עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

המרתון המדברי באילת

2/12/2018
המרתון המדברי באילת (הגדל)

המרתון המדברי באילת

בסוף השבוע האחרון חיזקה אילת את מעמדה כעיר הספורט של ישראל. כ-3,000 רצים ובני משפחותיהם הגיעו כדי להשתתף במרתון המדברי הרביעי, שארגנה חברת מרתון ישראל במדבר הקסום של אילת. בין המשתתפים היו גם 400 רצים מ-30 מדינות בחו"ל, שלקחו חלק בארבעת המקצים למרחקים של 5 ק"מ, 10 ק"מ, 21 ק"מ (חצי מרתון)     ו-42.2 ק"מ (מרתון מלא). מזג האוויר המצוין ששרר בבוקר המרוץ (19 מעלות) היטיב עם הרצים שצבעו את המדבר בשלל צבעים וריקודים. לצד אלה נהנו מאות תושבי העיר ואורחיה מחגיגת אירועים במתחם המרתון עם הפעלות, מופעים ודוכנים, מצעד דגלי מדינות לאורך הטיילת ומתחם אקספו ומזון שהיה פתוח לקהל הרחב.

 

המנצח במקצה המרתון המלא היה הרץ הגרמני סמי דיוויד, שסיים את המרחק בזמן של 2:44 שעות. במרתון הנשים זכתה קרולינה וויסנייווסקה מפולין שחצתה את קו הסיום לאחר 3:18 שעות. הבשורה הגדולה הגיעה מריצת החצי מרתון - הרץ האילתי שלום אזולאי שבר את שיא המסלול בפעם השנייה ברציפות לאחר שסיים את המרחק בזמן של 1:21 שעות. בין הנשים סיימה ראשונה את מקצה חצי המרתון אנטונינה רזניקוב עם תוצאה של 1:26 שעות.
ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי, שמר על המסורת וגם השנה השתתף בריצת ה-5 ק"מ. "במרתון המדברי הראשון אמרו לי שבכל שנה יגדל מספר המשתתפים ב-10% והייתי מרוצה מאוד. במרתון השנה המספר גדל ב-20% ואני שמח לראות את כל הרצים ובני משפחותיהם שהגיעו לאילת כדי לרוץ במדבר הקסום. אין ספק שמדובר באחד האירועים המצליחים שידעה העיר מאז ומעולם". זו השנה השמינית בה מתקיים המרוץ המדברי באילת והשנה הרביעית מאז הפך למרתון מדברי בהפקת חברת מרתון ישראל ועיריית אילת. גם השנה הוקדש מרוץ ה – 10 ק"מ לזכרם של בני אילת אילן לוי ויהונתן אזולאי ז"ל. לצד אלה התקיים השנה מרוץ עממי לכל המשפחה (1.2 ק"מ) לאורך הטיילת בו השתתפו 350 רצים, מרביתם תושבי העיר.


"המרתון המדברי באילת ביסס את מעמדו כאחד המרוצים החשובים של השנה", אומר עופר פדן, מנכ"ל מרתון ישראל, יזמית ומפיקת האירוע. "אלפי רצים מהארץ ומחו"ל שמגיעים לאילת הם לא רק שגרירים חשובים לתעשיית התיירות המקומית, אלא מעידים על ההעדפה והבחירה של הרצים במרוצים ייחודיים שמספקים תוכן וחוויה בלתי נשכחת. אנחנו מזמינים עוד ועוד רצים לקחת חלק בשנה הבאה בחוויה העצומה לגוף ולנפש". מנכ"ל משרד התיירות - אמיר הלוי, הוסיף כי בזכות מסלולי המרתון המגוונים, ישראל הופכת לארץ המרתונים כשאחד הבולטים שבהם הוא המרתון המדברי באילת, המעניק לרצים חוויה המלווה בנוף יוצא דופן. "מרתון אילת הוא עוגן תיירותי משמעותי המתווסף לנישות נוספות שאנו משווקים, שהביאו אותנו לשנת שיא כל הזמנים בתיירות".


המרתון התקיים בחסות חברת New balance, חברת דוד לובינסקי יבואנית פיז'ו ורשת מלונות קלאב הוטל.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד