עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ביקור מפקד פיקוד העורף

9/04/2018
ביקור מפקד פיקוד העורף (הגדל)

 

ביקור מפקד פיקוד העורף

כחלק מקידום המוכנות של העיר אילת נפגש אתמול (א') מפקד פיקוד העורף – האלוף תמיר ידעי עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ומנהל אגף חירום וביטחון בעירייה – אילן חדידה. האלוף שפיקד גם על אוגמ"ר 80 ומכיר היטב את הגזרה, שיבח את פעולות העירייה למוכנות בחירום.

 

בפגישה האמורה דנו השניים באתגרים עמם מתמודדת העיר אילת בשגרה ובחירום על רקע מאפייניה הייחודיים וסוכם, כי כחלק מהיערכות לחירום ייבנה מחדש אתר הרס קבוע שישמש אתר לאימונים. בנוסף תקבל העירייה ציוד חירום נוסף לשיפור המוכנות כאשר המטרה היא להביא את העיר אילת לעצמאות תפקודית מיטבית בשל הריחוק. באתר האמור יתרגלו לצד כוחות הביטחון וההצלה גם יחידת סע"ר (סיוע עצמי ראשוני) שהקימה עיריית אילת בשיתוף פיקוד העורף מתוך הצורך בבניית יכולת עצמאית של העיר בשל ריחוקה הגיאוגרפי להגשת מענה ראוי וראשוני לאוכלוסייה במתאר הרס (במלחמה וברעידת אדמה). בנוסף הציג ראש העירייה בפני האלוף את תוכנית הבניה של מרכז החירום הלאומי, שייבנה צפונית לכביש העוקף המערבי. בשלב ראשון שיחל ממש בקרוב ייבנה בית המשטרה שישתרע על שטח של כ – 9,500 מ"ר. בשלב שני לאחר הקמת המתחם מתוכננת העתקת הפעילות של כיבוי אש, מד"א ומפקדת נפת אילת כחלק מהקמת מתחם חירום עירוני, שישלב את גורמי השיטור, ביטחון הפנים ומשק החירום הלאומי.

 

כידוע מידי שנה מתרגלת העירייה מצבי חירום שונים באמצעות פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית (רח"ל), על מנת להעלות את מוכנותה לחירום וזוכה לשבחים על כשירותה ומוכנותה של הרשות למצבי חירום בתחום ההתגוננות האזרחית. הקצאת הציוד הנוסף כמו בניית אתר הרס לאימונים יאפשרו לרשות להעלות את מוכנותה בחירום.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד