עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

באילת – נעים לעשות עסקים

5/06/2018
באילת – נעים לעשות עסקים (הגדל)

באילת – נעים לעשות עסקים

לצד אירוח עשרות כנסים בעיר אילת, נערך היום (ג') כנס אילת השני לעסקים שהפיקה העירייה, בו השתתפו כ – 400 בעלי עסקים ועוד עשרות מציגים, שציידו את בעלי העסקים במידע ובכלים. הכנס שנערך במלון מלכת שבא, עסק השנה בעסקים בעידן החדש.

 

במהלך הכנס קיבלו בעלי העסקים כלים כיצד לנהל עסק בעידן המודרני וכיצד להתמודד עם דור העובדים החדשים. את מבואת הכנס מילאו עשרות מציגים, ביניהם יחידות העירייה (רישוי עסקים, אגף הכנסות, מינהל ההנדסה, היחידה לאיכות הסביבה, מרכז צעירים, האב אילת, תאגיד התיירות ותאגיד המים והביוב), סניף אילת של מעוף הזרוע הביצועית של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, בנקים ועוד. במהלך הכנס שמעו בעלי עסקים הרצאות, ביניהן "מעידן העובדים לעידן היוצרים" על ההתמודדות עם תעסוקת הדור החדש. ״הפסיכולוגיה שמאחורי הטכנולוגיה" על ניהול זמן וחלוקת הקשב בעידן המסכים. ״עתיד העסקים" על הכלכלה החדשה בעידן הדיגיטלי. עוד במסגרת הכנס התקיים פאנל בנושא העסקים באילת בהשתתפות מרצי הכנס: קרן ליטני, יעל מן שחר וד״ר אשר עידן, רכז פרויקט עיר חכמה בעירייה - אלעד טופל, סמנכ״ל תפעול בריף הדולפינים - עומר ארמוזה ומנכ״ל עמותת המסעדות והברים באילת - אדם יוספה. בסיום הכנס נהנו כולם מהמופע "פסיכי לגמרי" עם נמרוד הראל. את הכנס הפיק האגף לפיתוח יזמות בעירייה בניהולה של מרלן רוזנפלד, בהפקה של מורן אביגיל עמר. את הכנס הנחה השחקן והקומיקאי ירון לוי סבג.

 

אלי לנקרי, סגן וממלא מקום ראש העירייה, שיזם והוביל את התכנית העירונית לקידום עסקים באילת ואת קיומו של הכנס, עדכן את בעלי העסקים ביישום התכנית הכוללת הקמה של האגף לפיתוח כלכלי ויזמות, בניית מסלול מהיר במתכונת של one stop shop, פטורים והטבות לבעלי עסקים, תעדוף עסקים אילתים במכרזי העירייה, עידוד קנייה מעסקים מקומיים, בניית חבילת סיוע לעסק ירוק, פלטפורמה אינטרנטית לעסקים, תחרות שנתית נושאת פרסים לעסקים מצטיינים ועוד. ״העסקים הם הלב הפועם של כלכלת העיר, הם עוגן כלכלי, מנוע צמיחה ומקור תעסוקה חשוב לעיר״ אמר לנקרי והדגיש, כי לצד פעולות העירייה נדרש גם מבעלי העסקים לפעול למען הצלחתם בדגש על שירות, קביעת מחירים הוגנים ושמירה על הפטור ממע״מ. עוד בדבריו הציג לנקרי נתונים של רשות המסים, לפיהם בעשור האחרון ישנה מגמה חיובית בתוספת העסקים באילת. קרי סך העסקים שנפתחים באילת פחות מספר העסקים שנסגרו. לפני רישומי מע״מ בשנת 2010 היו באילת 5,375 עסקים ובשנת 2018 6,058. ״אלה כאמור מלמדים על מגמה חיובית הנשמרת במהלך השנים האחרונות וזה המדד לצמיחה כלכלית״ אמר לנקרי. בעניין זה ראוי לציין, כי העיר אילת דורגה במקום החמישי בארץ מבין הערים הידידותיות לעסקים קטנים ובינוניים זאת בהתאם לסקר של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה.

 

עוד התייחס לנקרי לתיירות החורף שהפכה גם היא למנוע כלכלי חשוב ומשמעותי. כך בחורף האחרון נחתו בשדה עובדה כ 1,000 טיסות מ 28 יעדים באירופה שהביאו איתם כ 150,000 תיירים, שהתווספו לעשרות אלפי תיירים שפקדו את אילת דרך שדה בן גוריון. ״זו רק ההתחלה״ אמר לנקרי והדגיש כי שדה התעופה החדש ישפיע דרמטית על התיירות מחו״ל לאילת. בעניין זה עדכן לנקרי, כי לפי נתוני התאחדות המלונות ומשרד התיירות נרשמה בשנה האחרונה עליה של 37% בתיירות החוץ, 5.3% בתיירות הפנים ו 9.5% בתפוסות בתי המלון.

 

 

עוד עדכן לנקרי על כיווני פיתוח כלכלי נוספים כמו הפיכת אילת למרכז עולמי לביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית וציין, כי בקרוב יפורסם מכרז במסגרתו יוצעו 100 דונם קרקעות. כיוון נוסף הוא האנרגיה המתחדשת מתוך כוונה להביא את אילת לעצמאות אנרגטית. עד כה מייצרת אילת 75% מצריכת החשמל ביום בעצמה. לנקרי עדכן על התכנית לעידוד תושבים ובעלי עסקים להקים גגות סולאריים על גגות פרטיים כחלק מסטארט אפ מקומי. עוד בעניין זה עדכן לנקרי את בעלי העסקים על תעשיית ההייטק המתהווה באילת במסגרת האב אילת ליזמות שהקימה העירייה באמצעות החברה הכלכלית לאילת ואשר כוללת קהילה של 1,000 יזמים, מאות יוזמות ועשרות סטארטפים מובילים. 

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי פרס בפני בעלי העסקים האילתים את האתגרים עמם מתמודדת אילת, הניצבת בעת הזו בפני מהפיכה של ממש שתקדם את אילת וכלכלתה. בתוך כך עדכן ראש העירייה את בעלי העסקים לגבי שדה התעופה החדש הנבנה בצפון העיר ולגבי התכניות לפיתוח שטח שדה התעופה המתפנה. ראש העירייה עדכן, כי השטח הדרומי יהיה שטח פתוח שייועד לטובת פעילות תרבות ופנאי. עוד עדכן ראש העירייה, כי הטרמינל הקיים היום יהפוך למוסד תרבותי שייקרא ״הטרמינל״. פעולה נוספת שתבוצע היא פתיחת שני כבישים שיפרצו את החיץ המלאכותי שיצר השדה ויקלו על עומסי התנועה לאזור התיירות בעיקר בחופשות ובחגים. הכבישים הם רחוב המלאכה ורחוב חטיבת הנגב. עוד עדכן ראש העירייה בעניין הפעולות לפינוי שטחים התפוסים על ידי גורמים מוסדיים דוגמת בסיס חיל הים ושטחי חברת חשמל סמוך לחוף הדקל ומערבית לחוף החשמל, אשר יוכשרו במסגרת התכנית לפיתוח רצועת החוף של אילת. ״פינוי שטחים אלה והכשרתם לפעילות יהוו משאב כלכלי נוסף לעיר אילת״ הדגיש ראש העירייה ועדכן לגבי פעולה נוספת שתיעשה לשדרוג המרכזים המסחריים בשכונות גם כן כחלק מהפעולות לקידום העסקים הקטנים והבינוניים.  

 

בין ההרצאות נהנו בעלי העסקים ממפגש חברתי של קהילת העסקים באילת, שאיפשר גם השנה יצירת קשרים בינאישיים, החלפת מידע, גיבוש שיתופי פעולה ועוד. 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד