשרה תודות לשיתוף פעולה עם משרד המדע והטכנולוגיה, סוכנות לחלל והמחלקת לחינוך ועיצוב סביבתי. 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד