עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

באילת הולכים על חוף נקי כל השנה

8/05/2018
באילת הולכים על חוף נקי כל השנה (הגדל)

באילת הולכים על חוף נקי כל השנה

באילת נמשכת עונת הרחצה כל השנה ובמהלכה שומרת העירייה על ניקיון החופים. במדד חוף נקי של המשרד להגנת הסביבה, שהתפרסם השבוע עם פתיחת עונת הרחצה הרשמית, נמצאו גם הפעם חופי אילת נקיים. חוף מפרץ השמש שרק בחג העצמאות האחרון חגגו בו אלפי נופשים שהקימו אוהלים, נמצא בין החופים הנקיים ביותר בישראל זאת הודות לעבודה מצוינת של צוותי העירייה שבתוך זמן קצר השיבו את החוף לקדמותו. עוד עם פתיחת עונת הרחצה הרשמית הונף גם השנה דגל כחול המהווה תו איכות סביבתי בינלאומי, בחוף השחפים ובחוף הרחצה הנפרד.

 

משך שנים שומרת העירייה על חופי אילת נקיים גם בתקופות שיא זאת בזכות ניקיון, פיקוח, אכיפה והסברה, לרבות תגבור אשפתונים לאורך החופים כולל מיכלים למיחזור ואפילו מיכלים לפינוי גחלים, חלוקת שקיות אשפה במתחמי אוהלים, הצבת מאפרות וחלוקת קונוסים מקרטון כמאפרות ועוד. את הפעולות מבצעים צוותי היחידה לאיכות הסביבה, אגף שפ"ע ותחזוקה במינהל שירות לתושב בעירייה וסיירת התיירות. בחופים הלא מוכרזים, ביניהם חוף קצא"א שהועבר לרשות העירייה ונפתח בקיץ שעבר לציבור הרחב, פועלת העירייה לנקות את החופים באמצעות לחץ מים (זרנוק) ומפוח אוויר בשל מאפייני החופים הכוללים חלוקים ואבנים. האיסוף מתבצע רובו ככולו באופן ידני.

 

בחופים המוכרזים מעודדת העירייה את ציבור הרוחצים באמצעות המצילים לאסוף בדלי סיגריות בחופים המוכרזים, מחלקת מאפרות מקרטון ושקיות לאיסוף אשפה ומבצעת הסברה בחופים. גם השנה טרם עונת הרחצה הרשמית עברו המצילים בארבע סוכות הצלה לאורך החוף הצפוני, ריענון החייאה ועזרה ראשונה. בכל תחנות ההצלה ישנם מכשירי החייאה מתקדמים ובכולן מוצע כיסא צף לבעלי מוגבלויות. גם השנה לפני עונת הרחצה הרשמית עבר חבלול תחום הרחצה ניקיון יסודי למניעת צריבות. עוד השנה במסגרת פרויקט "חוף בטוח" הותקנו מצלמות על תחנות ההצלה והוצב שילוט מתאים לאורך החוף.

 

תכנית חוף נקי של המשרד להגנת הסביבה פועלת משנת 2005 במטרה לשמור על חופי הים הלא מוכרזים נקיים במהלך כל השנה. מדד חוף נקי הוא כלי המשמש להערכה אחידה ואובייקטיבית של מידת ניקיון חופי הארץ הלא מוכרזים, בים התיכון ובמפרץ אילת. עם פתיחת עונת הרחצה, קוראים עיריית אילת והמשרד להגנת הסביבה לנופשים, למטיילים ולחוגגים לאסוף אחריהם את שאריות הפסולת והכלים החד-פעמיים, ולהימנע מזיהום ומלכלוך חופי ישראל בכלל ואילת בפרט.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד