כשמדע וחנוכה נפגשים

2/01/2017
כשמדע וחנוכה נפגשים (הגדל)

כשמדע וחנוכה נפגשים

כחלק מעידוד לימוד תחום המדעים והטכנולוגיה, הדרימו לאילת 40 בני נוער חברי ארגון הנוער "מנהיגות מדעית" מכל הארץ, להדריך בעיר אילת. בני הנוער נסעו לאילת על חשבון זמנם הפנוי, בחופשת חנוכה, להפנינג מדעים שנערך בשילוב הפנינג חנוכה בחוף מפרץ השמש. בני הנוער הפעילו 13 תחנות של ניסויים והדרכות במקצועות המדעיים. מאות ילדים ומשפחות פקדו את התחנות, כאשר התוססת שביניהן היתה הניסוי של ערבוב קולה ומנטוס.

 

מנהיגות מדעית הינו ארגון נוער ארצי, הפועל בשיתוף משרד החינוך בחסות קרן רש"י ומרכז מדערום, מופעל ברחבי הארץ ע"י בית יציב באר-שבע. הנוער בארגון, מדריך לאחר הכשרה קפדנית את ילדי בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים בנושאים מדעיים שונים, תוך שימוש במתודות הדרכה מגוונות, ניסויים והדגמות.

ההחלטה להדרים במרוכז לאילת התחילה מרזאן, נערה בת שש עשרה מאילת, שהצטרפה בשנה שעברה לארגון הנוער. היא הגיעה לבדה, וסחפה אחריה עוד שמונה עשר בני נוער מאילת שהצטרפו בשנה האחרונה.
"אילת זו העיר שבה אני גרה, פה נולדתי וזה ממש מרגש להדריך פה עם כל החברים משאר הארץ. זה מה שאומר בעצם- אילת על המפה!" אמרה רזאן, שגם עזרה לתכנן את האירוע.

 

ההפנינג, שהתקיים באילת בפעם הראשונה, נערך במטרה ליצור פעילות חווייתית-חינמית לתושבי אילת ולהנגיש את הידע והמדע בצורה כיפית ומעוררת למידה וסקרנות. ההפנינג חשף את עשיית בני הנוער לקהל הרחב, עזר להם לסקרן אותם בעזרת ניסויים כימים, הדגמות, תצפיות בפיזיקה, ביולוגיה, רובוטיקה ואסטרונומיה. "כלל המארגנים הבינו את החשיבות הרבה של היום המיוחד הזה. שמחנו לארגן את ההפנינג, קיבלנו הרבה ניסיון וממש שמחנו לראות שהמון ילדים נחשפו למדע ולתכנית, וקיבלו השראה וזווית ראיה שונה על התחום" סיפר יגור (18) חלק מתכנית מנהיגות מדעית ואחד ממארגני ההפנינג. דניאל, נערה שגרה באילת וביקרה ביום השיא, אמרה "היה מאוד מעניין ומרתק, הניסויים שנערכו בוצעו בצורה שהיה אפשר להבין מה מטרתם. המדריכים הסבירו כל פרט בעשייה ובזכותם נהניתי ללמוד דברים שלא ניתן היה לראות או לעשות בבית".

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד