עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

הפנינג מיוחד למשפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים

28/05/2018
הפנינג מיוחד למשפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים (הגדל)

הפנינג מיוחד למשפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים

כ - 50 משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים נהנו בהפנינג מיוחד ראשון מסוגו באילת, שנערך בשבוע שעבר במתנ"ס שחמון והוקדש כולו למשפחות. לצד צוות המתנ"ס והמרכז הרב תחומי לגיל הרך הובילו את ההפעלות חניכי מועדון "מעגלים" – מועדון חברתי לבוגרים בעלי צרכים מיוחדים ובני נוער מתנועת "כנפיים של קרמבו", שסייעו למשפחות לקחת חלק ולהרגיש שייכים.

 

ההפנינג פרי שיתוף פעולה של האגף לשירותים חברתיים בעירייה המפעיל את המרכז למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, מתנ"ס שחמון והמרכז הרב תחומי לגיל הרך כלל שלל פעילויות ביניהן "משחקים של פעם", עמדות יצירה, עמדת איפור, הפעלות וריקודים, הצגה "סיפורים מתוך השקט", מכירת מזון, הגרלה נושאת פרסים, מגנטים משפחתיים ועוד. "הייתה אוירה תומכת, מקבלת ונעימה" סיכמה בהתרגשות בת אל וקנין עגיב מהאגף לשירותים חברתיים בעירייה וציינה: "ההפנינג המיוחד נתן למשפחות המיוחדות אתנחתא מחיי היומיום ואיפשר אחר צהריים חווייתי ומשמעותי".

 

לצד מענים לילדים עם צרכים מיוחדים במעון היום השיקומי "ניצן", בגנים לחינוך מיוחד, בבית ספר "אורים" ובקרוב בבית ספר החדש לחינוך מיוחד מכיתה א' עד גיל 21 ובמסגרות התומכות, נועד המרכז למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים לתת מענה למשפחה. המרכז מהווה חלק ממערך השירותים החברתיים הניתנים למשפחות המתמודדות עם גידול ילד עם צרכים מיוחדים. השירות פועל בגישה קהילתית ומספק מגוון מענים על הרצף שבין תמיכה למעורבות והשפעה בקהילה. במטרה  לחזק  את החוסן המשפחתי, שיפור איכות החיים של משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, יצירת קהילה של משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, השפעה ושינוי עמדות.

 

גם ברשת המתנ"סים, הציבו יעד מתמשך לפיתוח השירותים והתוכניות לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים אותרו באמצעות מסגרות החינוך וילדיהם הוזמנו להצטרף לפעילות החוגית ברשת, על פי בחירתם האישית תוך קבלת מלגות מיוחדות. במסגרת זו נהנים כולם ממגוון פעילויות מיוחדות לכל הגילאים. עוד מפעיל המתנ"ס מערך מתנדבים למען ילדים עם צרכים מיוחדים, כולל תנועת נוער "כנפיים של קרמבו" - לילדים עם צרכים מיוחדים בשילוב בני נוער מהחינוך הרגיל. בנוסף לנגישות המתנ"ס לצרכים מיוחדים הונגש במיוחד לאירוע, חדר ספציפי כ"חדר שקט" לילדים אשר זקוקים להפוגה ושקט במהלך האירוע.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד