עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

כשמדע וחנוכה נפגשים

2/01/2017
כשמדע וחנוכה נפגשים (הגדל)

כשמדע וחנוכה נפגשים

כחלק מעידוד לימוד תחום המדעים והטכנולוגיה, הדרימו לאילת 40 בני נוער חברי ארגון הנוער "מנהיגות מדעית" מכל הארץ, להדריך בעיר אילת. בני הנוער נסעו לאילת על חשבון זמנם הפנוי, בחופשת חנוכה, להפנינג מדעים שנערך בשילוב הפנינג חנוכה בחוף מפרץ השמש. בני הנוער הפעילו 13 תחנות של ניסויים והדרכות במקצועות המדעיים. מאות ילדים ומשפחות פקדו את התחנות, כאשר התוססת שביניהן היתה הניסוי של ערבוב קולה ומנטוס.

 

מנהיגות מדעית הינו ארגון נוער ארצי, הפועל בשיתוף משרד החינוך בחסות קרן רש"י ומרכז מדערום, מופעל ברחבי הארץ ע"י בית יציב באר-שבע. הנוער בארגון, מדריך לאחר הכשרה קפדנית את ילדי בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים בנושאים מדעיים שונים, תוך שימוש במתודות הדרכה מגוונות, ניסויים והדגמות.

ההחלטה להדרים במרוכז לאילת התחילה מרזאן, נערה בת שש עשרה מאילת, שהצטרפה בשנה שעברה לארגון הנוער. היא הגיעה לבדה, וסחפה אחריה עוד שמונה עשר בני נוער מאילת שהצטרפו בשנה האחרונה.
"אילת זו העיר שבה אני גרה, פה נולדתי וזה ממש מרגש להדריך פה עם כל החברים משאר הארץ. זה מה שאומר בעצם- אילת על המפה!" אמרה רזאן, שגם עזרה לתכנן את האירוע.

 

ההפנינג, שהתקיים באילת בפעם הראשונה, נערך במטרה ליצור פעילות חווייתית-חינמית לתושבי אילת ולהנגיש את הידע והמדע בצורה כיפית ומעוררת למידה וסקרנות. ההפנינג חשף את עשיית בני הנוער לקהל הרחב, עזר להם לסקרן אותם בעזרת ניסויים כימים, הדגמות, תצפיות בפיזיקה, ביולוגיה, רובוטיקה ואסטרונומיה. "כלל המארגנים הבינו את החשיבות הרבה של היום המיוחד הזה. שמחנו לארגן את ההפנינג, קיבלנו הרבה ניסיון וממש שמחנו לראות שהמון ילדים נחשפו למדע ולתכנית, וקיבלו השראה וזווית ראיה שונה על התחום" סיפר יגור (18) חלק מתכנית מנהיגות מדעית ואחד ממארגני ההפנינג. דניאל, נערה שגרה באילת וביקרה ביום השיא, אמרה "היה מאוד מעניין ומרתק, הניסויים שנערכו בוצעו בצורה שהיה אפשר להבין מה מטרתם. המדריכים הסבירו כל פרט בעשייה ובזכותם נהניתי ללמוד דברים שלא ניתן היה לראות או לעשות בבית".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד