עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

לא לאלימות כלפי נשים

7/02/2019
לא לאלימות כלפי נשים (הגדל)

לא לאלימות כלפי נשים

עשרות נשים ותושבים השתתפו בטקס יום הזיכרון לקורבנות האלימות כלפי נשים, שצוין בתחילת השבוע (3.2.19) בכל הארץ וגם באילת. המטרה היתה לזכור, לכבד ולעצור את הרצח הבא. בטקס שנערך בטיילת הודלקו נרות לזכרן של 26 נשים, שנרצחו רק בשנה האחרונה.

יום הזיכרון לקורבנות האלימות כלפי נשים צוין באילת, זו השנה השנייה, כאחד מיני אירועים רבים שנערכו ברחבי הארץ. "ברוב האירועים משתתפים בני המשפחה של הנרצחות והם רואים בכך תמיכה גדולה" אמרה סופייה גורדייב, רכזת קהילה של הרשות הלאומית לביטחון קהילתי ומרכזת מרכז סיוע לנפגעי/ות תקיפה מינית בעירייה והדגישה, כי יום הזיכרון נועד להעלות על סדר היום את זכרן של הנרצחות ובכך להגביר את המודעות הציבורית הכלל ארצית וכלל עולמית לנושא רצח ואלימות כלפי נשים.

ציון יום הזיכרון באילת החל ביום שישי 1.2.19 בעליה של תושבי אילת לקברה של ענבל סורקין ז"ל, בת אילת, שנרצחה על ידי בעלה בהיותה בתחילת הריונה. האירוע בבית העלמין התקיים בשיתוף ובנוכחות אמה של ענבל, אליאן סורקין. בערב יום ראשון 3.2.19 נערך טקס זיכרון מכובד בכניסה לטיילת אילת, בו הודלקו נרות לזכרן של 26 נרצחות בשנה האחרונה בישראל. "האירוע סחף אחריו עוברי אורח ומשתתפים רבים וכן שיתוף פעולה של גורמים רבים בעיר" ציינה גורדייב.

במהלך הטקס, נשא ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי דברים ואמה של ענבל ז"ל שיתפה מכאבה הפרטי על מות/רצח בתה. "האלימות היא הפרה של זכויות-אדם, היא פגיעה קשה בכבוד האדם, ואין שום הצדקה לחיות בצלה. אני מברך את כל ארגוני הנשים הפועלים בעיר ואשר חברו יחדיו להעלאת המודעות. ביחד איתכן, גם אני קורא די לאלימות נגד נשים. זו צוואתן של הנשים שנרצחו וזו צריכה להיות דרכנו היחידה״ אמר ראש העירייה. את הטקס הנחתה טלי אלון והנוכחים נהנו גם השנה משירתה הנפלאה של הזמרת הצעירה דוראל בן חיון בת העיר, ששרה בהתנדבות בטקס, זו השנה השנייה. השותפים באירוע: עיריית אילת, הרשות החדשה למניעת אלימות, סמים ואלכוהול של משרד לביטחון פנים, הרשות לקידום מעמד האישה באילת ובחבל אילות, מינהל שח"ק והאגף לשירותים חברתיים בעירייה, המרכז הרב תחומי לטיפול באלימות, מרכז סיוע לנפגעי/ות תקיפה מינית, ויצ"ו, נעמ"ת, עמותת "כל הנשים" וארגון משפחות נרצחים ונרצחות. לכל הגופים נרתמו בהתנדבות גם ניסים דיין הפקות, אשר תרם את התאורה וההגברה והמתנדבת רחלי פרץ שזו השנה השנייה בה היא מובילה את המייצג האמנותי.  

ציון יום הזיכרון באילת נקבע במסגרת פורום נשים עירוני בהובלה של רכזת קהילה ומניעה של הרשות החדשה למניעת אלימות , סמים ואלכוהול - סופיה גורדייב. מדובר בפורום מקצועי למניעת אלימות כלפי נשים, בשיתוף רשויות וארגוני נשים בעיר.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד