עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

נואמים צעירים בתחרות המחוזית

27/02/2017
נואמים צעירים בתחרות המחוזית (הגדל)

נואמים צעירים בתחרות המחוזית

כחלק מביסוס תרבות הרטוריקה אותה מקדמים אגף החינוך ומרכז פסג"ה, משתתפים תלמידי אילת, זו השנה החמישית, בתחרות הארצית "הנואם הצעיר" שמקדם מועדון רוטרי הארצי. קודמות לתחרות הארצית, תחרות עירונית בה משתתפים תלמידי כיתות ה'-ו' והשנה לראשונה השתתפו גם תלמידי כיתות ח' ותחרות מחוזית. ארבעה תלמידי אילת, שזכו במקומות הראשונים מתוך 17 תלמידים שהשתתפו בתחרות העירונית, ייצגו את אילת בתחרות המחוזית שתתקיים ביום חמישי הקרוב (2.3) בקריית גת ואלה הם: במקום הראשון בבתי הספר היסודיים, שילת לנקרי מבית ספר "ימין הרצוג" שנאמה על שילוב תלמידים עם צרכים מיוחדים בכיתות כלליות – בעיה או פתרון. במקום השני, עמית פסו מבית ספר "גלים" שנאמה על תרומת איברים – הצלת חיים מול כבוד המת. במקום השלישי, ליאל בן דוד מבית ספר "היובל",  שנאמה גם היא על שילוב תלמידים עם צרכים מיוחדים בכיתות כלליות – בעיה או פתרון. מבתי הספר התיכוניים זכה במקום הראשון איליי בניטה מבית ספר התיכון ע"ש "בגין", שנאם על ספורט כדרך חיים וייצג את אילת בשנה שעברה בתחרות הארצית וזכה במקום השלישי. במקום השני זכתה נועה פונו מבית ספר התיכון ע"ש "בגין", שנאמה גם היא על ספורט כדרך חיים.

 

בתחרות העירונית שהתקיימה בשבוע שעבר (ד') באשכול פיס, במעמד נשיאת מועדון רוטרי אילת – בטי סימלמיץ ומנהלת אגף החינוך בעירייה – מירי קופיטו ובהשתתפות חברי מועדון רוטרי, מנהלות בתי הספר, חברי מועצת נוער עירונית, תלמידים והורים, נדרש כל אחד מבין שבעה עשר המתמודדים לנאום משך 4.5 דקות בפני חבר שופטים. בין הנושאים שנקבעו על ידי מועדון רוטרי ועליהם נאמו התלמידים: ספורט כדרך חיים, אופניים חשמליים מתנה או סכנה, שילוב ילדים עם מוגבלות במערכת החינוך הרגילה, הטרדות מיניות בבתי הספר, סמים ואלימות ותרומת איברים. כל המתמודדים הפגינו יכולות וכישורים רטוריים יוצאי דופן תוך ביטחון, שטף דיבור ושפה גבוהה. עוד במהלך התחרות נהנו הבאים ממופעים של להקות ומקהלות מבתי הספר "תל"י הרי אילת", "יעלים" ומרכז המוסיקה אילת. כל הנואמים קיבלו תעודת הערכה וספר "היסטוריה של הפילוסופיה".

 

תכנית "הנואם הצעיר" הינה תכנית לעידוד וקידום אמנות השכנוע באמצעות השפה, שמטרתה לקרב את הנוער אל אומנות הנאום, תוך צמיחה והעצמה אישית וחברתית לקראת חברה טובה יותר. את התכנית מנחה ומלווה מראשיתו, אור חביב, מנהל האב אילת – המרכז לפיתוח יזמות והיא כוללת עשרה מפגשי ההדרכה המתקיימים במרכז פסג"ה אילת, במסגרתה זוכים התלמידים לקבל כלים מקצועיים שיסייעו להם בתחרות עצמה וישמשו אותם גם בהמשך החיים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד