עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

תלמידי יעלים שותלים באהבה לטבע

5/02/2018
תלמידי יעלים שותלים באהבה לטבע (הגדל)

תלמידי יעלים שותלים באהבה לטבע

בית ספר "יעלים" הפועל כבר למעלה מעשור כבית ספר על אזורי בתחומי המדעים ואומנויות הבמה ופותח את שעריו לתלמידים מכל רחבי העיר, הפך את פארק הצפרות וסביבות טבע נוספות למעבדות למידה. בט"ו בשבט האחרון, ביקרו תלמידי יעלים בפארק הצפרות, צפו בציפורים הנודדות ושתלו עבורן באהבה עצי פרי שישמשו להן כמזון.

מזה כעשור מתקיימים פרויקטים מיוחדים ומגוונים עם פארק הצפרות, במסגרתם פועלים תלמידי בית ספר יעלים למען הפארק ובעלי החיים בו. התלמידים הקימו חממה לימודית, זרעו צמחים למאכל, הכינו תיבות קינון ועיצבו פחים מעץ. בהמשך פעלו התלמידים להנגיש ולהתאים את הפארק לילדים, במתקנים ובמשחקים מיוחדים שהכינו כגון: חוברות לצפרים הצעירים, משחק "חפש את המטמון", קיר צילום פלמינגו, עץ ברוכים הבאים לעופות ולמבקרים בכל השפות ועוד.

בשנה זו ימשיכו תלמידי בית הספר בניהולה של לימור קטן, את פועלם למען הפארק והציפורים. במסגרת התכנית השנתית יטעו עצי פרי שיהוו מלאי מזון לציפורים הנודדות, על מנת לאגור כוחות להמשך הנדידה וכן גם בכדי לצמצם את זיהום האוויר בקרבת הפארק.

בשבוע שעבר לקראת ט"ו בשבט, יצאו תלמידי בית הספר לסיור לימודי בפארק. התלמידים נהנו מהרצאה מלמדת וחווייתית מפי מנהל הפארק - נועם וייס והאזינו בקשב רב להסבריו המרתקים על מסלולי הנדידה של העופות הנודדים, החקר הפעיל שנעשה בפארק בשילוב סקירה של העופות, טיבוען והמעקב אחריהן. התלמידים צפו בעופות נודדים וגם יציבים המבקרים בפארק. השכילו משמיעת הרקע המדעי עליהן ומהמעקב שנעשה בעקבותיהן. בנוסף התלמידים זכו גם ללטף ולשחרר את העופות לחופשי. בתום הפעילות נטעו התלמידים עצי פרי אותם העניקו לפארק ברינה ובאהבה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד