עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

נחשפים לחזית המדע

8/12/2016
נחשפים לחזית המדע (הגדל)

נחשפים לחזית המדע

כחלק מקידום הוראה ולמידה של מקצועות מדעיים וטכנולוגיים, זכו תלמידי אילת-אילות להיחשף לחזית המדע ולתחום החקר האקדמי, במסגרת תכנית ה-STEM  המתקיימת באילת אילות. 44 תלמידי כיתות י"א הגיעו, בשבוע שעבר לאוניברסיטת בן גוריון בבאר-שבע, להיכרות עם תחום עבודות הגמר במקצועות הפיזיקה והכימיה. תלמידי ביולוגיה וכימיה זכו גם הם למפגש עם חוקרי המרכז לחקר ימים ואגמים אילת (מלח"י), שחשפו בפניהם את נושאי המחקר.

 

בביקור באוניברסיטת בן גוריון, סיירו התלמידים במעבדות המחקר השונות, הכירו מכשור מתקדם בתחומיה- NMR, ננו כימיה וכימיה אורגנית, שמעו עלנושאים שונים, כמו שימושי מאיצי חלקיקים ברפואה, נחשפו לנושאי מחקר על ידי מדענים וחוקרים בכימיה, וקיימו פעילות בתחום הפיזיקה במרכז ע"ש אילן רמון. "המפגש עם חוקרים ומחקרים הנמצאים בחזית המדע היה מעורר השראה עבור התלמידים. אין לי ספק שהסיור תרם משמעותית לעלייה במספר התלמידים שיבחרו לבצע עבודו תגמר" אמרה ד"ר אפרת מידר, מורה לכימיה מבית ספר "רבין" אילת.

 

תכנית ה-STEM  הינה פרי יוזמה של מגבית קנדה, פדרציית טורונטו, הסוכנות היהודית, משרד החינוך, עיריית אילת – מינהל שח"ק, מועצה אזורית אילות וקרן רש"י, והיא מופעלת ע"י בית יציב. אחת ממטרות התכנית בהובלת ד"ר דרורי גניאל – ראש מינהל שח"ק בעירייה היא להגדיל את כמות ואיכות תלמידי אילת-אילות, המגבירים לימודיהם במקצועות ה-STEM, בדגש על כימיה ופיזיקה. במסגרת התכנית פעילים מאות תלמידים במגוון פעילויות החל ממחנות קיץ בתחום המדעים, ביקורים במכון דוידסון שבמכון ויצמן, בטכניון ובמוסדות אקדמיים ברחבי הארץ, לימודי כימיה ופיזיקה 5 יח"ל, תלמידי פיזיקה שיוצאים מידי שנה במשלחת ארצית למאיץ החלקיקים בעיר סרן שבשוויץ, השתתפות בתחרות ארצית "יש לנו כימיה" בהובלת מכון ויצמן ובמקביל פעולות להקמת מתחם מעבדות ובהמשך שלוחה של מוזיאון "מדע-טק" באילת.

 

חשיפה נוספת במסגרת התכנית, התרחשה גם כן בשבוע שעבר, כאשר הגיעו חוקרים מהמרכז לחקר ימי ואגמים (מלח"י) לאשכול הפיס בבית ספר "בגין", וחשפו את נושאי המחקר שלהם בפני תלמידי ביולוגיה וכימיה. כחלק משיתוף פעולה עם קרן קאהן, עיריית אילת והמרכז לחקר ימים ואגמים, כ-6 חוקרים מהמרכז ישולבו בפעילות ה-STEM באילת בהנחיית עבודות גמר ועוד. תלמידים שייבחרו לבצע עבודה מול החוקרים, יעשו את עבודתם במעבדות המרכז של חקר הימים והאגמים באילת. תהליך זה מחזק את היכולת של אילת והאזור להפעיל לימודי חקר ללא תלות בגורמים מחוץ לו.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד