עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אליפות אילת בסאפ

26/06/2017
אליפות אילת בסאפ (הגדל)

אליפות אילת בסאפ

כ – 100 חותרי סאפ מכל הארץ צבאו על מפרץ אילת והתחרו באליפות ישראל בסאפ, שהתקיימה בסוף השבוע האחרון, לראשונה באילת. כאלוף ישראל לשנת 2017 (5 ק"מ) הוכתר החותר - איציק חורש מתל אביב. גם החותרים האילתים שהשתתפו בתחרות זכו במדליות, ביניהם: 3 ק"מ נשים - רחלי יעקובי (ראשונה), סימה קורן (שניה) ויפית עדי (שלישית), גברים - גיל סתם (ראשון) ושרון פחימה (שני). באופן ריס - ליאור בני (ראשון) ורומן חבנר (שני). 1 ק"מ נשים - רוני מינץ, לאנה מרטינובה, יעל טל, הילית טל ואיילה זילברמן כהן, גברים - ליאב כהן וחזי כהן. על רקע ההצלחה המסחררת הציבו המארגנים יעד לשנת 2018 לשחזר את האירוע והפעם כתחרות בינלאומית.

 

צבי רוגר – חובב שייט מושבע הטיב לספר על האליפות: "ספורט החתירה בסאפ הוא ספורט חדש יחסית אם נתעלם לרגע מאימו של הסאפ, הגברת הקשישה החסקה (שעדיין בשירות המצילים בחופי הים, המתקשים להיפרד ממנה). החתירה בסאפ דורשת כושר גופני עילאי, נחישות, התמדה, ימאות טובה ורעב לנצח. קשה לתאר את משפחת הסאפיסטים. יש בה מכל המינים, הגילאים, העיסוקים, המבנה הגופני והאופי, באמת יש מהכל. מאחדת את כולם האהבה לספורט הסאפ ולים. קבוצת החותרים שהשתתפה בסוף השבוע האחרון באילת יצרה אווירה נפלאה שהשתלבה נהדר עם ה"אילתים אוהבים לארח" ואפילו יישרה קו עם התקנות התחרותיות. הכל זרם ובהתלהבות גדולה ופרגון הדדי אין קץ. האמת, הופתענו לגלות את החברות שבין הסאפיסטים, הנכונות לסייע לחותר במצוקה גם על חשבון ההישגיות שבתחרות, אחרי הכל זהו שיוט - מרוץ המסתיים על הפודיום. כשרחלי יעקובי מעדה והחליקה למים, המתחרה שלה רוני מינץ לא היססה לעצור ולסייע – מדהים!".

האירוע החל ביום חמישי (22.6) כאשר הסאפיסטים יצאו לחתירה לילית, קצרה ומהנה שהסתיימה בארוחת ערב משותפת, "ארוחת פסטה" כמו לפני ריצת מרתון. יום השיוטים העיקרי התקיים ביום שישי (23.6) ונערכו בו תחרויות ל- 1 ק"מ, 3 ק"מ, ו – 5 ק"מ – אליפות ישראל. האירוע המסכם בשבת היה "שיוט עם הרוח", 10 ק"מ ברוח העזה, שיצרה גלים גבוהים, שהיוו אתגר רציני לסאפיסטים שלא נרתעו. את המקצה המקצועני ניצח איציק חורש. ושירה ברודצקי (שהייתה הבת היחידה במקצה).

את האליפות ניהל מי שהפך את הסאפ לטרנד אילתי סוחף - שחר אדרעי (שגי), בהפקה של הדר בן דרור ובחסות עיריית אילת - אגף הספורט בשיתוף איגוד הגלישה הישראלי, תאגיד התיירות, צעירי אילת והעמותה לחינוך ימי.

כל התוצאות והתמונות מועלות באתר האירוע: www.eilatsuptour.co.il

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד