עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

לא מורידים את הדגל מאילת – אילת נאבקת נגד סגירת שדה דב

31/12/2018
לא מורידים את הדגל מאילת – אילת נאבקת נגד סגירת שדה דב (הגדל)

לא מורידים את הדגל מאילת – אילת נאבקת נגד סגירת שדה דב

לצד פניה לראש הממשלה בשם תושבי העיר אילת, אישרה השבוע (א') ועדת הפנים של הכנסת לקריאה שניה ושלישית, תיקון לחוק שדה דב. במסגרת זו וביוזמת יו"ר הוועדה - יואב קיש, יבחן שר הביטחון מחדש את עמדתו לגבי פינוי שדה התעופה הצבאית זאת על רקע שינוי המצב הביטחוני. במקביל כינס ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ביום חמישי האחרון את מטה המאבק נגד סגירת שדה דב, אשר החל כבר בגיבוש מהלכים, שככל ויידרשו יגיעו עד לסגירה מוחלטת של העיר אילת מהים, מהאוויר ומהיבשה.

 

לאחר שבוטלה משיקולים זרים, פגישה שתוכננה בשבוע שעבר בין ראש הממשלה – בנימין נתניהו לבין ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, בעניין שדה דב, נוסחה פניה לראש הממשלה בשם תושבי העיר אילת, בעלי העסקים וגורמי התיירות, הקוראים לו שלא להוריד את הדגל מאילת. בפניה שוב הובהרה העובדה, כי אילת חייבת את שדה דב! עוד צוין בפניה, כי סגירת שדה דב תנתק את המדינה מהעיר אילת, מתושביה ומכלכלתה וכי שדה התעופה בן גוריון עמוס מאוד ואינו מהווה חלופה ראויה. עוד צוין, כי לאילת אין רכבת או כבישים מהירים אלא רק את שדה דב וכי אפשר להיענות לאינטרסים של בעלי הקרקעות ולשווק 8,500 יחידות דיור תוך השארת מנחת צר וטרמינל קטן לצרכי "תחבורה ציבורית עם כנפיים".

 

עוד על רקע המאבק דנה כאמור אתמול (א') ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת בראשות חה"כ יואב קיש, בהצעת חוק שדה התעופה דב הוז (הוראות מיוחדות) (תיקון), התשע"ט-2018. על פי הצעת החוק הממשלתית, מכיוון שאין טעם בבניית המסוף הזמני, שכן מועד הפסקת הפעילות הצבאית בשדה שנקבע ל - 1 ביולי 2019, יחול לפני המועד המשוער להשלמת הבניה, בוטל הסעיף בחוק לפיו המדינה הייתה אמורה להתחיל בביצוע עבודות והקמת מבנים הנדרשים לצורך המשך הפעלתו הזמנית של שדה התעופה דב כשדה לתעופה אזרחית. יו"ר הוועדה - חה"כ יואב קיש הוסיף לתיקון סעיף נוסף, לפיו "שר הביטחון יבחן את הודעתו הקודמת, בין היתר על רקע שינוי הנסיבות במצב הביטחוני, ויתייעץ עם הגורמים במשרדו וגורמים מקצועיים כמו היועץ המשפטי לממשלה והממונה על התקציבים. אם מצא לאחר ההתייעצות, כי יש לשנות את הודעתו, יודיע על כך". יו"ר הוועדה ח"כ קיש: " לאור השינויים בשנה האחרונה בגזרה הצפונית ובדרומית, לוותר על מסלול צבאי זה ויתור על נכס אסטרטגי. אני כמפקח על הממשלה דורש בדיקה חוזרת. זו זכותי וחובתי. חובתו של שר הביטחון לחזור לכנסת כרשות המפקחת ולומר: בדקתי. מצאנו נוסח לסעיף שעונה על הצורך בבדיקה חוזרת ולא פוגע בהסכם על בעלי הקרקעות".

 

במקביל כינס כאמור ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ביום חמישי האחרון את מטה המאבק נגד סגירת שדה דב ומינה את יו"ר הסתדרות המרחב – אבי אזולאי כיו"ר המטה. בדיון השתתפו יושבי ראש ועדי עובדי העירייה, ארקיע, נמל אילת, כיבוי, בית החולים, נעמ"ת, קצא"א ויו"ר פורום ההורים המרכזי. ראש העירייה סקר בפני החברים את המצב הקיים במאבק ואת האפשרויות העומדות בפנינו בעת הזו בה עתידות להתקיים בחירות ארציות. מאחר שזהו מאבק על חייה של העיר אילת, נרשמה תמימות דעים לגבי הירתמות העיר כולה לכל מהלך שיידרש ואשר יגיע כאמור עד לסגירה מוחלטת של העיר אילת מהים, מהאוויר ומהיבשה. ראש העירייה הנחה את יו"ר המטה לגבש כבר את סדר פעולות המאבק, שכן העיר לא תקבל שום תרחיש בו תושבי העיר לא יטוסו לשדה דב וממנו הביתה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד