עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ועדת הפנים קוראת לממשלה לחוקק בחקיקת בזק חוק שידחה את סגירת שדה דב

25/03/2019
ועדת הפנים קוראת לממשלה לחוקק בחקיקת בזק חוק שידחה את סגירת שדה דב (הגדל)

ועדת הפנים קוראת לממשלה לחוקק בחקיקת בזק חוק שידחה את סגירת שדה התעופה הצבאי בשדה דב בארבעה חודשים

לאחר הפגנת המונים בה השתתפו אלפים מתושבי אילת כולל השבתת העיר, אוהל מחאה והזדהות שמוקם משך שבוע ימים בשדה דב אותו פקדו אלפים ושביתת רעב של ראש עיריית אילת שהופסקה לבקשת נשיא המדינה, התכנסה היום (ב') ועדת הפנים של הכנסת בראשות חה"כ יואב קיש, לדון בדרכים לדחיית ההחלטה לסגור את שדה דב הצבאי בין היתר בשל השלכותיו ההרסניות על העיר אילת עם סגירת השדה האזרחי. 12 ח״כים מימין ומשמאל הגיעו לדיון בוועדה כדי לתמוך בעיר אילת. חברי הוועדה קראו פה אחד לממשלה לדחות את סגירת שדה דב הצבאי עד ל 1.11.19. בנוסף נפגשו הבוקר ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי וראש עיריית תל אביב יפו - רון חולדאי גם עם נשיא המדינה – ראובן ריבלין. בעקבות פגישתם שוחח הנשיא עם היועץ המשפטי לממשלה - עו״ד אביחי מנדלבליט וביקש ממנו לבחון מתן היתר לממשלה היוצאת לדחות את ביצוע ההחלטה לסגור את שדה

 

כל חברי ועדת הפנים של הכנסת, ביניהם יו״ר הוועדה חה״כ יואב קיש וחברי הכנסת בצלאל סמוטריץ׳, דוד ביטן, איתן ברושי, עודד פורר, נאווה בוקר, רויטל סוויד, איילת נחמיאס ורבין, מיקי לוי, מיקי זוהר, יעקב אשר, ואורן חזן תמכו בחובה לדחות את ההחלטה לסגור את שדה דב הצבאי, שיש בה כאמור כדי לגרום נזק אדיר גם לעיר אילת. בסיום הדיון החליטה הוועדה, כי על רקע המצב הביטחוני, ובשל לוחות הזמנים על הממשלה להוביל חקיקה לדחיית סגירת שדה התעופה הצבאי בשדה דב עד ל 1.11.19, דחייה של 4 חודשים. ההחלטה התקבלה פה אחד על ידי 7 חברי הוועדה מהקואליציה ומהאופוזיציה. משמעות ההחלטה היא ששרת המשפטים איילת שקד תגיש הצעת חוק ממשלתית ליו"ר הכנסת, והכנסת תחוקק את החוק עוד לפני הבחירות.

 

"לא צריך לחכות שיפול טיל על בית מגורים כדי להבין שאנחנו במצב ביטחוני רגיש", אמר יו"ר הוועדה ח"כ יואב קיש, "צריך לדחות את ההחלטה על סגירת שדה דב הצבאי בארבעה חודשים. מדינת ישראל זקוקה לכל הנכסים האסטרטגיים העומדים לרשותה ואין מקום ליועמ"ש להתערב בנושא ביטחוני רגיש וקריטי כמו פינוי שדה דב הצבאי". בהחלטה קודמת, שקיבלה ועדת הפנים בדצמבר האחרון, הוסיף יו"ר הוועדה ח"כ קיש, סעיף המקנה לשר הביטחון סמכות לבחון שוב את דחיית פינוי השדה הצבאי. שר הביטחון אכן פנה לגורמים עימם הוא אמור להתייעץ – מנכ"לי משרד הביטחון והאוצר והיועמ"ש, על מנת לקבל החלטה. נציג משרד הביטחון התחייב בדיון היום, בשם מנכ"ל המשרד שחוות דעתו המקצועית תוגש תוך חודש ימים. על כך אמר יו"ר הוועדה ח"כ יואב קיש: "זה לא מספיק טוב. יש לנו התחייבות של היועמ"ש ושל משרד האוצר שיגישו חוות דעת עד ה15 לחודש, וכן יש התחייבות של היועמ"ש שאין להם טענה לגבי דיני בחירות, לקבלת החלטה של ממשלת מעבר לאחר הבחירות. אבל כל זה לא מספיק בהתחשב בלוח הזמנים הקצר. לכן הוועדה קוראת לממשלה להעביר חקיקה שתדחה את סגירת השדה". ח"כ בצלאל סמוטריץ: "החשש הגדול הוא מה יקרה גם אם יעמדו בלוח זמנים – כולם יהיו עסוקים בהרכבת ממשלה. יהיו לשר הביטחון החדש, לכשימונה כמה נושאים חשובים נוספים לשדה דב". ח"כ מיקי זוהר: "המדינה תיפגע מסגירת השדה במישור הביטחוני. פוגעים בביטחון המדינה בשביל קופונים לאוצר. יש אי וודאות פוליטית. לא יודעים מי יהיו שרי הביטחון והאוצר. הסוגיות הביטחוניות מטרידות. חייבים לחכות עם ההחלטה. ממשלה חדשה תוכל לקבל החלטה". ח"כ איתן ברושי: "לא היה נושא כל כך מוסכם בין הקואליציה לאופוזיציה כמו ההתנגדות לסגירת שדה דב. מדובר באחריות של מדינה לגורל הפריפריה. עד כדי כך התבלבלנו שבשביל כמה אלפי דירות מוכנים לסכן שלומם של אזרחים?" 

 

כאמור סגירת השדה הצבאי ב 1.7.19 תוביל לסגירת השדה האזרחי וההשלכות לכך על העיר אילת היא הרסנית. שדה דב מהווה עורק חיים עבור תושבי אילת ברצותם לקבל שירותים חיוניים מכל סוג שהוא, רפואיים, עסקיים, השכלתיים, משפחתיים ועוד. סגירת שדה דב תגרום לפגיעה קשה בשירותים אותם מקבלים תושבי אילת מגורמים שונים המגיעים לאילת דרך שדה דב, ביניהם: רופאים, מרצים, אנשי עסקים ועוד. סגירת שדה דב תפגע קשות בתעשיית התיירות עליה מתבססת כלכלת העיר אילת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד