עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בית ספר רבין מארח

23/01/2017
בית ספר רבין מארח (הגדל)

בית ספר רבין מארח

במסגרת פעילויות "חילופי נוער" וכחלק מהידוק יחסי ערים תאומות, ארחו בשבוע שעבר, תלמידי בית ספר התיכון ע"ש "רבין" שתי משלחות נוער מברלין ומקאמן, עיר תאומה של אילת מגרמניה. כ – 30 תלמידים התארחו בבתי התלמידים מאילת והשתתפו יחד בסדנאות מנהיגות ודו קיום בסיורים ובפעילויות חברתיות.

 

"אנו מאמינים, כי מפגשים של תלמידינו עם בני נוער ברחבי העולם מרחיבים את דעתם, מפתחים גישה הומניסטית ומחזקים את הקשר לעם ולמדינה מחד ואת האמפתיה והיכולת להקשיב לדעות מגוונות ומנוגדות מאידך". אמרה בהתרגשות, שמחה הראל – מנהלת בית ספר התיכון ע"ש "רבין", אשר פעיל בתוכנית "תקווה ישראלית" ומקיים קשר לימודי וחברתי עם בתי ספר גם בארץ.

 

במסגרת זו, מקיימים גם תלמידי מגמת השפות, קשר לימודי וחברתי עם בית ספר עמית "רבין-תל מונד". תלמידי המגמה התארחו בבתי התלמידים ובמשך שלושה ימים פעלו, טיילו ולמדו יחד. בחופשת חג הפסח תצא משלחת תלמידי התיכון ע"ש "רבין" לאנטיב שבצרפת, עיר תאומה של אילת, ובקיץ תצאנה משלחות של תלמידי בית הספר לערים קאמן וברלין.

 

ביקור משלחות הנוער בשנתיים האחרונות התחדש לאחר הפסקה בת חמש שנים בהן לא התקיימה פעילות חילופי משלחות נוער, בשל חשש ההורים לשלוח את ילדיהם לארץ. חידוש הביקורים ההדדיים התאפשר הודות לפנייה של ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי לראשי הערים התאומות קאמן שבגרמניה, קאמפן שבהולנד וקרלובי וארי שבצ'כיה, בבקשה לחדש את הפעילות וזו נענתה בחיוב. ראש העירייה ציין את החשיבות בטיפוח היחסים הבינלאומיים בין בני הנוער שהם העתיד של החברה וביחד עם חבריו ראשי הערים התאומות ומנהלות בתי הספר התיכונים של אילת: "בגין", "רבין" ו"גולדווטר", התוו תכנית משלחות. במסגרת זו, ארחו תלמידי בית הספר התיכון ע"ש "בגין" בני נוער מהעיר קאמפן שבהולנד והתארחו בהולנד. תלמידים מבית הספר התיכון ע"ש "רבין" ארחו בני נוער מהעיר קאמן שבגרמניה. וכאמור, השבוע ארחו שוב ובחופשת הפסח יתארחו.  

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד