עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שותלים ביעלים

15/04/2019
שותלים ביעלים (הגדל)

שותלים ביעלים

עם סיום עבודות הפיתוח והטיפוח של מקבץ הבניינים הראשון של פרויקט שיקום שכונות סביבתי בשכונת יעלים, בוצעה שתילה של צמחי תבלין מהם ייהנו דיירי הבניינים 3304, 570, 569, 568, 560 בהם בוצע השיפוץ. הפרויקט שיימשך גם השנה כולל בסך הכל 64 בניינים ברחבי השכונה שיעברו גם הם שיקום מבנים ושטחים ציבוריים כולל התקנת מערכות פוטו-וולטאיות על הגגות למימון התחזוקה למשך 10 שנים.

 

כידוע במסגרת פעילות העירייה לשדרוג השכונות הוותיקות הצטרפה העירייה לפני כשנה, לפרויקט שיקום שכונות סביבתי במימון משותף של המשרד להגנת הסביבה, קרן קיימת לישראל (קק"ל) ועיריית אילת באמצעות החברה הכלכלית לאילת (חכ"א). השכונה שנבחרה לפרויקט הינה שכונת יעלים ב -  64 בנייני מגורים, בעלות כוללת של 10 מיליון ₪ כולל טיפוח המרחב הציבורי עם שבילים, נוי וגינון, ריהוט רחוב, הצללה, גינון קהילתי ועוד. שליש מעלות הפרויקט יושקע במיזם התייעלות סביבתי במסגרתו יותקנו על גגות מבנים ציבוריים מערכות פוטווולטאיות – פאנלים סולאריים, שדרוג תאורת החוץ הקיימת לתאורת לדים חסכונית והחלפת תאורת חדרי המדרגות בבניינים לתאורה חסכונית למימון תחזוקת  הפרויקט למשך 10 שנים. עקרונות התכנון של הפרויקט כוללים תיקון מפגעים קיימים, תיקון מפגעי בטיחות, שיפור הנגשה, הגברת תחושת הביטחון והשייכות של הדיירים, שילוט והתמצאות במרחב, שיפור התאורה, יצירת מרחב מזמין ונעים למפגשים קהילתיים ועוד. כל אלה כאמור ישפרו משמעותית את נראות השכונה ובעיקר את איכות חיי התושבים.

 

עם סיום עבודות השדרוג, נערך לאחרונה, אירוע שתילה בשיתוף היחידה האזורית לאיכות סביבה אילת חבל אילות, חכ"א, מתנ"ס יעלים, 25 בני נוער ממועדון המד"צים ב- 360 מעלות של מתנ"ס יעלים, הוריהם ודיירי הבניינים. סך הכל נשתלו באדניות של הגינות הקהילתיות עשרות צמחי תבלין: נענע, שיבא, בזיליקום, לימונית, רוזמרין, ובימים הקרובים יזרעו זרעי היביסקוס לתה וחמניות, אותם יטפחו תושבי השכונה  הן לנוי והן לצריכתם הפרטית. באירוע השתתפו סגן ראש העירייה – סטאס דינקין, מ"מ ראש מינהל לתושב בעירייה – עופר אברהם, מנהל היחידה האזורית לאיכות הסביבה – אסף אדמון, נציגת היחידה – יעל אדרעי, סמנכ"ל חכ"א – עדי גורשניק ונציג הציבור מטעם חכ"א – רוני בן שושן.

 

בימים אלה, נערך מתנ"ס יעלים לקליטת עובד קהילתי אשר ילווה את התפתחות הפרויקט ויסייע לתושבי השכונה לשמור על הטיפוח שבוצע, לצד המשך פיתוח והעצמה של פרויקטים קהילתיים חדשים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד