עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שגרירנו שמוליק תגר

16/04/2019
שגרירנו שמוליק תגר (הגדל)

שגרירנו שמוליק תגר

לאחר 60 שנים בהן ייצג את אילת בקשרים הבינלאומיים מתוכן 40 שנים בהן ריכז בהתנדבות את תחום הערים התאומות, סיים שמוליק תגר את תפקידו כמזכיר ועדת ערים תאומות, בה ימשיך לשמש כחבר. בישיבת הוועדה האחרונה ברך ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי המשמש כיו"ר הוועדה את שמוליק תגר על פועלו רב השנים. את שמוליק מחליפה אנה ליסון – מתאמת קשרי חוץ בעירייה.

שמוליק תגר תושב העיר אילת משנות ה – 50, איש רב פעלים, שרק בשנה האחרונה זכה גם באות חלוץ הנגב, היה מבין מניפי דגל הדיו בטקס הממלכתי האחרון לציון 70 שנים לשחרור אילת. ראש העירייה בחר בשמוליק תגר להיות בין מניפי דגל הדיו כחלק מההערכה הרבה לפועלו באהבה לעיר אילת. כאמור ימשיך שמוליק לשמש כחבר בוועדת ערים תאומות ולבקשת ראש העירייה ימשיך לעסוק בכל תחום מורשת העיר אילת באתרים ארכיאולוגיים, במוזיאון ועוד.

מי שהיטיב לספר על ההיסטוריה של אילת בכל הנוגע לערים התאומות, הלוא הוא שמוליק עצמו, זה שכתב את ההיסטוריה, וזה שהוא חלק ממנה. את העבודה שלו בקשרים הבינלאומיים החל שמוליק כבר בשנות ה – 60 לבקשת מי שהיה אז ראש העירייה - יוסק'ה לוי. בשנים אלה טייל שמוליק עם שר החוץ הנורווגי, ראש ממשלת גאנה, מלכת היופי של דנמרק ועוד כהנה וכהנה V.I.P  שבאו לאילת. "אז כבר הייתה לנו עיר תאומה אחת לוס אנג'לס שבקליפורניה, עמה נחתמה הברית בשנת 1959. אנשיה שלחו תערוכות לתצוגה בפיליפ מוריי, גן משחקים להצבה בשפת הים ועוד" סיפר שמוליק והוסיף, כי בשנת 1976 נחתם חוזה הערים התאומות השני עם העיר דרבן בדרום אפריקה, ובסוף שנות השישים הצטרף לעשייה ג'קי פרי גל  ז"ל, שהיה קודם סגן ראש העירייה. עם אנטיב בריביירה הצרפתית נחתם הסכם בשנת 1979, אז החלה לפעול בעירייה, ועדת ערים תאומות מסודרת ושמוליק קיבל מינוי של מזכיר הוועדה בנוסף לעבודתו בעירייה כמנהל אגף התיירות והפיתוח הכלכלי. "חתמנו חוזים עם קאמן שבגרמניה בשנת 1980,עם קאמפן שבהולנד בשנת 1983 והעבודה זרמה על מי מנוחות כשג'קי ואנוכי מנווטים את הספינה הבינלאומית, עם חילופי משלחות מאילת ומהערים התאומות בנושאים רבים כמו משלחות של ציירים, יאכטונרים, שוטרים, מקומות עבודה, קבוצות ספורט תזמורות להקות זמר ומחול ועוד. רפי הוכמן ראש העירייה דאז חתם על ברית התאומות עם סמוליין שבבולגריה, אחריו גבי קדוש עם אריקה שבצ'ילי ושופרון שבהונגריה בשנת 2005. אחריהם חתם מאיר יצחק הלוי עם פיאסטני בסלובקיה, יאלטה באוקראינה, קרלובי וארי בצ'כיה, ינצ'ואן בסין, פלאנגה בליטה, סורנטו באיטליה ואקפולקו במקסיקו. סך הכל לאילת יש כיום 15 ערים תאומות" מסכם שמוליק בסיפוק. "כל חתימה דרשה טקס פורמלי בין שתי הערים עם חתימת חוזה בשלוש שפות ובאישור של משרד החוץ, הכרה ואישור של שתי מועצות הערים והכרת המקום והפוטנציאל שלו לחילופי תושבים. בכהונתו של מאיר יצחק הלוי הוביל ראש העירייה שיתופי פעולה גם בין בתי הספר התיכוניים משני צדדים ובמשך הזמן הגענו לשבע שמונה משלחות נוער שביקרו מידי שנה אחת את השנייה ויצרו קשרים אישיים בין התיכוניסטים שהתגוררו בבתי חבריהם ובין בתי הספר התיכוניים והמורים עצמם" ציין שמוליק.

לצד פועלו בתחום הקשרים הבינאלומיים בדגש על הערים התאומות, יזם שמוליק במהלך השנים פרויקטים סביבתיים, תיירותיים ותרבותיים בעיר ביניהם הקמת פארק הצפרות, הקמת מוזיאון "עירי אילת", הקמת גלריה לאמני אילת, הקמת קבוצת נוער 'שומרי המפרץ' לניקיון מפרץ אילת, ועוד. בזכות אלה זכה שמוליק באות חלוץ הנגב. בין כל תחומי העשייה, מרצה שמוליק בהתנדבות על העיר והאזור לחיילי צה"ל, לניצולי שואה ולכל קבוצה אחרת הפונה ומבקשת.

 

 

לאורך כל שנות מגוריו בעיר ואף היום, ממשיך תגר להיות פעיל בכל התחומים הקרובים לליבו ובעיקר בתחומי התיירות, הסביבה והקשרים הבינלאומיים. בזכות אלה, ימשיך שמוליק לעסוק ולהוביל את תחום מורשתה של העיר אילת.

 

בוועדה ברך ראש העירייה את שמוליק תגר: "עשייתך האדירה רבת השנים למען העיר אילת במסירות נפש, ראויה להערכה". אמר ראש העירייה. גם סגנו וממלא מקומו – אלי לנקרי הצטרף לברכות: "תודה בשם העיר אילת על אהבת אמת לעיר, בזכותה עשית כל כך הרבה דברים בכל כך הרבה זמן" אמר לנקרי. שמוליק תגר הודה גם הוא: "רבים המתנדבים חברי הוועדה שתרמו רבות לפיתוח הקשרים הללו כל אחד בעיר הקרובה ללבו ועל כך תודתי מקרב לב על כ-60 השנים בהן פעלתי לטובת העיר ותושביה בנושא זה" אמר שמוליק וברך את אנה בתפקידה כמזכירת הוועדה: "אני מעביר בשמחה לידיה המוכשרות את המושכות".

 

כאמור על רקע החשיבות בחיזוק הקשרים הבינלאומיים מונתה אנה ליסון כמתאמת קשרי החוץ בעירייה והיא שתחליף את שמוליק תגר שפעל עד כה בהתנדבות ביחד עם ממלא מקום יו"ר הוועדה – בני גמליאלי. את בני גמליאלי מחליף כממלא מקום יו"ר הוועדה – חבר מועצת העיר החדש, מומי צרפתי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד