עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ביקור מנכ"ל משרד החינוך באילת

12/02/2018
ביקור מנכ"ל משרד החינוך באילת (הגדל)

ביקור מנכ"ל משרד החינוך באילת

מנכ"ל משרד החינוך - שמואל אבואב, ביקר בשבוע שעבר (ד') באילת וקיים פגישת עבודה עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ועם פורום מנהלי בתי הספר היסודיים והעל יסודיים בעיר ומנהלי המתנ"סים. את המנכ"ל ליוותה בסיור מנהלת מחוז הדרום - עמירה חיים, צוות הפיקוח של מוסדות החינוך ואנשי מינהל שח"ק בעירייה. "ההתקדמות של מערכת החינוך באילת מדברת בעד עצמה" אמר המנכ"ל ושיבח את ראש העיר ואת המנהיגות החינוכית.

בפתח הישיבה הציג ראש העירייה את ייחודיותה של העיר אילת בכלל ובחינוך בפרט וכן את ההתפתחות העתידית של העיר אילת עם פתיחת שדה התעופה החדש של אילת ע"ש "רמון", תכנית אסטרטגית לאילת וביצוע תכניות הסכם הגג. לצד זאת הציג ראש העירייה את האתגרים עמם מתמודדת העיר, ביניהם הריחוק הגיאוגרפי, גיוס אנשי מקצוע ביניהם מורים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, רופאים וכדומה וכן פערי עלויות בניה של מוסדות חינוך באילת המגיעים עד לכדי – 40% פער בין התקציב המאושר לבין הביצוע בפועל. בהקשר זה צוינה בניית קריית חינוך דתי, שתכלול את הישיבה התיכונית לכיתות ט'-י"ב, בניית בית ספר תיכון רביעי ברובע 6 בשחמון וכן בית ספר חדש לחינוך מיוחד הנבנה בעת הזו בעלות של 28 מיליון ₪.

במסגרת זו, ביקש ראש העירייה מהמנכ"ל לסיים את התהליך להעברת התקנה המיוחדת לאילת, שהכרחית כאמור על רקע מאפייניה הייחודים בין היתר גם בפערים בעלויות בניית מוסדות חינוך. המנכ"ל ששיבח את הפעילות החינוכית בעיר אילת בהובלת ד"ר דרורי גניאל, בישר לראש העירייה ולמנהיגות החינוכית, כי החל מהשנה הבאה יהיה תגמול דיפרנציאלי ליישובים ולא עוד חלוקה שווה בין רשויות ובתי ספר.

לאחר מכן דיבר המנכ"ל עם צוות המנהלים על מטרות מרכזיות בחינוך, כגון הקניית מיומנויות וכישורי חיים לתלמידים, על דמות הבוגר של מערכת החינוך, על חשיבות הידע, תיווך הידע ומקומו של המורה בתחום הקניית הידע, על ערכים וחשיבות החינוך הבלתי פורמלי וכן על קידום הישגים וצמצום פערים. המנכ"ל בחר בדרך ייחודית ללמוד עוד על מערכת החינוך באילת ושאל כל מנהל ומנהלת, שאלה ספציפית הנוגעת לבית הספר אותו הם מנהלים והציג באופן מרשים את תפיסתו החינוכית.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד