עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שיפור ניכר נרשם גם במבחני המיצב בחינוך

26/12/2018
שיפור ניכר נרשם גם במבחני המיצב בחינוך (הגדל)

שיפור ניכר נרשם גם במבחני המיצב בחינוך

לצד שיפור משמעותי באחוז הזכאים לבגרות, נרשם שיפור ניכר גם במבחני המיצ"ב לשנת תשע"ח 2018, כך עולה מנתונים שפרסם משרד החינוך בתחום השפה. ההתקדמות בשפה ברמה העירונית היתה משמעותית הן בקפיצה בעשירונים והן בקפיצה במדד הרב שנתי, נתון המצביע על העובדה שבתי הספר לא רק שצמצמו פערים אלא שיפרו הישגים ביחס לעצמם וביחס לאחרים. גם בתחום האקלים - מדד תחושת חיובית של תלמידים כלפי בית ספר, נרשם שיפור ניכר.

 

משרד החינוך והרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך (ראמ"ה) פרסמו השבוע (א') את נתוני המיצ"ב לשנת הלימודים תשע"ח (2018) אשר נערכו בחודשים מרץ מאי 2018 בכיתות ה' וח'. נתוני המיצ"ב מתייחסים לשלושה תחומים: הישגים לימודיים, פערים לימודיים ואקלים בית ספרי. באילת, רוב בתי הספר היסודיים קפצו בשניים ושלושה עשירונים, צמצמו פערים ושיפרו הישגים. שבעה מתוך עשרה בתי ספר קפצו בשניים ושלושה עשירונים. בית ספר אחד ירד ואחד נשאר באותו עשירון. בכל בתי הספר חל שיפור בממוצע הרב שנתי, למעט בית ספר אחד, שם חלה ירידה. עוד עולה מהנתונים, כי ההתקדמות בשפה ברמה העירונית היתה משמעותית הן בקפיצה בעשירונים והן בקפיצה במדד הרב שנתי, נתון המצביע על כך שבתי הספר לא רק שצמצמו פערים אלא שיפרו הישגים ביחס לעצמם וביחס לאחרים. הישג משמעותי נוסף הוא בכך שבשנת תשע"ח לעומת שנת תשע"ה - אין באילת בתי ספר בעשירונים 1 או 2 הממוקמים בתחתית הרשימה. גם בתחום האקלים - מדד תחושת חיובית של תלמידים כלפי בית ספר, נרשם שיפור ניכר: בשישה בתי ספר מתוך תשעה חלה עלייה במדד זה, בשלושה בתי ספר מתוך השישה חלה עלייה דרמטית. בשני בתי ספר חלה ירידה, באחד מהם ללא שינוי. גם במבחני המיצ"ב בכיתות ח' נרשמה עליה ברוב המוחלט של תחומי הדעת והמדדים.

 

ד"ר דרורי גניאל – המשנה למנכ"ל העירייה וראש מינהל שח"ק: "אני מעריך מאוד ומוקיר את המאמץ שעשו מנהלות בתי הספר והמורים, בשנתיים האחרונות, לשיפור התוצאות של תלמידיהם, בהובלה של מנהלת אגף החינוך בעירייה - מירי קופיטו והמפקחת על בתי הספר היסודיים - איריס ביטון. התוצאות בחינוך העל יסודי טובות ומצביעות על שיפור משמעותי ברוב המוחלט של המדדים וגם כאן אני גאה בתוצאות. יחד עם זאת לא ננוח על זרי הדפנה ועבודה רבה לפנינו".

 

כידוע, משקיעה עיריית אילת ביחד עם משרד החינוך, מאמץ גדול בקידום ההישגים של כול בית ספר ובית ספר בעיר אילת. בתוך כך, מתבצעת השוואה של כל בית ספר לעצמו ולהישגיו הקודמים ובהתאם לכך נבנית תכנית עבודה להמשך קידום ההישגים. מאז המיצ"ב האחרון בשנת תשע"ה ובהתאם להנחיית ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, נדרשו גורמי החינוך לבחון את נתוני המיצ"ב שלא עלו בקנה אחד עם מידת ההשקעה ולגבש דרכי פעולה בהתאם. כאמור בזכות תכנית עבודה סדורה ובזכות מאמצים של המנהיגות החינוכית והנהלות בתי הספר, נרשם שיפור ניכר בתוצאות המיצ"ב ורוב בתי הספר רשמו קפיצה מרשימה של שניים ושלושה עשירונים. לצד זאת ייבדקו כאמור כל המדדים והמאמצים לשמר את הטוב ולשפר את הטעון שיפור יימשכו.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת

לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד