עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

העיר אילת דורגה במקום החמישי מבין הערים הידידותיות לעסקים קטנים ובינוניים

19/12/2017
העיר אילת דורגה במקום החמישי מבין הערים  הידידותיות לעסקים קטנים ובינוניים (הגדל)

העיר אילת דורגה במקום החמישי מבין הערים  הידידותיות לעסקים קטנים ובינוניים
סקר של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה בדק ומצא: אילת במקום החמישי בארץ, כעיר בה הכי קל להפעיל עסק קטן ובינוני


 

לצד הקמת האגף לפיתוח כלכלי ויזמות בעיריית אילת והשקת התכנית לקידום עסקים קטנים ובינוניים באילת במסגרת כנס העסקים, משרד הכלכלה מדרג את אילת בין חמשת הערים שטוב לעשות בהם עסקים. בסקר של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, שבדק את שביעות הרצון של 3,000 בעלי עסקים ב – 50 רשויות מקומיות ובציון משוקלל של המדדים ובזכות פעילות העירייה למען העסקים בפרט ופיתוחה של אילת בכלל, הגיעה העיר אילת למקום החמישי בארץ, כעיר בה הכי קל להפעיל עסק קטן או בינוני. 

 

בסקר מקיף שקיימה כאמור הסוכנות ופורסם השנה (2017), נבדקו שלושה מדדים: שביעות רצון של העסקים מהתנהלות הרשות, נגישות המידע וקלות השימוש לעסקים באתר האינטרנט של הרשות, סבסוד ארנונה (יחס תעריף הארנונה לעסקים מול ארנונה למגורים).

 

באילת ישנם כ – 5,000 עסקים, רובם מוגדרים כעסקים קטנים ובינוניים. אלה מהווים חלק משמעותי בפעילות הכלכלית של העיר. זו הסיבה שהעירייה משקיעה מאמצים רבים ופועלת באופן שיטתי ורצוף לסייע ולקדם עסקים. כחלק מעידוד עסקים, פועלת העירייה כל הזמן ובכל דרך, על מנת להגביר את הפעילות הכלכלית באילת, וכפועל יוצא מכך, אחראית באופן ישיר ועקיף ליצירת מאות אלפי לינות של תיירים ונופשים כל שנה. אלה לנים בבתי המלון, מבלים באטרקציות, סועדים במסעדות, פוקדים את מקומות הבילוי וקונים במרכזי הקניות.

 

פעילות זו באה לידי ביטוי הן במישור המדיני, עם הצבת אילת על מפת העדיפות הלאומית בתיירות, בספורט, בבינוי ובקידום פרויקטים לאומיים, דוגמת בניית שדה התעופה החדש, שדרוג כביש 90, רכבת לאילת, הקמת קריית ספורט בינלאומית, הקמת מרכז קונגרסים ועוד. פעילות נוספת באה לידי ביטוי עם ההכרזה על אילת כעיר ספורט בינלאומית, שהובילה לאירוח עשרות אירועי ספורט לאומיים ובינלאומיים שיוזמת העירייה. אלה מייצרים מאות אלפי לינות של תיירים בשנה המוציאים מאות מיליוני ₪ בעיר ובעסקיה ומעודדים מאד את כלכלת העיר. זאת ועוד פועלת העירייה לקידום, לעידוד ולפיתוח התיירות הן בשיפור התשתיות והן בשיפור המוצר התיירותי. עוד משקיעה העירייה תקציבים רבים בשיווק העיר אילת ובקיום אירועים ופסטיבלים המושכים לעיר תיירים ונופשים רבים הפוקדים את בתי העסק באילת. 

 

עוד בין פעולות העירייה, המאבק העיקש והמתמשך לשמירה על הפטור ממע"מ, שמסייע לבעלי העסקים והתושבים כאחד. זאת ועוד, מזה מספר שנים, שעיריית אילת לא העלתה את תעריף הארנונה, למעט התוספת המחויבת בחוק ההסדרים. תעריף הארנונה באילת נמוך בכ – 15% מהתעריף בערי תיירות בארץ, דוגמת טבריה, אשקלון ונהריה.

 

זאת לצד "כנס אילת לעסקים" שהתקיים בחודש מאי 2017, בו השתתפו כ – 400 בעלי עסקים ועוד עשרות מציגים, ביניהם יחידות העירייה (רישוי עסקים, אגף הכנסות, מינהל ההנדסה, היחידה לאיכות הסביבה, מרכז צעירים, האב אילת, תאגיד המים והביוב), סניף אילת של מעוף הזרוע הביצועית של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, מועדון רוטרי, בנקים ועוד, שציידו את בעלי העסקים במידע ובכלים. עוד בין המציגים הציעה עמותת "עתידים", פתרונות דיגיטליים לעסקים הכוללת חבילת דיגיטל ללא עלות בחסות העירייה, לקידום העסק באיטרנט. עוד במסגרת הכנס הציגה העירייה את התכנית העירונית לקידום ופיתוח עסקים באילת הכוללת הקמת האגף לפיתוח כלכלי ויזמות, במטרה לקדם ולפתח את כלכלת העיר אילת והאזור, וזאת באמצעות מיצוי הפוטנציאל הקיים ויצירת הזדמנויות צמיחה חדשות. בימים אלה מטפל האגף בפרויקט השימושים הזמניים של שטח שדה התעופה המתפנה אשר עתיד לייצר מגוון הזדמנויות כלכליות חדשות.   שר הכלכלה והתעשייה, חה"כ אלי כהן, שפרס בפני בעלי העסקים את ההטבות שקידם לטובת העצמאים כולל חוק הפנסיה לעצמאים, הפחתת מסים ועמלות ובקרוב מהפיכת רישוי העסקים אמר: "אילת היא אחת הערים שיש בהם ניהול מקצועי, יוזמה, יצירתיות ומעוף". עוד ציין השר, כי על רקע הצלחת האב אילת, יאמץ משרד הכלכלה והתעשייה בשיתוף המשרד לפיתוח הפריפריה, נגב וגליל את המודל, שיוצע לערים נוספות בארץ, בדגש על ערי פריפריה.

 

כאמור תמשיך העירייה בעידוד התיירות לאילת לרווחת תושבי העיר ובעלי העסקים וכן בסיוע מתמיד במסגרת החוק לבעלי העסקים ולקידום ופיתוח העיר אילת בכל האפיקים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד