עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

תקנה מיוחדת לאילת גם בחינוך

17/10/2017
תקנה מיוחדת לאילת גם בחינוך (הגדל)

תקנה מיוחדת לאילת גם בחינוך

לאחר שסייר שר החינוך – נפתלי בנט, באילת בשנה שעברה והתרשם מהעשייה החינוכית באילת התקיימה לפני חג הסוכות ישיבה בלשכתו בה השתתפו השר, מנכ"ל משרדו – שמואל אבואב, ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, ראש מינהל שח"ק בעירייה– ד"ר דרורי גניאל ומנהלת אגף החינוך בעירייה – מירי קופיטו. בישיבה סוכם, כי על רקע מאפייניה הייחודים של אילת תיבחן העברת תקנה מיוחדת לאילת במסגרת הצעת מחליטים שתאושר בממשלה.

בפתח הישיבה הציג ראש העירייה את ייחודיותה של העיר אילת בכלל ובחינוך בפרט וכן את ההתפתחות העתידית של העיר אילת עם פתיחת שדה התעופה החדש ע"ש "רמון" וביצוע תכניות הסכם הגג. לצד זאת הציג ראש העירייה את האתגרים עמם מתמודדת העיר, ביניהם הריחוק הגיאוגרפי, גיוס אנשי מקצוע ביניהם מורים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, רופאים וכדומה וכן פערי עלויות בניה של מוסדות חינוך באילת המגיעים עד לכדי – 40% פער בין התקציב המאושר לבין הביצוע בפועל. בהקשר זה צוינה בניית קריית חינוך דתי, שתכלול את הישיבה התיכונית לכיתות ט'-י"ב, בניית בית ספר תיכון רביעי ברובע 6 בשחמון וכן בית ספר חדש לחינוך מיוחד הנבנה בעת הזו בעלות של 28 מיליון ₪.

במסגרת זו, ביקש ראש העירייה מהשר לסיים את התהליך להעברת התקנה המיוחדת לאילת, שהכרחית כאמור על רקע מאפייניה הייחודים של העיר אילת בין היתר גם בפערים בעלויות בניית מוסדות חינוך. בנוסף, העלה ראש העירייה את נושא חיזוק האקדמיה באילת כיעד לאומי תוך שימת דגש על תקציב מיוחד לאוניברסיטת בן גוריון באילת ומכללת לוינסקי.

השר שגילה הבנה לדרישות הצודקות הנחה את מנכ"ל משרדו להקים צוות מקצועי שיבחן את הנושאים במטרה לבחון העברה של תקנה מיוחדת לאילת במסגרת הצעת מחליטים שתובא לאישור הממשלה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד