עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מצוינות בחינוך

19/02/2018
מצוינות בחינוך (הגדל)

מצוינות בחינוך: פרסי חינוך הוענקו למצטיינים

 

חמישה פרסי חינוך הוענקו למצוינים במערכת החינוך, במסגרת הטקס השנתי המסורתי. כמידי שנה גם השנה, פתח הטקס את שבוע חגיגות ה- 69 שנים לשחרורה של העיר אילת וחתם חודש של ביקורים הדדיים במסגרתם פתחו מוסדות החינוך את שעריהם ללמידת עמיתים וחשיפה של פרויקטים ייחודיים. ואלה הם מקבלי הפרס לשנת תשע"ח: גילה שמחה מתיכון "בגין", נעמה קמקר מבית ספר "אופיר", טל זיסו גננת גן צבר, ענבל בן חיים מבית ספר "עציון גבר" ואגף הנוער והספורט שמפעילה העירייה באמצעות רשת המתנ"סים, אשר זכו ממש לאחרונה גם ב"ציון לשבח" מטעם מרכז שלטון מקומי על הפעלת תכנית "קיץ בטוח" בה משתתפים בני נוער המתארחים באילת מכל הארץ.

 

מאות עובדי מערכת החינוך מילאו אמש (א') את אולם מלון הרויאל גארדן בו התקיים טקס פרסי החינוך, וזכו לתשבחות על עשייתם מהמברכים ובכללם: ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, המשנה למנכ"ל וראש מינהל שח"ק – ד"ר דרורי גניאל, ומנהלת אגף החינוך בעירייה – מירי קופיטו.

 

ראש העירייה, פתח את דבריו בהספד לזכרה של אפרת ענת סלנר ז"ל – מורה ומחנכת מוערצת, שלימדה בבית ספר "אופיר", אשת חינוך משכמה ומעלה, שלאחר מאבק עיקש במחלה הלכה אתמול לעולמה. בפנייה לאנשי החינוך הודה ראש העירייה לכל אחת ואחד על עשייה איכותית ומעצימה. "אני מכיר ומוקיר כל אחד ואחת מהזוכים, את עשייתם הייחודית. התברכנו בכם, תבורכו".

 

ד"ר דרורי גניאל אמר בדבריו: "יש לנו מערכת חינוך טובה מאוד. כך אמר גם מנכ"ל משרד החינוך בביקורו כאן לאחרונה. אנו במקום הראשון במחוז בגיוס ושירות איכותי בצה"ל, בפסגת נתוני הקבלה לתכנית "עתידים" בצה"ל. ארבעה מתוך שבעה בתי ספר על יסודיים מדורגים בין בתי הספר הערכיים בארץ. יזמנו תכניות לימוד חדשות וחדשניות ברמת 5 יח"ל: ביולוגיה ימית וחקלאות ימית. יזמנו תכניות לימוד וסיורים לשדה התעופה החדש, תכנית לנושא התיירות, סיורים למוזאונים בב"ש ובירושלים. יחידת הנוער שלנו קיבלה צל"ש על פעילותה בתכנית הקיץ. נבחרנו לרשות מצטיינת בתחום התקשוב. מובילים תכנית חינוך לבריאות ופסיכולוגיה חיובית בכלל המערכת. אנו מציעים יותר מ 220 חוגים ופעילות ברשת המתנ"סים שלנו. מלווים את בוגרי י"ב  וחיילנו באמצעות מרכז הצעירים שלנו. יזמנו תכנית חדשה למצוינות מתמטית. הרחבנו את תכנית STEM לקידום מקצועות המדעים. חילקנו 166 אייפדים לכל מורי החינוך המיוחד. אנחנו לא מוותרים לאף תלמיד ולא מוותרים על אף תלמיד. כל אלה בזכות עבודה משותפת, יזמות יצירתית ומסירות אין קץ. לזוכי הפרס הוסיף ד"ר גניאל: " אתם זוכי פרס החינוך. אתם כנרות הללו מאירים את כולנו באור יקרות של עשייה חינוכית איכותית. אליכם  נשואות העיניים. אל אורכם".

 

מירי קופיטו - מנהלת אגף החינוך, הקריאה כהרגלה הרהורי חינוך. בדבריה השנה, דיברה מירי על השפה העברית "הערב הוא חגה של מערכת החינוך באילת ואנו מאירים בזרקור חמישה זוכים בפרס חינוך, שעשייתם מאופיינת בחדשנות, באיכות, במחויבות גבוהה, ובראיית העשייה החינוכית ממקום של שליחות.  לאורן של אבני דרך אלה, פועלת כלל מערכת החינוך באילת, ואתם מהווים חלק משלם חינוכי זה ומהצטיינות זו. על כן שלוחה תודה והערכה אישית לכל אחת ואחד מכם על עשייתכם החינוכית רבת ההשקעה. היו ברוכים!". (המקאמה במלואה מופיעה בסוף ההודעה).

 

הטקס המרשים הופק גם השנה על ידי מירי קופיטו - מנהלת אגף החינוך ביחד עם מירה'לה הראל ומירב אפק. את הטקס הנחתה דליה מזור. במהלך הטקס נהנו כל עובדי מערכת החינוך מהופעתו של ישי לפידות ולהקת "אוף שימחס".

 

ראוי לציין, כי גם השנה פעלה ועדת הפרס, שבועות ארוכים בטרם ההכרזה. אל שולחן הועדה, הגיעו עשרות המלצות. מתוכם עלו לשלב המתקדם 8 מועמדים. לשלב הסיום הגיעו חמישה נבחרים והם הזוכים בפרס. חברי הועדה שפעלו בהתנדבות הם: ד"ר חנה רוזנפלד יושבת ראש הועדה, ד"ר אפרת פיין, בינימינה בלום, רונית בית הלחמי, אלה לרדו – סגנית יו"ר פורום ההורים העירוני, דוד כהן מחנך בבית ספר "ברנקו     וייס" – זוכה פרס החינוך בשנה שעברה, אורן צדוק – נציג ציבור ומגי טובל, שגם ריכזה את עבודת הועדה.

 

ואלה הם זוכי פרס החינוך לשנת תשע"ח, בזכות עשייה חינוכית איכותית מעל ומעבר למתחייב מהתפקיד:

 

פרס החינוך הוענק לגילה שמחה – רכזת ספרות בבית הספר התיכון ע"ש "בגין" על היותה פורצת דרך המביאה את החדשנות והטכנולוגיה להוראה. על הנהגת צוות המורים לספרות בבית הספר תוך התמקצעות וקידומו להתחדשות בלתי פוסקת. על הקמת מרחבי הלמידה המעניקים מענים חדשניים למורים ולתלמידים כאחד. על החשיבה היצירתית המביאה שילוב של ערכי למידה עם ראיית צרכי התלמיד היחיד מתוך המכלול                                               והחיבור יוצא הדופן אל הכלים הדיגיטליים העכשוויים. על עשרות שנות חינוך ויכולת הנגיעה האישית שלה בכל תלמיד המקבל מענה להתמודדות עם כל קושי. על עבודתה המסורה והאיכותית בתפקידים שונים, אותם מילאה לאורך השנים בבית הספר, בנוסף להיותה מחנכת הפועלת מתוך אהבה ונשמה יתרה.

 

פרס החינוך הוענק לנעמה קמקר, מורה לאומנות בבית ספר "אופיר" על פיתוח היוזמה "גשר לחיים" להעצמה חברתית, באמצעות מעורבות בקהילה של תלמידי בית הספר. על טיפוח תלמיד בוגר בעל תחושת ערך ומשמעות המרגיש שייכות לקהילה, לחברה ולמדינה. על הדרך היצירתית והחווייתית בה מובילה נעמה את כל שותפי העשייה לפתיחות, התחשבות בזולת וסובלנות. על בניית התכנית "אמנות בתקשורת" שהובילה את התלמידים לשינוי אישי ומעורבות חברתית גוברת, בבית הספר ובקהילה. על הדרך המיוחדת בה הצליחה ליצור חממה עוטפת המאפשרת לתלמידים להתמודד עם רגשות, דימוי עצמי ופערים חברתיים ובכך להעניק להם מקום משמעותי בחיי בית הספר. על יכולת ההכלה הנדירה שלה, המאפשרת מקום של כבוד לתלמידים ולמורים כאחד. על טיפוח עבודת צוות תוך הטמעת ערכי שיתופיות. על עבודתה המשובחת הנעשית מתוך ראיה קהילתית רחבה ואחריות חינוכית מהמעלה הראשונה.

 

פרס החינוך תשע"ח הוענק לגננת טל זיסו  -  גן צבר על פיתוח תכנית מדעית ייחודית המקנה לילדים הבנה ואהבה לעולם המדע, תוך התחשבות במאפייני המדבר והים המייחדים את אילת. על דרך עבודתה המיוחדת המובילה לפיתוח סקרנות, עידוד חשיבה, העשרת עולמו של הילד ופיתוח דרכי התנהגות אישית וחברתית. על פיתוח יוזמות ודרכים ליישומן בתחום החינוך הסביבתי והמדעי, תוך קידום מתמיד של תחומי הליבה. על קידום אוכלוסיות חלשות וצמצום פערים. על החינוך לקבלת השונה, חינוך אותו מקנה טל לילדי הגן ולהוריהם. על יכולת ההכלה בה התברכה המאפשרת מקום של כבוד לכל אחד מילדי הגן. דרך עבודתה מאופיינת במקצועיות ויצירתיות פורצת דרך, המהווה השראה לכל העוסקים בחינוך הגיל הרך. על עבודתה המשובחת הנעשית מתוך ראיה קהילתית רחבה ואחריות חינוכית מהמעלה הראשונה.

 

פרס החינוך הוענק לאגף הנוער והספורט - רשת המתנ"סים - יואב יצחק הלוי מנהל האגף ועופרה בוארון מנהלת התכנית "קיץ בטוח באילת", על עשיה ערכית מיוחדת למען הקהילה. על הפעלת תכנית "קיץ בטוח באילת", הנותנת מענה לכל בני הנוער המקומיים ולאלה הפוקדים את אילת בתקופת הקיץ. על היכולת ליצור שיתופי פעולה מקצועיים בין ארגוניים, בין עירוניים ובין מוסדיים, המאפשרים הפעלת צוותי עבודה מיומנים לעבודה עם בני נוער במרחב הבלתי פורמאלי. על היכולת למנף את המפגש עם בני הנוער לעשייה חינוכית משמעותית ומאתגרת בתנאי עבודה ייחודיים השונים מחיי היום יום. על ההתגייסות המלאה, מתוך שליחות,                                                                     של כל צוותי אגף הנוער והצוותים העירוניים לעבודה החל משעות אחר הצהריים ועד השעה חמש לפנות בוקר במשך חודשיים רצופים. על המגוון הרחב של הפעילויות המתבצעות בו זמנית בעשרות מקומות בעיר ובמוקדי הבילוי השונים. על איתור וזיהוי בני נוער במוקדי הבילוי הנמצאים במצוקה ומתן תמיכה רגשית והתערבות ראשונית ומיידית המסייעת בעת משבר. על מתן מענה פנאי איכותי ומשמעותי. על היכולת להמשיך בתכנית במשך 12 שנים ללא לאות, בראייה קהילתית רחבה ובאחריות חינוכית מהמעלה הראשונה.

 

תכנית זו זיכתה את האגף רק בשבוע שעבר ב"ציון לשבח" שהוענק מטעם מרכז שלטון מקומי בשם הרשויות והמועצות האזוריות על תרומתה להבטחת שלומם של בני הנוער מכל רחבי הארץ במהלך חופשות הקיץ תוך שילובם במסגרות פנאי איכותיות ועל פועלה למניעת התנהגויות סיכוניות.

 

פרס החינוך הוענק למורה ענבל בן חיים – בית ספר עציון גבר, בהיותה מורת שילוב, מביאה ענבל לתפקידה עשייה פורצת דרך המעוררת השראה לכל צוות בית הספר. על הצבת התלמיד בעל הצרכים המיוחדים במרכז העשייה החינוכית המובילה למאה אחוזי הצלחה. על קידום מרכז השילוב למרכז למידה לתלמידים ולמורים כאחד. על היכולת להביא ראייה חדשנית המעניקה מענה לתלמיד המתמודד עם קשיי למידה. על היכולת להעמיק את הבנת המורים לצרכים הייחודיים של התלמידים בבית הספר, להרחיב את הידע המקצועי שלהם ויחד איתם ליצור מענים ייחודיים לתלמידים, תוך חשיבה יצירתית. על החתירה למצוינות המהווה מודל עבודה ייחודי בבית הספר ובקהילה החינוכית בעיר. על היותה מדריכה ומלווה כל מורה באופן פרטני, מטפחת עבודת צוות, מטמיעה ערכי שיתופיות. על המסירות, הרגישות, והאנושיות שהיא יוצקת לתפקידה.                                     

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד