עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מרכז צעירים אילת חונך את משכנו החדש

22/05/2017
מרכז צעירים אילת חונך את משכנו החדש (הגדל)

מרכז צעירים אילת חונך את משכנו החדש

מרכז הצעירים בעיריית אילת יחנוך ביום חמישי הקרוב (25.5) את המרכז החדש הממוקם בלב הפארק המרכזי ומשקיף למזרקה המוזיקלית ולטיילת הצפונית. המבנה בעל אוריינטציה אדריכלית מיוחדת במינה, משתרע על פני 200 מ"ר והוקם על ידי עיריית אילת בסיוע המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, משרד הבינוי והשיכון, הקרן לידידות ומפעל הפיס. הבית החדש יאפשר להעניק לצעירי אילת את כל השירותים במקום אחד, ממפגשים אחד על אחד דרך סדנאות והרצאות במגוון תחומים, מפגשים חברתיים ועד אירועים בפארק הנושק למרכז. ביום חמישי הקרוב בשעה 18:00 ייערך טקס חנוכת המבנה במעמד ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, נגב והגליל – אריאל משעל, יו"ר מפעל הפיס – האלוף (במיל') עוזי דיין ויו"ר הקרן לידידות – הרב יחיאל אקשטיין. לאחריו יתקיים טקס הענקת מלגות לסטודנטים, במסגרתו יקבלו 235 סטודנטים מלגת לימודים החל מ – 2,000 ₪ ועד מלגה מלאה בסך 10,000 ₪ ללומדים בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון. סך כל המלגות 1.9 מיליון ₪. בשעה 21:00 תיערך מסיבת פתיחה של המרכז בפארק המרכזי. על הבמה תארח רד בנד את טונה. מופע פותח: מאי זיו זרקה ובן שופן.

 

במהלך חמש שנות פעילות המרכז, מאז הוקם בעידוד ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, נהנו אלפי צעירים מגיל 18 עד 35, ממגוון השירותים ומעתה יזכו לקבל את כל השירותים בבית אחד. 2,000 צעירים קיבלו ייעוץ והכוון לאקדמיה ולמלגות. 1,800 חיילים השתתפו ב-11 סדנאות לקראת שחרור מצה"ל ו-3 סדנאות למתנדבי שירות לאומי. 1,700 צעירים קיבלו ייעוץ והכוון לתעסוקה וקריירה. 80 סטודנטים השתתפו בתכנית התמחות מאקדמיה לתעסוקה. 1,300 בקשות למלגה ו 1,100 מלגאים של "קרן אילת" ועשרות אלפי שעות התנדבות בקהילה. עשרות אירועי תרבות ותוכן לאלפי משתתפים – כנס Y לצעירים, סרטים בפארק, מסיבות יין, אירועים לסטודנטים, הרצאות בנושאי חברה, כלכלה והשראה, אירועי קהילה, הצגות תיאטרון, ערבי סטנד-אפ, הופעות מוסיקה ועוד.

מרכז צעירים - המקום הנכון למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים: מרכז הצעירים פוגש את הצעירים לראשונה בהיותם תלמידי תיכון העומדים לפני גיוס לצה"ל או לשירות לאומי. כבר בכיתה י"א מבצע צוות המרכז חשיפה לאקדמיה בפני תלמידי תכנית "קדם עתידים", וחלקם אף נרשמים לקורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית לתיכוניסטים, שיזם מרכז צעירים. מרגע גיוסם לצה"ל, שומר המרכז על קשר עם החיילים האילתים, ונותן מעטפת תמיכה אזרחית לחיילים הזקוקים לסיוע, ביניהם חיילים בודדים. לקראת השחרור מצה"ל או משירות לאומי, מקיים מרכז צעירים בשיתוף הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון, סדנאות הכנה לאזרחות לחיילים לקראת שחרור. במהלך חמישה ימי סדנא רצופים המתקיימים בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון, מקבלים החיילים המשוחררים מידע מקיף ומעמיק על זכויותיהם, על עולם האקדמיה והתעסוקה, ובעיקר "ארגז כלים" יקר ערך שיעזור להם בדרכם אל החיים הבוגרים באזרחות. מרכז צעירים ממשיך ללוות כל חייל משוחרר, ומסייע לו במיצוי זכויות ובמימוש הפוטנציאל, כל אחד על פי דרכו, רצונותיו ויכולותיו.

 

 

המקום הנכון למועמדים ללימודים אקדמיים ולסטודנטים: לצעירים המתעניינים ברכישת השכלה אקדמית, מפעיל מרכז צעירים את התכנית הלאומית "הישגים" לקידום והנגשת ההשכלה הגבוהה, ומעניק לצעירים ייעוץ והכוונה אישיים על פי נטיותיהם, כישוריהם ויכולותיהם. במסגרת תהליכי הייעוץ האישי המעמיק, מקבלים הסטודנטים-לעתיד גם ייעוץ מקיף בנושא מלגות וסיוע בהשגת מימון ללימודים. לצד אלה, מרכז צעירים מרכז את ועדת המלגות העירונית של "קרן אילת", שמחלקת מידי שנה מלגות לבני ובנות אילת בהיקפים של מיליוני שקלים. מאות המלגאים מבצעים במצטבר מאות שעות התנדבות בקהילה, תחת ניהול המרכז. מרכז הצעירים ממשיך ללוות את הסטודנטים גם אל תוך האקדמיה ובמהלך לימודיהם, ומקיים סדנאות לחיזוק מיומנויות למידה ולהתמודדות עם לחץ בחינות, במטרה לסייע לסטודנטים לצלוח את הלימודים. לצד כל אלה, דואג המרכז גם לרווחתם ולקידום מעמדם של הסטודנטים, ומפעיל מערך הטבות מיוחדות לסטודנטים בלבד.

המקום הנכון לעובדים ויזמים: מרכז צעירים ממשיך ומלווה בוגרי תואר אקדמי או הכשרה מקצועית עד להשתלבותם המיטבית בתעסוקה וגם לקידום בקריירה. המרכז מוביל באילת את תכנית המתמחים "הדבר הבא", שבה משתתפים סטודנטים בשלבי סיום התואר. הסטודנטים הנבחרים מתמחים בארגונים בתחומי עיסוק התואמים את השכלתם ואת האופק התעסוקתי שלהם, ורוכשים מיומנויות, כישורים וקשרים שמשמשים להם כמקפצה אמיתית להשתלבות בתעסוקה איכותית והולמת. צעירים בשלבים שונים של קריירה עוברים תהליכי ייעוץ והכוון, ומקבלים כלים ומיומנויות לחיפוש ומציאת עבודה המותאמת לעידן החדש. לצד הייעוציים הפרטניים, הכוללים לעיתים אבחון תעסוקתי ע"י פסיכולוגית תעסוקתית, מתקיימות במרכז צעירים תכניות לגיוון תעסוקתי ויזמות וסדנאות הכוון ממוקדות לבחירת כיוון מקצועי, ומעת לעת מתקיימים ירידי תעסוקה ולימודים ביוזמת מרכז צעירים ובהשתתפות מוסדות ההכשרה, חברות ההשמה והמעסיקים המקומיים.

המקום הנכון לזוגות צעירים והורים: צעירים חדשים באילת שעברו לעיר בעקבות מקצועם הנדרש, מקבלים ליווי וסיוע במרכז הצעירים, ונהנים מאירועים חברתיים עם נגיעות קהילתיות שיוזם ומארגן המרכז, במטרה לקדם את השתלבותם והשתקעותם בעיר. לזוגות הצעירים ולמשפחה הצעירה מסייע מרכז הצעירים להתחלה טובה ומארגן סדנאות והרצאות בתחום ההורות והתנהלות כלכלית נכונה, בדגש על נושא הדיור והמשכנתאות.

המקום הנכון לכלל הצעירים: לצד הפיתוח האישי, מקדם מרכז צעירים גם את תחום פיתוח הקהילה והמעורבות החברתית. יזמים חברתיים המבקשים לקדם רעיון או יוזמה חברתית, זוכים לתמיכה וליווי בקידום היוזמה. כלל הצעירים נהנים מאירועי תרבות איכותיים וחדשניים, שיוזם ומפיק מרכז הצעירים, במטרה להעשיר ולגוון את חיי הפנאי של הצעירים באילת. ערבי סטנדאפ, מסיבות יין, מופעי מוזיקה, הצגות תיאטרון ועוד, ולצדם ערבי תוכן מושקעים בנושאים שמעסיקים ומעניינים את קהל הצעירים, מעוררי מחשבה ומעודדים לפעולה. 

מרכז צעירים אילת משתייך לרשת מרכזי הצעירים הפועלים ברחבי הארץ, בעיקר בפריפריה החברתית והגיאוגרפית, בתמיכה וליווי של שותפים חשובים - המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, משרד הביטחון, המשרד לשוויון חברתי, משרד הרווחה והשירותים החברתיים, ג'וינט ישראל, עמותת אלומה, קרן גרוס ועוד.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד