מקום שלישי בארץ בשקיפות

2/01/2017
מקום שלישי בארץ בשקיפות (הגדל)

מקום שלישי בארץ בשקיפות

העיר אילת דורגה במקום השלישי בארץ במדד השקיפות של עמותת "שקיפות בינלאומית - ישראל" במסגרתו נבדקו 76 ערים בישראל. המדד בחן מספר אלמנטים של שקיפות, ביניהם דרכי התקשרות עם העירייה, פרסום דוחות על ידי מבקר הרשות, מידע שהרשות מחויבת לפרסם לפי חוק חופש המידע, פרסום פרוטוקולים, מכרזים ועוד. על פי מדד זה, עומדת עיריית אילת ב 92% מדרישות השקיפות כרשות שקופה. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי: "השקיפות הגבוהה מלמדת על חוזקה של העירייה. נמשיך לפעול בשקיפות מלאה בכל המערכות ובכל דרך".

 

אילת דורגה כאמור במקום השלישי והמכובד אחרי עיריות ראשון לציון ותל אביב במדד השקיפות שפורסם היום (ב') על ידי עמותת "שקיפות בינלאומית - ישראל". ביום רביעי הקרוב יוצג המדד בכנסת ישראל במסגרת דיון מיוחד בנושא שקיפות בהשתתפות ראשי הרשויות שלקחו חלק במדד. מדד השקיפות ברשויות המקומיות המתבצע כמידי שנה, סוקר בכל פעם מקבץ מדגמי של מספר רשויות מקומיות. גם בשנה שעברה נבדקה עיריית אילת במסגרת המדד ומשנה לשנה עולה עיריית אילת בדירוג מדד השקיפות.

 

מזה כמה שנים, שמובילה העירייה בהתאם למדיניות ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, הליך שקיפות מלא בכל יחידותיה שמטרתו מתן מידע מפורט, נגיש וברור בכלל האפיקים. במסגרת זו עודכן אתר העירייה בכל המידע הדרוש לצורך מתן שקיפות מלאה לכל פונה באשר הוא. עוד בעניין זה, שודרג לפני כשנתיים אתר העירייה והונגש לבעלי מוגבלויות ברמת AA, מענה המאפשר שקיפות מלאה לכולם.

 

כאמור, על פי המדד נמצא, כי עיריית אילת עומדת ב 92% מדרישות השקיפות המתבקשות על פי מספר פרמטרים רחב ומעמיק. מדד השקיפות ברשויות המקומיות בדק את דרכי התקשרות עם העירייה, פרסום דוחות על ידי מבקר הרשות, מידע שהרשות מחויבת לפרסם לפי חוק חופש המידע, פרסום פרוטוקולים של ועדת תמיכות ומענקים, וכן שקיפות באופן כללי כמו פרסום קוד אתי, מועדי ישיבות מועצה, פרוטוקולים של הישיבות, פירוט של נושאים תקציביים, ארנונה, מכרזים ועוד. הדוח נכתב על ידי גלית אבידר ומנכ"לית העמותה - יפעת זמיר, והסתמך על עבודת מחקר שבוצעה על ידי 72 סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב, חיפה ובן־גוריון בהנחיית אופיר פינס־פז, ד"ר איתי בארי ותמר לזרוביץ' ובפיקוחם של דור כתבי ומחמוד מדלג'.

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד