עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בקרוב תתחדש ישיבת ההסדר איילת השחר בבית מדרש חדש

24/04/2018
בקרוב תתחדש ישיבת ההסדר איילת השחר בבית מדרש חדש (הגדל)

בקרוב תתחדש ישיבת ההסדר איילת השחר בבית מדרש חדש

בהתרגשות רבה הונחה אבן פינה לבניית בית המדרש החדש של ישיבת ההסדר "איילת השחר", שייבנה כחלק מקריית החינוך התורני סמוך לאשכול פיס. האירוע המרגש התקיים בשבוע שעבר (15.4) במעמד הרבנים הראשיים לאילת, ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, חה"כ מוטי יוגב, הרב יוסי רודריגז ראש הישיבה, רבנים, אישי ציבור, תורמים ותלמידי הישיבה.

 

לצד בתי כנסת, מקוואות חוף רחצה נפרד ומוסדות חינוך, תיבנה גם קריית חינוך תורני לטובת הציבור הדתי. הקריה שתשתרע על שטח של כ – 56 דונם תכלול את הישיבה התיכונית "צביה" לכיתות ט'-י"ב הפועלת במבנים יבילים סמוך לאשכול פיס של תיכון "בגין", בית מדרש שכאמור הונחה אבן הפינה לבנייתו כחלק ממתחם לישיבת ההסדר "איילת השחר". עוד יוקמו בית כנסת, גן ילדים, מעונות יום ומרכז פעילות המשרתים את הציבור הרחב ברוח היהדות. בית המדרש שייבנה ראשון על שטח קריית החינוך יאפשר הכפלה של מספר תלמידי הישיבה הלומדים כיום והעומד על כ – 120 תלמידים. בית המדרש ייבנה על שטח של            כ – 1,300 מ"ר ובנייתו תעלה כ – 12 מיליון ₪.

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי הדגיש בדבריו את החשיבות האסטרטגית בבניית מבנה הקבע עבור הישיבה בפרט וקריית החינוך בכלל כחלק מצמיחת הציונות הדתית בעיר והעצמתה. ראש הישיבה – הרב יוסי רודריגז הוסיף ואמר שהנחת אבן הפינה היא הבעה של פעולה מעשית לרעיון ואידיאל גדול שקורה ומתרחש פה בעיר. כלל הנוכחים הדגישו את החשיבות של שיתוף הפעולה בין העירייה לישיבה והרצון להתקדם כמה שיותר מהר ולהתחיל את הבניה בפועל.

 

אהרון אקרמן מנהל הגרעין התורני אל עמי, בוגר הישיבה ושותף בהקמת הקריה אמר בהתרגשות: "זכיתי ללמוד בישיבה כתלמיד צעיר, זכיתי להמשיך ולינוק ממנה במסגרת השירות הצבאי, להתחתן וללמוד בה כאברך, ובשבע השנים האחרונות להיות שותף בהבאת "קמח" מרחבי העולם להמשך צמיחתה. ועכשיו נושא תפילה לבורא עולם שימשיך וייתן את הכוחות והבריאות לבנות, יחד עם השותפים הרבים, בית למעצמת התורה האילתית!

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד