עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

טקס חנוכת האנדרטה לזכר חללי פעולות האיבה

29/01/2018
טקס חנוכת האנדרטה לזכר חללי פעולות האיבה (הגדל)

טקס חנוכת האנדרטה לזכר חללי פעולות האיבה

לצד יום הזיכרון הכללי לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, נחנכה בשבוע שעבר (ד') האנדרטה לזכר חללי פעולות האיבה, במעמד ראש העירייה –מאיר יצחק הלוי, יושב ראש ארגון נפגעי פעולות האיבה–אייבי מוזס, סגן ראש העיר ויו"ר ועדת ההנצחה העירונית –יהודה מורדי והמשפחות השכולות. במהלך הטקס הונחו זרים על האנדרטה ונחשפו שמותיהם של 22 חללי פעולות האיבה והטרור בעיר.

 

את טקס חנוכת האנדרטה פתח ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי וציין כי בהקמת האנדרטה נעשתה פעולה משלימה בה העיר אילת זוכרת את יקירה "אני מחבק כל אחד ואחת מכם ונמשיך לחבק ולעשות כל שניתן כדי לחזק אתכם, אתם ראויים לכך" חיזק ראש העירייה בדבריו. יו"ר ארגון נפגעי פעולות האיבה – אייבי מוזס, סיפר את סיפורו האישי והמרגש, והודה לראש העירייה על הפעילות שהוא מוביל לקידום הנצחת נפגעי פעולות האיבה והטרור בעיר "אני מברך אתכם על ההחלטה לא להבדיל בין דם לדם, טקס זה מסמל עבורי סמל להזדהות עבור יקירכם, ידע כל תושב העיר את שמם שלא ימחה לעולם". בהמשך הטקס נשאו דברים גם רבני העיר הרב משה הדאיה שליט"א והרב יוסף הכט שליט"א לצד דברי נציגי המשפחות השכולות, יצחק שירזי (אחיו של שירזי יוסף ז"ל) ושולי בן אבו (ביתו של ליאון בן אבו ז"ל).

 

האנדרטה הממוקמת בכיכר הרחובות לוס אנג'לס וששת הימים, עוצבה על ידי האמן האילתי אמיר אלקיים, בעקבות פעולת הטרור שהתרחשה בשנת 2007 במרכז "איזידור", שם קיפחו את חייהם שלושה מתושבי העיר. אנדרטה זו שודרגה ונחנכה כאמור לזכרם של 22 תושבי העיר אילת, חללי פעולות האיבה והטרור שקיפחו את חייהם בידי בני עוולה. על פאות האנדרטה חקוקים שמותיהם של תושבי אילת שנספו במערכה האכזרית שנכפתה על תושבי מדינת ישראל וזאת למען ייזכר ולא יישכח קורבנם של: אברגיל מכלוף, אברהם אלברט קלבו, אלמליח אמי חיים, בוסקילה רפאל, בן-אבו יהודה ליאון, בן סעדון מיכאל, בר-אור בוארון אלפונסו, גימפל יואל יוסי, ווהבה עזר אליעזר זיקו, טולדנו משה, ישראלי ישראל שלמה, סמליוה ישראל, סנדרוסי חיים, צימרמן מאיר, צימרמן רייצ'ל רוזיטה, צימרמן אהבה זרחה, קוזינסקי רוני אשר, רטנר הניה, רקח אלדד, שירזי יוסף, קוניגר קארל מרקס, ברקוביץ' שמואל,  יהי זכרם מבורך לעד.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד