עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

התכנית החדשה להכפלת מספר בוגרי חמש יחידות מתמטיקה בעיר אילת

16/10/2017
התכנית החדשה להכפלת מספר בוגרי חמש יחידות מתמטיקה בעיר אילת (הגדל)

התכנית החדשה להכפלת מספר בוגרי חמש יחידות מתמטיקה בעיר אילת

אתמול, יום א' (15.10) השיקו ראש העיר אילת ומנכ"ל קרן טראמפ את התכנית החדשה שתתחיל לפעול כבר בשנת הלימודים הנוכחית

מאיר יצחק הלוי - ראש עיריית אילת: "הצלחת המורים תוביל להצלחת התלמידים. שאיפתנו, להכפיל את מספר התלמידים שלומדים ומצליחים ברמה של 5 יחידות לימוד כחלק מקידום המצוינות וקידום המקצועות המדעיים והטכנולוגיים"

אלי הורביץ - מנכ"ל קרן טראמפ: "העיר אילת הציבה יעד שאפתני וזו זכות עבורנו לסייע ככל שנוכל לעמוד במשימה החשובה והמאתגרת"

 

אתמול יום א' (15 באוקטובר 2017) השיקו מאיר יצחק הלוי ראש עיריית אילת ואלי הורביץ, מנכ"ל קרן טראמפ את התכנית החדשה לחיזוק המצוינות בלימודי המתמטיקה בעיר אילת בהשקעה של למעלה מ-2 מיליון שקלים.

העיר אשר נבחרה להיות בין 4 רשויות מקומיות חדשות, לצד רמלה, אום אל-פאחם וקריית גת, אשר יצטרפו בשנת הלימודים הקרובה לתכנית לחיזוק המצוינות בלימודי המתמטיקה, צפויה באמצעות התכנית החדשה להכפיל את מספר בוגרי לימודי המתמטיקה חמש יחידות בעיר. ארבע הרשויות המקומיות יצטרפו בשנת הלימודים הקרובה (תשע"ח) לרשת של 14 רשויות מקומיות ברחבי הארץ המחזקות את לימודי חמש היחידות במתמטיקה.

אלי הורביץ, מנכ"ל קרן טראמפ: "בשנים האחרונות אנחנו רואים רשויות מקומיות חלוצות וראשי ערים אמיצים שלוקחים אחריות על המצוינות בחינוך בעיר. מה שהתברר לנו הוא שכאשר הרשות עומדת מאחורי המורים שלה, נותנת להם גב, משקיעה משאבים, מציבה יעדים ומעניקה תנאים, התוצאות לא מאחרות להגיע. העיר אילת הציבה יעד שאפתני להכפלת בוגרי חמש היחידות במתמטיקה, וזו זכות עבורנו לעמוד לצידה של העיר ולסייע ככל שנוכל לעמוד במשימה החשובה והמאתגרת. אני בטוח כי העלייה המשמעותית במספר לומדי חמש היחידות במתמטיקה ומדעים תגיע בין השאר כתוצאה של עבודה עירונית נחושה שתתייחס אל לימודי המתמטיקה והמדעים כמנוע למצוינות בחינוך".

מאיר יצחק הלוי - ראש עיריית אילת: "הצלחת המורים תוביל להצלחת התלמידים. שאיפתנו, להכפיל את מספר התלמידים שלומדים ומצליחים ברמה של 5 יחידות לימוד כחלק מקידום המצוינות וקידום המקצועות המדעיים והטכנולוגיים".

 

התכנית החדשה כוללת:

·        הגדלת עתודת המורים של 5 יחידות במתמטיקה בעיר באמצעות הכשרה וליווי של מורים חדשים על ידי המורים המובילים בעיר ובתמיכת גוף אקדמי בכיר.

·        הקמת קהילות עירוניות ובית ספריות למורים למתמטיקה בחטיבות הביניים ובתיכונים, כדי לאפשר לתלמידים להגיע מוכנים ללימודי חמש היחידות ולהקל על המעבר לחטיבה העליונה.

·        מתן מענה אישי לטובת התפתחות מקצועית לכל אחד ממורי המתמטיקה בחטיבת הביניים והחטיבה העליונה באילת.

·        תכניות מיוחדות בהן פעילויות להורים ותלמידים במטרה להעלות את המודעות ללימודי 5 יח"ל במתמטיקה ובמדעים.

·        מנהלי התיכונים ורכזי המתמטיקה יובילו את המהלך להצמחת תרבות של מצוינות בבית הספר שבבסיסה קידום המצוינות בלימודי המתמטיקה.

 

היעד העירוני שהוצב באילת במסגרת התכנית החדשה נועד להכפיל את שיעור התלמידים הנבחנים ב-5 יחידות לימוד במתמטיקה. בשנת תשע"ו נבחנו רק 6.1% מהתלמידים ברמת 5 יחידות לימוד במתמטיקה והצפי כעת הוא שתוך שלוש שנים, בשנת תש"פ יבחנו 12% מהתלמידים בעיר ב-5 יח"ל מתמטיקה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד