עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת זכתה שוב בפרס החינוך הארצי

31/03/2019
אילת זכתה שוב בפרס החינוך הארצי (הגדל)

אילת זכתה שוב בפרס החינוך הארצי

הישג חסר תקדים רשמה מערכת החינוך העירונית עם זכיה נוספת בפרס החינוך הארצי וכעיר היחידה בארץ שזכתה שלוש פעמים בפרס חינוך ארצי. הפרס ניתן כהוקרה על איכות ומצוינות, והוא פועל יוצא של השקעה מיוחדת בקידום מערכת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי.

בטקס שהתקיים בשבוע שעבר (ד') בירושלים, במעמד שר החינוך – נפתלי בנט, נבחר ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, לשאת דברים בשם ראשי הרשויות הזוכות. בדבריו אמר ראש העירייה: "בחרתי באהבה גדולה להתמסר לתחום החינוך משום הבנתי העמוקה את ערך החינוך ברצותנו לבנות חברה משובחת, איכותית, ערכית ועצמאית. הצלחת העשייה אינה רק משום כישורי המנהיגות הציבורית, ההצלחה היא תוצאה של מספר משתנים וגורמים המחייבים שיתוף פעולה. ראשית לכל, הנהגה חינוכית מקומית איכותית המודדת את עצמה בכל נקודת זמן ולרגע לא נחה על זרי הדפנה, הנהגה שיש בה את היכולת להוביל תכניות אסטרטגיות ולשאוף להגשים אותן תוך כדי עבודה שיטתית, מקצועית, חדשנית ומשמעותית לאורך השנים. הנהגה המבינה את ערך שיתוף הפעולה בין כל הגורמים הנמצאים במגרש החינוכי בראש ובראשונה משרד החינוך, הנהגת היישוב, ההנהגה החינוכית, מנהלי מוסדות החינוך, מורים, הורים ואחרונים חביבים תלמידנו היקרים. כדי שכך יקרה ומיד עם כניסתי לתפקידי כראש העירייה, הקמתי את מינהל שח"ק, מינהל המתכלל את אגף החינוך על כל שלוחותיו, את רשת המתנ"סים המדהימה שלנו, את האגף לשירותים חברתיים, את תחומי האקדמיה, ספורט ואגף הצעירים, למינהל אחד העובד בשיתוף פעולה מלא ולא בקווים מקבילים". בהתייחס לפרס אמר ראש העירייה: "זכינו משום שאנו שואפים בכל נקודת זמן להצליח. זכינו משום שאנו מודדים את עצמנו במדידה חיצונית בכל נקודת זמן. זכינו משום שאנו רואים בשותפות, ערך העומד בפני עצמו. זכינו משום שהיה לי חשוב לשים על סדר היום ערכים נוספים כמו: ערך הגיוס לצה"ל, ערך המסע לפולין, וערך ההתנדבות. זכינו משום שאנו לא מוותרים לאף תלמיד ולא מוותרים על אף תלמיד". עוד בדבריו הודה ראש העירייה למנהיגות החינוכית בראשות ד"ר גניאל דרורי – ראש מינהל שח"ק, מירי קופיטו – מנהלת אגף החינוך, פרידה בן לולו – מנהלת האגף לשירותים חברתיים, איריס כהן – מנכ"לית רשת המתנ"סים, שרון מיר – מנהלת אגף צעירים, לשירות הפסיכולוגי, למנהלות ולמנהלי מוסדות החינוך, למורים, לעובדי המנהלה, לנציגות ההורים המשתפת בראשות אייל סורגייט, ואחרונים חביבים, לחברי מועצת הנוער העירונית. כל אלה, הגיעו ביחד עם ראש העירייה לקבל את פרס החינוך.

על קבלת הפרס אמר שר החינוך – נפתלי בנט: " העיר אילת על המפה לא רק בזכות התיירות ולא רק בזכות הים, אלא קודם כל בזכות בני האדם, האנשים. אתם נותנים את הנשמה סביב כל ימות השנה ואני ראיתי את זה בכל הביקורים שלי, אתם נפלאים. התברכתם בחינוך הכי טוב בארץ".  

פרס החינוך הוענק השנה ל- 6 רשויות; אילת, בית ג'אן, מועצה אזורית מטה אשר, מועצה אזורית שורק, ערד, קריית ים, שבלטו בהשקעה יתרה בחינוך, ובביצוע תהליכים ייחודיים וחדשניים בתחום החינוך ביישובם. במסגרת הזכייה בפרס, הוענק לכל אחת מהרשויות פרס כספי בסך 100 אלף שקלים, אשר יושקעו בפרויקט חינוכי ברשות.

כזכור לפני כחודש סיירו באילת מנהל מחוז הדרום של משרד החינוך – רם זהבי ביחד עם ועדת הפרס בראשותה של המשנה למנכ"ל משרד החינוך– גילה נגר. הוועדה בחנה את הפעילות העירונית בהתאם לתבחינים שכללו מספר אשכולות: אשכול ערכים ואקלים חינוכי – יוזמות ותכניות לקידום מעורבות חברתית ואזרחית, קידום תפיסה הוליסטית ורצף חינוכי בין מגוון מסגרות החינוך הפורמליות והבלתי פורמליות, טיפוח מעורבות הורים ושותפויות לקידום מערכת החינוך. אשכול הכלה ומניעת נשירה – טיפוח אקלים מיטבי לחיזוק החוסן והצמיחה האישית ולקידום סובלנות והכלת האחר בהתייחס לאוכלוסיות מגוונות: עולים, ילדים ונוער בסיכון, טיפוח מחוננים, מצטיינים וחינוך מיוחד. אשכול הצוות החינוכי – חיזוק המנהיגות החינוכית ופיתוח ההון האנושי, קליטה מיטבית של מורים והתמדה. אשכול למידה והישגים – קידום למידה, הוראה ודרכי הערכה, המותאמות למאה ה-21 ומובילה להישגים לימודיים, למימוש עצמי ולמצוינות, ביצוע יוזמות לקידום החינוך המדעי, הטכנולוגי והמקצועי, קידום חינוך איכותי בקדם יסודי, ושיעור הזכאים לתעודת בגרות.

בסיום הביקור שיבחה יו"ר ועדת הפרס - גילה נגר את הצוותים על עשייה חינוכית מלאה באהבה. "זו עיר שמתמודדת ביצירתיות מאוד גדולה עם אתגרים יישובים לא פשוטים ובראשם הריחוק" אמרה נגר וציינה, כי זה לא מובן מאליו שראש העירייה מוביל בעצמו את תחום החינוך כמחזיק תיק החינוך ויו״ר ועדת החינוך. "יש כאן עבודה יסודית שנושאת פירות טובים. יש כאן חינוך עם נשמה לצד האיכות והמצוינות. אילת באמת מקום שטוב לגדול בו" אמרה נגר והוסיפה, כי הביקור באילת בהחלט גרם נחת רוח לכולם. עוד שיבחה נגר את העבודה המדהימה עם בני הנוער בדגש על גיבוש הזהות, את האמנה עם פורום ההורים העירוני, את ליווי המורים החדשים וטיפוח השדרה הניהולית ובעיקר את השותפויות של העיר עם גורמי חוץ. "יש בכם אהבה והיא מנצחת" סיכמה נגר.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד