עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

תושב העיר אילת - יפצה את העירייה בגין הוצאת לשון הרע

4/02/2019
תושב העיר אילת  - יפצה את העירייה בגין הוצאת לשון הרע (הגדל)

תושב העיר אילת - אילן ברגמן ("מוכר הסיגריות") יפצה את העירייה בגין הוצאת לשון הרע

תושב העיר אילת – אילן ברגמן המכנה את עצמו "מוכר הסיגריות" יפצה את העירייה בסך 48,000 ₪ בגין הוצאת לשון הרע כנגדה. בקשתו לביטול פסק הדין שניתן ביום 12.7.18 נדחתה על הסף. "היעדר ההתייצבות, הזלזול בהליך והיעדר ראיות להוכחת הגנת הנתבע ולו לכאורה – הובילו לדחיית הבקשה לביטול פסק הדין" קבעה השופטת רחלי טיקטין עדולם, בדיון שהתקיים השבוע (29.1.19) בבית משפט השלום בבאר שבע והבהירה, כי אין ממש בראיות לכאורה, שהציג ברגמן לבית המשפט באיחור של תשעה חודשים. בא כוחה של העירייה – עו"ד דן שווץ אמר: "לאחר דיון ארוך ומעמיק, קבע בית המשפט, שאילן ברגמן אינו דובר אמת ולמעשה הפיץ שקרים כנגד עיריית אילת והעומד בראשה". החלטה זו של בית המשפט מצטרפת להחלטות דומות בהן פסק בית המשפט פיצויים למי שהואשמו בהוצאת לשון הרע, ביניהם תושב העיר – אורן קדוש שנתבע על ידי סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי ובנו, חברת מועצת העיר לשעבר - עו"ד לימור להב, שנתבעה על ידי ראש העירייה והחברה הכלכלית לאילת (חכ"א) וכאמור אילן ברגמן שנתבע על ידי העירייה.

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, אמר: ״בסיומו של תהליך האמת יצאה לאור והמבאישים והמלכלכים יבואו איש איש על עונשו. לא ניתן יד לפרסומי כזב כנגד העירייה ועובדיה המסורים ובכלל, חובתי להגן על אותם אנשים, שהפכו לקורבנות הזוהמה שהיתה ברשתות החברתיות".

 

כזכור, בחודש ספטמבר 2017 הגישה עיריית אילת, תביעה לפי חוק איסור לשון הרע כנגד אילן ברגמן לאחר שפרסם והפיץ, דברי כזב ולשון הרע כנגדה. הנתבע פרסם בדרכים שונות פרסומים שקריים ומכפישים כנגד העירייה, ביניהם פוסט שפרסם ביום 15.6.2017 בו כתב: "כ 10 ימים מתנהלת חקירה...הוחרמו מסמכים ומחשבים...הן מהעירייה והן מקבלן מוכר.." למרות שהתבקש להסיר את דברי השקר, הוא לא עשה כן ואף המשיך בהפצת דברי הכזב ולשון הרע תוך הטעיית תושבי אילת, כאילו העיריה ובכיריה נמצאים תחת חקירת משטרה.

ביום 12.7.18 קיבלה כאמור השופטת רחלי טיקטין עדולם, את תביעת הדיבה של העירייה וקבעה, כי תושב העיר אילן ברגמן המכונה "מוכר הסיגריות" יחויב בגין הוצאת לשון הרע בסך של 40,000 ₪ ועוד 8,000 ₪ שכר טרחה.

על רקע האמור ולאחר שלא נכח כלל בדיון, הגיש ברגמן בקשה לביטול פסק הדין ובקשתו נדחתה כאמור השבוע (29.1.19) לאחר שקבע בית המשפט, כי אין ממש במסמכים שהוגשו על ידו. "מעיון בראיות עולה כי סיכויי ההגנה של הנתבע קלושים" אמרה השופטת והוסיפה: "..הראיות שהביא הנתבע עצמו, מעלות ההפך ממה שנכתב בפרסום נשוא התביעה – שכן נציג להב 433 מציין במפורש בפני הנתבע, כי אין חקירות על עיריית אילת. לא הובאו כל ראיות על ידי הנתבע לגבי קיומן של חקירות ביחידות אחרות. "שמועות" אין בהן די בשלב שלאחר הגשת ראיות".

עו״ד דן שווץ ממשרד גדעון פישר המייצג את העירייה מסר: "בית המשפט מתח ביקורת קשה על אילן ברגמן המכנה עצמו ״מוכר הסיגריות״ וקבע לאחר דיון ארוך ומעמיק, תוך שבחן את הראיות של ברגמן והאזין להקלטות שיחות שצירף, שאילן ברגמן אינו דובר אמת ולמעשה הפיץ שקרים כנגד עיריית אילת והעומד בראשה וזאת ללא כל תשתית בסיסית לשקרים שהופצו על ידו".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד