עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מלגת דב סופר למצטיינים

10/06/2018
מלגת דב סופר למצטיינים (הגדל)

מלגת דב סופר למצטיינים

כמידי שנה גם השנה תוענק מלגת דב סופר למסיימי י"ב המצטיינים, אחד מכל בית ספר תיכון. המלגה מיועדת למימון שנת הלימודים הראשונה באקדמיה. ראשונה זכתה במלגה, גולן שפירא מתיכון "בגין". המלגה הוענקה לה בשבוע שעבר (ד') במעמד מסיבת הסיום בה השתתפו כל תלמידי השכבה, הורי התלמידים והמורים. את המלגה העניקו ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, ראש מינהל שח"ק – ד"ר דרורי גניאל ואתי לביא – נציגת קרן העיזבון של דב סופר ז"ל.

גולן תלמידה מצטיינת לימודית המשקיעה את כל מרצה ושעות הפנאי שלה בגיבוש סדר עדיפויות נכון ומיטיבי אשר הביא אותה להישגים גבוהים. לאורך כל שנות לימודיה בבית הספר היתה גולן תלמידה מצטיינת. גולן משתתפת בתכנית "אקדמיה בתיכון", במסגרת צוברת נקודות זכות לתואר כבר במהלך לימודיה בבית הספר ונבחרה למצטיינת. גולן לומדת באופן עצמאי במסגרת האוניברסיטה הפתוחה במסלול מדעי התנהגות בדגש על קרימינולוגיה. במסגרת הלימודים אחד מקורסי הבחירה היה גנטיקה, דבר שהוביל את גולן לכתיבת עבודה בהיקף 5 יח"ל בנושא "חקר אצות" על אף שאינה מגבירה ביולוגיה אלא במקצועות אומנות, דיפלומטיה תקשורת בינלאומית ובאנגלית. לצד ההשקעה בלימודים מתנדבת גולן גם ב"בראשית" - נוער אילת אומר לא לסמים ואלימות – הדרכה והשתלבות בקורס מדצ"ים, בתנועת "אחרי" – שמטרתה עידוד והכנה לגיוס משמעותי לצה"ל, מתנדבת במשטרה – במשמר האזרחי, מלווה אישה מבוגרת בביתה - נפגשת עימה פעמיים בשבוע כבר מעל שנה, מלווה תלמידה בת 12 הסובלת מאוטיזם ופיגור ומשתלבת גם בפעילות של האגודה למען משפחות של ילדים אוטיסטים. גולן תמיד אומרת ״ כן״ לכל הדורש עזרה!

דב סופר הלך לעולמו בשנת 2000. בהיותו ערירי ומכיוון שלא הקים משפחה משלו, הוא הוריש את כל רכושו למטרות ציבוריות באילת. בצוואתו קבע, כי מחצית מעיזבונו ייועד למטרות חינוך. מהתשואות המצטברות הוענקו מידי שנה, פרסי חינוך באילת למחנכים. החל משנת 2010, נאותה הקרן להצעתו של ד"ר דרורי גניאל לחבר את ההצטיינות לזווית של שאיפה לאקדמיה ובכך הומרו הפרסים מאנשי חינוך מצטיינים לטובת מלגות לימודים, לשנת הלימודים הראשונה באקדמיה ולתלמידי י"ב מצטיינים, אחד מכל בית ספר. פעולה זו לדברי ד"ר גניאל תצביע על הכיוון הנכון לדור הצעיר, דור שחינוכו ועתידו העסיקו מאוד את דב ז"ל. בפעולה זו מאמינים גם מחזיקי עזבונו של דב סופר ז"ל, כי הם מיישמים את צוואתו ומגשימים את משאלותיו לטובת בני הנוער ועתידם באילת.

דב סופר ז"ל ממייסדיה של אילת הגיע לעיר בשנות החמישים ועבד שנים רבות במכרה הנחושת תמנע. דב היה פעיל במועצת הפועלים ובפעילויות פוליטיות שונות. במרוצת השנים גייס סופר את כוחותיו לשני מאבקים עקרוניים: שימור מורשתו של אתר אום רשרש כאתר בעל ערך היסטורי ומלחמה למען צדק חברתי. פעילויות אלה ועוד זיכו אותו בתואר אזרח כבוד של העיר אילת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת

לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד