עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מצוינות בחינוך

6/03/2017
מצוינות בחינוך (הגדל)

מצוינות בחינוך

חמישה פרסי חינוך הוענקו למצוינים במערכת החינוך, במסגרת טקס פרסי החינוך המסורתי. הטקס שהתקיים אתמול (א'), פתח כמידי שנה את שבוע חגיגות ה- 68 שנים לשחרורה של העיר אילת וחתם חודש של ביקורים הדדיים במסגרתם פתחו מוסדות החינוך את שעריהם ללמידת עמיתים וחשיפה של פרויקטים ייחודיים. מאות עובדי מערכת החינוך מילאו את אולם מלון הרויאל ביץ' וזכו לתשבחות על עשייתם מהמברכים ובכללם: ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, המשנה למנכ"ל וראש מינהל       שח"ק – ד"ר דרורי גניאל, ומנהלת אגף החינוך בעירייה – מירי קופיטו.

 

ראש העירייה, אשר מברך את הזוכים כבר למעלה מעשור, פתח את דבריו באמירה: "אין מאושר ממני נוכח העשייה החינוכית" וציין כי זו אחת התקופות המרגשות בתחום הבינוי עם בניית המרכז לגיל הרך, המרכז להתפתחות הילד, מעון ניצן, בניית שלב נוסף בבית ספר "ים סוף", בניית אולמות ספורט בבתי ספר, בניית בית ספר "אורים" לחינוך מיוחד ובהמשך, בניית בית ספר תיכון נוסף, בניית מבנה קבע לישיבה התיכונית ועוד. זאת לצד הסכם גג הכולל השקעות במיליוני שקלים, תכנית לפיתוח רצועת החוף, תכנית אסטרטגית ועוד. עוד בדבריו שיבח ראש העירייה את הירתמות בתי הספר למרוץ הלילה, בו רצו מאות תלמידים ביחד עם הצוותים החינוכיים ובנימה נרגשת הודה לכל עובדי מערכת החינוך על ההירתמות העירונית לעשייה למען האחר במסגרות המיוחדות, במסגרות המשולבות ובמגוון השירותים והמענים הניתנים לאוכלוסייה בעלת הצרכים המיוחדים. בפניה אישית לזוכים אמר ראש העירייה: "אני מכיר ומוקיר כל אחד ואחת מהזוכים, את עשייתם הייחודית. התברכנו בכם, תבורכו".

 

ד"ר דרורי גניאל אמר בדבריו: "יש לנו מערכת חינוך טובה מאוד. יש לנו מנהיגות חינוכית יישובית טובה ומסורה. אילת ממוקמת במקום הראשון בארץ בהשקעה בחינוך. מקום ראשון בגיוס לצה"ל במחוז דרום. זכינו בשני פרסי חינוך ארציים בעשור האחרון. רשות מצטיינת בתחום התקשוב. העיר הידידותית ביותר לאדם עם פיגור שכלי. העיר הכי מתנדבת בישראל – אות הקהילה המתנדבת. אות הנגב לאיכות הסביבה וחינוך סביבתי. אנו על גבול איפוס נשירת תלמידים ממערכת החינוך. לא מוותרים על אף תלמיד ולא מוותרים לאף תלמיד. מייצרים מגוון מענים לבעלי צרכים מיוחדים ועוד ועוד. כל זה בזכות עבודה משותפת, יזמות יצירתית ומסירות אין קץ לטובת הקהילה. לזוכי הפרס הוסיף ד"ר גניאל: "אתם נר התמיד, אתם מאירים את הדרך של תלמידיכם ועמיתיכם. אל האור הזה נשואות העיניים. "והיו עיניך רואות את מוריך".

 

מירי קופיטו - מנהלת אגף החינוך, הקריאה כהרגלה הרהורי חינוך. בדבריה השנה, דיברה מירי על מאפייניו הייחודיים של המחנך האילתי. "יש מחנך ויש מחנך אילתי, וההבדל בין השניים הוא לא רק סמנטי. תודה לכם, מחנכים אילתים יקרים, ביחד וכל אחד בנפרד על שאתם יוצקים לזה התואר את התוכן המיוחד. על כך שאתם הלב הפועם של העיר ואם במדבר, ועשייתכם היא עוגן משמעותי ומובחר לקריית הפלאים היום, ובעיקר למחר". (המקאמה במלואה מופיעה בסוף ההודעה).

 

 

הטקס המרשים הופק גם השנה על ידי מירי קופיטו - מנהלת אגף החינוך ביחד עם מירה'לה הראל ומירב אפק. גם השנה הנחה את הטקס מנחם פרי. במהלך הטקס נהנו כל עובדי מערכת החינוך מהמופע "סינגולדה וחברים". הקהל התרגש מאוד כאשר סינגולדה הזמין נער אילתי - אביב אלירן, וירטואוז בנגינת גיטרה, תלמיד כיתה ז' מבית ספר "גולדווטר", לנגן איתו על הבמה.

 

ראוי לציין, כי גם השנה פעלה ועדת הפרס, שבועות ארוכים בטרם ההכרזה. אל שולחן הועדה, הגיעו עשרות המלצות. מתוכם עלו לשלב המתקדם 8 מועמדים. לשלב הסיום הגיעו חמישה נבחרים והם הזוכים בפרס. חברי הועדה שפעלו בהתנדבות הם: ד"ר חנה רוזנפלד יושבת ראש הועדה, ד"ר אפרת פיין, בינימינה בלום, רונית בית הלחמי, רועי אפלבוים – יו"ר פורום ההורים העירוני, אוליבר נוירברט – זוכה פרס החינוך בשנה שעברה ומגי טובל, שגם ריכזה את עבודת הועדה.

 

ואלה הם זוכי פרס החינוך לשנת תשע"ז:

 

פרס החינוך הוענק לגננת גן אדום - כלנית ברוכוביץ' בזכות עשייתה החינוכית האיכותית מעל ומעבר למתחייב מתפקידה. על פיתוח תכנית מדעית ייחודית המקנה לילדים הבנה ואהבה אל עולם המדע תוך התחשבות במאפייני המדבר והים המייחדים את אילת. על דרך עבודתה המיוחדת המובילה לפיתוח סקרנות, עידוד חשיבה, העשרת עולמו של הילד ופיתוח דרכי התנהגות אישית וחברתית. על פיתוח יוזמות ודרכים ליישומן בתחום החינוך הסביבתי והמדעי, תוך קידום מתמיד של תחומי הליבה. על קידום אוכלוסיות חלשות וצמצום פערים. על החינוך לקבלת השונה, חינוך אותו מקנה כלנית לילדי הגן ולהוריהם. על יכולת ההכלה בה התברכה, המאפשרת מקום של כבוד לכל אחד מילדי הגן. דרך עבודתה מאופיינת במקצועיות ויצירתיות פורצת דרך, המהווה השראה לכל העוסקים בחינוך הגיל הרך. על עבודתה המשובחת הנעשית מתוך ראיה קהילתית רחבה ואחריות חינוכית מהמעלה הראשונה.

 

פרס החינוך  הוענק למורה - דוד כהן, מחנך ומרכז תכנית "חלוצי הערכה" בבית ספר "ברנקו וייס" בזכות עשייתו החינוכית מעל ומעבר למתחייב מתפקידו. על היכולת לטעת בתלמידיו את השאיפה המתמדת לצמיחה ולהתפתחות. על האמונה ביכולתם תוך שאיפה מתמדת לשיפור ההישגים ומימוש יעדי הצלחה. על גישתו האישית המיוחדת לתלמידיו, הנעשית מעומק הלב ומתוך נשמה יתרה. על היכולת המיוחדת להוביל תלמידים מאתגרים אל ההצלחה, בנחישות יוצאת דופן, מבלי לוותר על אף אחד מהם למרות האתגרים. על הקשר המתמיד והמעצים עם תלמידיו הבוגרים והדרכתם במסלולי החיים. על הטמעת תהליך הלמידה המשמעותית בבית הספר, תוך שימת דגש על מעורבותם של התלמידים בלמידה, ביצוע תהליכי חקר ולמידה מבוססת פרויקטים. על ריכוז והובלת תכנית כתיבה ספרותית ייחודית לכתות י' מטעם מכון ברנקו וייס. על היותו איש צוות מעולה, יוזם, תומך ומעורר השראה.

 

 

 

 

 

פרס החינוך  הוענק לאיריס נבו - סגנית מנהלת ורכזת המדעים בבית ספר "עציון גבר" בזכות עשייתה החינוכית מעל ומעבר למתחייב מתפקידה. על קידום תכניות ויוזמות בית ספריות. על קידום שיתופי פעולה פורצי דרך בתחום הקיימות הערכית והחברתית. על פיתוח  סביבות למידה ייחודיות, בהן הגינה הקהילתית, נגרות ואמנות אקולוגית, חממה לימודית ועוד. על הובלת ביה"ס להכרה כבית ספר "ירוק מתמיד". על פעילותה להעצמת חברת הילדים תוך שימת דגש על תלמידים עם צרכים מיוחדים. על דרך עבודתה המיוחדת המביאה למידה חדשנית ומשמעותית המעודדת "חשיבה מחוץ לקופסה". על פעולתה לקידום וטיפוח שיתופי פעולה עם גורמים רבים בקהילה, המעודדים למידת עמיתים והפרייה הדדית. על היותה אשת צוות מוערכת ומעוררת השראה באישיותך הערכית, התורמת רבות לאווירה הייחודית של בית הספר.

 

פרס החינוך  הוענק להדס רמז - היועצת וצוות המחנכות בבית ספר "גלים" בזכות עשייתם החינוכית למען תלמידי בית הספר. על הובלת התכנית "המסע אל עצמי", המעודדת מכוונות עצמית, הנעה פנימית ואחריות אישית, בקרב תלמידים ומורים. תכנית המובילה שפה בית ספרית, המקדמת כל תלמיד בביה"ס להיות בעל כישורי חיים שיסייעו לו בהמשך  חייו. על היכולת להעניק כלים משמעותיים לפיתוח אישיותו של התלמיד, המקדמים את התלמידים בהתאם ליכולותיהם האישיות ומלמדים אותם להציב מטרות, להגדיר יעדים ולתכנן את הצעדים העתידיים על מנת להשיגם. על ההצלחה לשלב את כל צוות בית הספר וציבור ההורים בהפעלת התכנית, כל זאת במטרה להעניק לילד את כל מוקדי התמיכה שיסייעו להצלחתו.

 

פרס החינוך הוענק לרבנית לאה אייזנבך - מנהלת בית ספר חב"ד בזכות עשייתה החינוכית מעל ומעבר למתחייב מתפקידה. על עבודתה המיוחדת בניהול בית הספר, על הצבת יעדים חינוכיים ומימושם על הצד הטוב ביותר. על החתירה המתמדת להביא את התלמידים להצלחה לימודית, חברתית וערכית, תוך יצירת גאוות יחידה. על יכולתה להוביל צוות מורים לתהליך של שינוי, המשלב בתוכו תרבות ארגונית יעילה והתפתחות פדגוגית מקצועית של הצוות החינוכי, תוך שמירה על הרוח הייחודית של בית הספר. על הכנסת חדשנות מחד ושימור ערכי בית הספר מאידך, היוצרים תמהיל חינוכי מיוחד. על אישיותה המיוחדת המתאפיינת בנחישות בלתי נלאית, במקצועיות, בהתמדה, ביצירתיות, ברגישות וברצון לקדם את בית הספר כבית חינוך. על היותה מדריכה ומלווה כל מורה באופן פרטני, מטפחת עבודת צוות, מטמיעה ערכי שיתופיות ופותחת את שערי בית הספר ליוזמות חינוכיות ותחומי למידה מגוונים. על המסירות והאיכות שיוצקת לאה לתפקידה ומהווה מקור דעת וידע למורים ותלמידים כאחד. על עבודתה המשובחת הרואה בחינוך שליחות                                                   ועשייתה המגוונת הנעשית מתוך ראיה קהילתית רחבה,  אהבת האדם ואחריות חינוכית מהמעלה הראשונה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד