עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מתחברים לכנסת – ביקור יו"ר הכנסת במוסדות חינוך באילת

9/05/2018
מתחברים לכנסת – ביקור יו"ר הכנסת במוסדות חינוך באילת (הגדל)

מתחברים לכנסת – ביקור יו"ר הכנסת במוסדות חינוך באילת

תכנית "מתחברים לכנסת", שמטרתה להביא את הכנסת לרחבי הארץ ולחבר את העשייה שלה לציבור הרחב, פועלת באילת זו השנה הרביעית ומיושמת בכל שנה בארבעה בתי ספר באילת ובכל גני החובה באמצעות מדריכים ממרכז המבקרים של הכנסת. היום (9.5) הגיע לביקור באילת, יו"ר הכנסת – יולי אדלשטיין וביחד עם ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי ביקרו בגן נטפים ובבית ספר "היובל", שם צפו והשתתפו בפעילות החינוכית.

 

הביקור נפתח בגן נטפים בניהולה של הגננת מזל בן חמו, בו למדו הילדים בשבועיים האחרונים על כנסת ישראל בהובלת שירי בדלר - מדריכת כנסת בכל גני הילדים. במסגרת הלימודים, למדו הילדים על מבנה כנסת ישראל, דמוקרטיה, חוקים, מליאה ועוד. במעמד יו״ר הכנסת דימו ילדי הגן מליאת כנסת, כאשר אחד הילדים שימש כיו״ר הכנסת וילדי הגן, היו לחברי כנסת. הסוגיה עליה הצביעו הילדים היתה בעד או נגד הבאת ארוחת הבוקר לגן. לאחר שהשמיעו הילדים טיעונים בעד ונגד, התבצעה ההצבעה. 10 היו בעד הבאת ארוחת הבוקר ביניהם היו״ר ו - 18 נגד, ביניהם ראש העירייה. היו״ר הסביר לילדים, כי במצב כזה, ההחלטה למעשה, לא עברה ומכאן שההחלטה היא להכין את ארוחת הבוקר בגן ולא להביא אותה מהבית. בסיום המליאה, שרו הילדים ביחד עם היו״ר את שירת התקווה.

 

מגן נטפים המשיך הביקור לבית ספר ״היובל״ בניהולה של אתי בניטה. את היו״ר קיבלו תלמידי בית הספר בשירי להקות צבאיות. במפגש עם תלמידי כיתות ה'-ו' בבית הספר, דימו גם כאן את מליאת הכנסת, במסגרתה הצביעו התלמידים בעד ונגד הארכת בית הספר היסודי עד כיתה ח'. גם כאן לאחר שהשמיעו התלמידים טיעונים בעד ונגד, בוצעה ההצבעה 21 הצביעו נגד ו 4 הצביעו בעד. לאחר מכן התקיים שיח בין היו"ר לתלמידים.

 

במסגרת התכנית מגיעים צוותי ההדרכה של מרכז המבקרים של הכנסת לבתי הספר וגני הילדים ומפעילים מגוון תחנות הפעלה והתנסויות חווייתיות לצד מפגשים עם נבחרי הציבור, אשר משמיעים את דברם ומשתפים את הנוכחים במהות תפקידם ועשייתם בכנסת. בתכנית מוצעות פעילויות מגוונות, המביאות לידי ביטוי את  הכנסת הן בהיבטיה האדריכלים והאמנותיים והן את העבודה הפרלמנטארית המתרחשת בה כפי שהיא  באה לידי ביטוי בפיקוח, חקיקה ובייצוג - במליאת הכנסת, בעבודת הוועדות, ועוד. פעילויות אלו מאפשרות למשתתפים להתוודע לתחומים אלו באופן ישיר, באמצעות התנסות ומשחק.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד