עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מוכנה בחירום!

20/12/2016
מוכנה בחירום! (הגדל)

מוכנה בחירום!

98.5 זהו הציון שקיבלה עיריית אילת בביקורת מוכנות לשעת חירום

מידי שנה מתרגלת עיריית אילת מצבי חירום שונים באמצעות רשות החירום הלאומית (רח"ל) ופיקוד העורף, על מנת להעלות את מוכנותה בחירום. בביקורת שביצעו פיקוד העורף, רשות חירום לאומית ומשרדי הממשלה, לבחינת מוכנות ברשות המקומית, קיבלה העירייה ציון 98.5 מהגבוהים במחוז דרום.

 

ביקורת מוכנות ברשות המקומית מתקיימת אחת לשלוש שנים זאת לצד תרגולים שוטפים. בשנת 2013 קיבלה העירייה ציון 94.7 וכאמור בביקורת האחרונה לשנת 2016 שיפרה את מוכנותה וקיבלה ציון 98.5. "עיקר השיפור נרשם הודות לשילוב תוכנת GIS חדשה המאפשרת מיפוי פרטני לפי שכבות מידע לדוגמא אוכלוסיות חלשות, מיפוי אתרים ועוד, הרחבת יחידת סע"ר (סיוע עצמי ראשון) המונה כיום 100 מתנדבים שעברו הכשרות, רכישת ציוד חירום ועוד" ציין אילן חדידה – מנהל אגף חירום וביטחון בעירייה.

 

מטרת הביקורת, כאמור הינה הערכת כשירותה ומוכנותה של הרשות המקומית למצבי חירום בתחום ההתגוננות האזרחית ובהתאם לכך, להדריך ולכוון את הרשות לשיפור מוכנותה לחירום. הבקרה של פקע"ר התבצעה ע"י סמ"ר נועה אמסלם ובליווי מפקד היקל"ר – סא"ל (במיל') גדי ביטון. "ניכר, כי עיריית אילת פועלת רבות להעלאת מוכנותה לחירום ונמצאת בכשירות גבוהה מאוד באופן יציב ומתמשך וכראייה לכך, ציון הביקורת של הרשות 98.5, שהינו בין הגבוהים במחוז דרום" ציינה סמ"ר נועה אמסלם.

 

חרמוני מרדכי, מנהל מרחב אילת ברשות חירום לאומית (רח"ל) מחוז דרום, שהעביר לראש                העירייה – מאיר יצחק הלוי את ממצאי הביקורת, ציין: "העיר אילת הגיעה לרמת מוכנות גבוהה מאוד ומשמשת במרחב כמודל לחיקוי הן בהיערכותה והן בשיתופי הפעולה בין כל ארגוני החירום בהובלה של ראש העירייה המשמש בחירום כיו"ר ועדת מל"ח" והוסיף: "המעורבות של רשות החירום הלאומית באילת, התרגילים התכופים והליווי הצמוד של מנהל מחוז דרום מטעם המשרד – אלי חוגג, קידמו ללא ספק את רמת המוכנות".

 

מאיר יצחק הלוי, ראש העירייה: "הציון הוא תוצאה של עבודה מצוינת של כל הגורמים האמונים על תחום הביטחון הפועלים בשיתוף פעולה מלא תוך הבנת חשיבות המשימות, הגדרת יעדים משותפים ובעיקר תרגולים אינספור, שכל תכליתם שמירה והגנה על העיר אילת, תושביה והנופשים בה, זאת לצד פעולות הנעשות ברמה הלאומית מול ממשלת ישראל, משרד הביטחון וצה"ל".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד