עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ביקור יו"ר ועדת החינוך באילת

15/02/2018
ביקור יו"ר ועדת החינוך באילת (הגדל)

ביקור יו"ר ועדת החינוך באילת

 

חבר הכנסת יעקב מרגי – יו"ר ועדת החינוך, קיים סיור בעיר אילת ביחד עם חברי הוועדה, לרגל 69 שנים לשחרור העיר. הסיור נפתח אמש (ד') בישיבה חגיגית במועצת העיר, בהשתתפות רבני העיר הרב הדאיה והרב הכט, ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, חברי מועצת העיר, תושבים ובני נוער. בדבריו הצהיר חבר הכנסת מרגי את מחויבותו לסייע לעיר אילת בכל הקשור למוסדות החינוך בעיר, בהתאמה מיוחדת לצרכים המיוחדים של אילת עקב ריחוקה ממרכז הארץ.

 

את ביקורו פתח חה"כ מרגי בשיח עם נציגי הנוער, שהתקיים אמש (ד') במתנ"ס יעלים ולאחריו ברך כאמור את העיר אילת ביום חגה, בישיבת מועצת עיר חגיגית, שהתקיימה במרכז המוסיקה. "לפני 69 שנים זכתה מדינת ישראל. אי אפשר לתאר את הנגב בלי אילת, שערה הדרומי של מדינת ישראל" אמר חה"כ מרגי והצהיר, כי הוא באופן אישי מחויב לעיר אילת ויפעל בכל דרך כפי שפעל עד היום לסייע לעיר אילת בכלל ולפיתוחה בפרט.

הבוקר (ה') נפתח הביקור בדיון מקצועי עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, הנהלת העירייה והמנהיגות החינוכית. בפתח הדיון הציג ראש העירייה את ייחודיותה של העיר אילת בכלל ובחינוך בפרט וכן את ההתפתחות העתידית של העיר אילת עם פתיחת שדה התעופה החדש של אילת ע"ש "רמון", תכנית אסטרטגית לאילת וביצוע תכניות הסכם הגג. לצד זאת הציג ראש העירייה את האתגרים עמם מתמודדת העיר, ביניהם הריחוק הגיאוגרפי, גיוס אנשי מקצוע ביניהם מורים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, רופאים וכדומה וכן פערי עלויות בניה של מוסדות חינוך באילת המגיעים עד לכדי – 40% פער בין התקציב המאושר לבין הביצוע בפועל.

במסגרת זו, ביקש ראש העירייה מיו"ר הוועדה לסייע בהעברת התקנה המיוחדת לאילת, שהכרחית כאמור על רקע מאפייניה הייחודיים בין היתר גם בפערים בעלויות בניית מוסדות חינוך. בנוסף, העלה ראש העירייה את נושא חיזוק האקדמיה באילת כיעד לאומי תוך שימת דגש על תקציב מיוחד לאוניברסיטת בן גוריון באילת ומכללת לוינסקי. לאחר שעודכן יו"ר הוועדה בכל האתגרים עמם מתמודדת העיר אילת, הן מראש העירייה, הן מסגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי האמון על התחום הכלכלי והן מראש מינהל שח"ק     בעירייה – ד"ר דרורי גניאל האמון על מערכת החינוך, הוחלט כי התקנה המיוחדת, פערי עלויות הבניה באילת וגם חיזוק האקדמיה יגובשו לכדי הצעת חוק.

לאחר הדיון סייר חה"כ מרגי במוסדות החינוך בליווי ראש העירייה והמנהיגות החינוכית, ד"ר דרורי גניאל, ומירי קופיטו – מנהלת אגף החינוך. בבית ספר "עציון גבר" בניהולה של עינת חרמוני נחשף חה"כ מרגי לעשייה פורצת דרך בבית ספר בו מדברים התלמידים 22 שפות שונות כאשר ל – 66% מהתלמידים, עברית היא שפה שניה. בית הספר הציג את העשייה הרבה בתחומי הרובוטיקה, הפסיכולוגיה החיובית ולימודי השואה וכן את מקהלת בית הספר.

 

בתיכון ע"ש "רבין" בניהולה של שמחה הראל נחשף חה"כ מרגי להובלת תחומי איכות הסביבה והבריאות כ"בית ספר ירוק" ולעשייה פורצת הדרך בתחום המחקר כחלק מקידום מקצועות מדעיים וטכנולוגיים ואף שמע על התחום מפרופ' ראובן יוסף שמוביל את לימודי החקר ומשתי תלמידות שהציגו את עבודת החקר שלהן. עוד הוצגה לחה"כ הגינה הקהילתית אותה מטפח בית הספר ופירותיה נהנים כל התלמידים.

לאחר מכן התקיים דיון מקצועי בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון, שם שמע חה"כ מפי דיקן      הקמפוס – פרופ' יניב פוריה, מהסגל האקדמי ומהסטודנטים על היתרונות ועל האתגרים עמם מתמודד הקמפוס המיוחד של אילת.

"על אף האתגרים יש לכם במה להתגאות" אמר חה"כ מרגי והדגיש, כי הוא שמח לראות איך כל המערכות מחויבות ומגויסות לרמת מצוינות וערכים גבוהה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד