עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

זוכה אילתית באולימפיאדה האירופאית במתמטיקה

15/04/2018
זוכה אילתית באולימפיאדה האירופאית במתמטיקה (הגדל)

 2 מדליות וציון לשבח לתלמידות מישראל באולימפיאדה האירופאית לנערות במתמטיקה , בניהן יעל גליקסמן מאילת

 

שר החינוך, נפתלי בנט: ״זוהי מתנה נפלאה לכבוד שנת ה-70 למדינת ישראל וכבוד עצום. הקידמה והטכנולוגיה מבוססות על בסיס ריאלי איכותי, כבר היום. זו הסיבה שבשנים האחרונות, החלטתי לשים דגש משמעותי בנושא המתמטיקה והמדעים  ולקדם מצויינות בתחום. הזכייה היא הוכחה להצלחה האישית של הנוער בישראל ושל המערכת כולה, עשיתן את זה בזכות מאמץ, התמדה ונחישות. אלו פניו של דור העתיד, גאווה ישראלית״

 

יו"ר מרכז מדעני העתיד, ד"ר שמשון שושני: "הישגי התלמידות באולימפיאדה מעוררים התפעלות וגאווה גדולה. בשבוע בו אנו חוגגים את יום העצמאות של מדינת ישראל אנו גאים להתברך בהישגים נוספים- אישיים ולאומיים.  מיצוי הפוטנציאל של תלמידי ישראל הוא האתגר החשוב שעומד בפני מדינת ישראל".

 

הישג מרשים למדינת ישראל באולימפיאדה האירופאית לנערות במתמטיקה אשר התקיימה באיטליה. נבחרת התלמידות שייצגה את ישראל בתחרות היא: מאיה נווה (חיפה), מאיה קלינשטיין (מודיעין), ליבי לובוביץ (חיפה) ויעל גליקסמן (אילת). מאיה נווה זכתה במדליית זהב, ליבי לובוביץ זכתה במדליית כסף ויעל גליקסמן זכתה בציון לשבח.

 

האולימפיאדה האירופאית לנערות במתמטיקה (Egmo 2018) מתקיימת משנת 2012, ומדינת ישראל משתתפת בה זו השנה השלישית (החל מ 2016). השנה התקיימה האולימפיאדה בפירנצה שבאיטליה, כאשר  בתחרות השתתפו  195 נערות מ- 52 מדינות מרחבי העולם.

 

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת התלמידים להשתתפות באולימפיאדות השונות במסגרת מיזם משותף שהחל השנה (תשע"ח). התלמידות שהשתתפו באולימפיאדה הוכשרו באוניברסיטת תל אביב בבית הספר למדעי המתמטיקה ובאוניברסיטת תל אביב לנוער בראשות מאמן הנבחרת, לב רדזיוילובסקי ובליווי דן כרמון ומרים (מאשה) פרבר.

 

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "אני מברך את התלמידות שלנו על הזכייה. זהו הישג מרשים שלכן וגם של מערכת החינוך. הוכחתן שהשקעה, התמדה ונחישות בונות יחד הצלחה. אנחנו רוצים לראות יותר ויותר תלמידות בחזית המדעית והטכנולוגית ולראות בהן את פורצות הדרך של מדינת ישראל בצבא, בתחומי המחקר באקדמיה ובשוק התעסוקה. לא רק המקומי אלא העולמי. מערכת החינוך גאה בכן ומאחלת לכן הצלחה". 

 

 מנכ"ל מרכז מדעני העתיד, אלי פריד: "אני מברך על ההישג המרשים והמרגש של נבחרת התלמידות באולימפיאדה. מרכז מדעני העתיד שותף מלא של משרד החינוך בהכשרה איכותית של התלמידות והתלמידים שלנו המשתתפים באולימפיאדות במדעים. השקעה משותפת זאת נועדה להעניק את הכלים הטובים ביותר לתלמידות ולתלמידים מוכשרים, שיגיעו להישגים משמעותיים ופורצי דרך".

 

פרופ' יוסף קלפטר, נשיא אוניברסיטת תל אביב: "אני מברך את הנערות על הישגיהן המרשימים. אוניברסיטת תל אביב פועלת רבות - באמצעות תכניות שונות ומגוונות- לקידום מצוינות במדעים לנערות ונערים, ואני מקווה שנזכה לראות יותר ויותר נערות  המגיעות להישגים  בינלאומיים כה גבוהים".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד