עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת מתחברת לשמש

15/10/2018
אילת מתחברת לשמש (הגדל)

אילת מתחברת לשמש

אילת בשיתוף פעולה עם סטארטאפ מקומי, האיחוד האירופאי ומשרד האנרגיה פיתחה תוכנה ייחודית לתושבי אילת. התוכנה מאפשרת לכל בעל נכס באילת לקבל מידע וניתוח כלכלי להקמת גג סולארי על הבית הפרטי שלו. התוכנה והמודל הייחודי שפותח כבר יצר הד רחב בארץ ובחו״ל. המערכת מורכבת מ- 5 שלבים פשוטים הכוללים הרשמה, הצגת המידע על הנכס כולל סימולציה של הפאנלים, מאגר קבלנים ומאגר בנקים למימון במידה ודרוש. בסוף התהליך נשלח מייל אוטומטי לקבלנים, לבנקים והם יוצרים קשר עם התושבים לצורך המשך טיפול וקבלת הצעות פרטניות. תהליך זה הנו חלק מתוכנית רחבה של עיר חכמה ועצמאות אנרגטית באילת. כך, לצד שדות סולאריים בערבה ומערכות סולאריות על גגות מבנים ציבוריים פועלת העירייה לעודד תושבים להציב מערכת סולארית על גג ביתם הפרטי, לייצר חשמל נקי וזול ולהוביל לחיסכון בהוצאות החשמל הביתיות. זו ההזדמנות להיכנס לאתר העירייה ולבדוק עד כמה הגג הפרטי שלך כלכלי.

 

במיפוי מקדים שביצעה העירייה עולה, כי מתוך כ - 16,000 בתי אב, קיימים כ 3,000 בתים פרטיים. שטח גג ממוצע עומד כ 75 מ"ר. הצריכה הביתית באילת עומדת על 161 מיליון קוט"ש לשנה שהם שווי ערך לכ 87 מיליון ₪ לשנה. הקמת מערכות סולאריות על גגות פרטיים תוביל להפחתה של כ – 30% בצריכת החשמל הביתית באילת. לפי חוקי המדינה בתחום, מערכת בין 15-100 קו״ט תקבל תעריף של 45 אגורות ומתחת ל 15 קו״ט תעריף של 48 אגורות. העלות לגג משתנה בהתאם לגודל המערכת, ככל שהמערכת יותר גדולה העלות קטנה. העלות למערכת של 10 קו״ט עומדת על               כ 6,000 ש״ח לקו״ט מותקן בממוצע. על ידי הקמה של גגות סולאריים ניתן לייצר הכנסה של מאות שקלים בחודש לבית. הכנסה זו שווה לכ 50% ואף יותר בחיסכון חשבון החשמל החודשי.

 

סגן וממלא מקום ראש העירייה - אלי לנקרי, המוביל את תכנית "עיר חכמה" אמר: "המטרה שלנו בתהליך הזה היא לנצל את השמש שלנו על מנת לייצר חשמל נקי ברצותנו להיות עיר ירוקה ובנוסף להביא ככל האפשר לחיסכון כספי בהוצאות החשמל, לתושבים, לעסקים ולעירייה. אנו רוצים להיות העיר הראשונה בישראל ובין הראשונות בעולם שתגיע לעצמאות אנרגטית, שכל צורכי האנרגיה שלה יסופקו מייצור אנרגיה סולארית".

 

פרויקט נוסף הנוגע לגגות סולאריים ומתבצע בעת הזו בשכונת יעלים הוא פרויקט שיקום שכונות בשטחים הפתוחים הפרטיים במימון משרד הגנת הסביבה. הפרויקט מממן בין השאר הקמה של גגות סולאריים לצורך מימון התחזוקה והתפעול של גינות בשטחים הפתוחים הפרטיים כך שניתן יהיה לשמור על שטחים אלו לתקופה של 10 שנים ויותר.

 

75% מצריכת החשמל ביום, באילת והסביבה מיוצרים כיום מאנרגיה מתחדשת באמצעות 9 שדות סולאריים המשתרעים על שטח של יותר מ - 1,500 דונם באילת והערבה, מאות גגות סולאריים במוסדות ציבור, בבתים פרטיים ובקרוב שדה סולארי נוסף בשדה התעופה החדש בצפון העיר ובתמנע. המטרה היא להביא את אילת לעצמאות אנרגטית של 100% צריכת חשמל באמצעות השמש על ידי חיסכון באנרגיה מצד אחד וייצור אנרגיה מצד שני. אלה לצד תחבורה חכמה, מערכות ניהול מתקדמות, שכונות חכמות, חיישנים ברחבי העיר לבדיקות קרינה, זיהום אוויר, רעש ועוד, הופכים את אילת לעיר חכמה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד