עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אושר תקציב העירייה לשנת 2018

1/01/2018
אושר תקציב העירייה לשנת 2018 (הגדל)

אושר תקציב העירייה לשנת 2018

בישיבת מועצת עיר מיוחדת שנערכה בשבוע שעבר (ד') אושר ברוב קולות, תקציב העירייה לשנת 2018 העומד על 525 מיליון ₪. תקציב 2018 מציג גידול של 21.5 מיליון ₪ לעומת שנת 2017 המהווים 4.3%. בפתח ישיבת המועצה הסביר ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, כי התקציב מתבסס על תכנית העבודה המפורטת לשנת 2018 הנגזרת מהתכנית הרב-שנתית (תר"ש) אילת 2020 עליה עמלו המנהלים בעירייה בהובלת מנכ"ל העירייה. במהלך הדיון על התקציב שיבח ראש העירייה את חברי מועצת העיר, שביצעו עבודה מקדימה מול גזבר העירייה, במטרה ללמוד את התקציב ולהשפיע כל אחד ואחת בתחומו. "אישור התקציב ברוב קולות הוא תולדה של עבודה מקצועית של כלל גורמי העירייה ועבודה רצינית, איכותית ומעמיקה של חברי מועצת העיר" ציין ראש העירייה. בטרם ההצבעה הציג גזבר העירייה – אסי בן חמו את תמצית התקציב ולאחריה הצביעו חברי מועצת העיר בעד התקציב (12 בעד, 2 נגד).

 

בפתח דבריו הציג הגזבר את המקורות התקציביים של הרשות: ביניהם הכנסות עצמיות מארנונה המהוות 54% מהתקציב והכנסות עצמיות מאגרות והיטלים המהוות 9% מהתקציב. אלה נועדו לממן שירותים מקומיים, ניקיון, פינוי אשפה, גינון, פיקוח, אחזקת העיר ואזור התיירות וכיו"ב. העברות תקציב ממשלתיות, ביניהן משרד החינוך 23%, משרד הרווחה 6% ועוד. אלה נועדו לממן שירותים ממלכתיים, חינוך, רווחה, בריאות, שירותים שהמדינה אחראית להם ומספקת אותם באמצעות הרשות.

 

יעדי התקציב העיקריים שנקבעו ע"י ראש העירייה והנהלת העירייה ואושרו בדיוני התקציב הם: עמידה ביעדי תקציב כ"א ללא חריגה. המשך מדיניות להשקעה בחינוך, רווחה ובילדים בעלי צרכים מיוחדים. הרחבת תכנית אורח חיים בריא במוסדות חינוך וגני ילדים ולכל בית אב בעיר. דגש מיוחד יהיה השנה בגוון מקורות התעסוקה ולתוכנית מיוחד לסיוע לעסקים קטנים ובינונים. קידום התוכנית לטיפוח ושדרוג שכונות ותיקות בעיר במסגרת תקציב ישן מול חדש, בהסכם הגג שנחתם. קידום פרויקטים של עיר חכמה ירוקה ומקיימת.

 

במרכז מדיניות העירייה לשנת 2018 יעמדו הנושאים הבאים, בהם יושם דגש מיוחד בתוכנית העבודה והמקבלים ביטוי בתקציב:

 

חינוך – השקעה בחינוך ממשיכה להיות כמידי שנה יעד מרכזי. כמו כן, קידום מסגרות של מצוינות מצד אחד ומענים לתלמידים עם צרכים מיוחדים מצד שני. עוד השנה ייפתח בית הספר החדש לחינוך מיוחד בהשקעה של כ 28 מיליון ₪. בית הספר ייתן מענה לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים מגיל 6 (כיתה א) ועד גיל 21.

 

השקעה בתשתיות – שדרוג תשתיות בשכונות ברחבי העיר, שדרוג גני משחקים קיימים והקמת גני משחקים חדשים. שדרוג התשתיות התיירותיות, טיילות, פארקים ועוד בהתאם לתוכנית חומש אשר הוכנה ע"י מנכ"ל העירייה. כל זאת מתקציבים חיצוניים של משרדי הממשלה הרלוונטיים ובעיקר משרדי האוצר, הפנים והתיירות וכן מתקציב הקרן לעבודות פיתוח.

 

עיר חכמה ירוקה ומקיימת – פרויקט "אילת עיר חכמה", שמיישמת העירייה, מטרתו להשתמש בטכנולוגיות מתקדמות על מנת להביא ליעילות במשאבים ובכך ליצור חיסכון בהוצאות אנרגיה, לשפר מאוד את השירותים לתושבים, את איכות החיים ואיכות הסביבה. הנושא הזה תופס תאוצה וממצב את אילת בין הערים המובילות בתחום. השנה תצא העירייה לפרויקט של החלפת פנסי תאורת הרחוב לתאורת LED שיביא לחסכון בהוצאות החשמל. עוד תקדם העירייה תכנית להתקנת מערכות לאנרגיה סולרית על מבני ציבור ובתים פרטיים בשיתוף התושבים.

 

עוד בשנת 2018 יושם דגש מיוחד על גיוון מקורות תעסוקה עם פתיחת שדה הבינלאומי החדש, הקמת פארק חדש לחקלאות ימית ועוד.

 

תקציב הקרן לעבודות פיתוח יעמוד על 36 מיליון ₪. כאשר עיקר התקציב יוקצה לביצוע עבודות פיתוח בהתאם לתוכנית העבודה שהוכנה ע"י ראשי המנהלים ואושרה ע"י מנכ"ל העירייה והנהלת העירייה. היתרה תוקצה להשתתפות הרשות בתב"רים (תקציבים בלתי רגילים). יעדי ההכנסות של הקרן הם בעיקר מתשלומי השבחה של פרויקטים עיקריים שנמצאים בתהליך הוצאת היתר על ידי מינהל ההנדסה בעירייה.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד