מנציחים את דדי

29/11/2016
מנציחים את דדי (הגדל)

מנציחים את דדי

האיש שאהב את הים ולא שב משם

בטקס רב משתתפים, נחנכה ביום שישי האחרון, האנדרטה המחודשת לזכרו של בן אילת, עודד (דדי) שיינבליט ז"ל, שמצא את מותו במפרץ אילת, בתאונת צלילה בשנת 1987. האנדרטה שהוקמה על המזח הסמוך למועדון השיט, 3 שנים לאחר האסון, באישור מועצת העיר דאז, ועמדה מוזנחת משך שנים ארוכות, שוקמה ע"י החברה הכלכלית אילת (חכ"א) בשיתוף פעולה מלא עם בני המשפחה וחבריו של דדי. פסל הנצחה חדש עוצב ע"י הפסלת סמדר כרמלי והוצב במקום.

התהליך התחיל לפני כשנה עם פנייתו של אריאל ברזילאי, שביחד עם קבוצת הנצחה המונה 25 חברים, ביקשו לשקם את האנדרטה של חבריהם לקורס החובלים מחזור נ"ה, תוך שהם התחייבו לעמוד ביעד זה עד ליום הולדתו ה – 51 של דדי שחל בשבוע שעבר. מצב האנדרטה שלא אפשר שיקום, הוביל להתגייסות החברה הכלכלית, שפעלה בשיתוף החברים ובני משפחה, ביניהם יורם שני, תושב העיר וחבר קרוב של המשפחה, להקמת אנדרטה חדשה המכבדת את זכרו של דדי ז"ל.

בטקס שהיה כאמור רב משתתפים, נכחו שאול שטיינבליט – אביו של דדי ואחותו – שלי, שהגיעו במיוחד מספרד, לשם עברו זמן קצר לאחר מותו של דדי. עוד השתתפו, חבריו מקורס החובלים, חבריו של דדי מאילת וותיקי נמל אילת שעבדו עם אביו של דדי והיו שותפים לחיפושים אחר גופתו של דדי, שלא נמצאה עד היום. את הטקס הנחה – אודי שכטר, שאחיו היה חברו של דדי. במהלך הטקס שרו לזכרו אופיר יוחאי ופזית נוני, בת כיתתו של דדי, שהגיעה גם היא במיוחד לאילת לזכרו של דדי. לאחר הטקס, הוזמנו כולם להפלגה למקום מותו של דדי בחוף הצפוני.

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, נשא דברים לזכרו של דדי וציין, כי יפעל להנצחתו גם מול מועדון השייט, שם היה פעיל דדי בנערותו כשייט תחרותי בדגם 420. שאול – אביו של דדי, הודה בהתרגשות על הרצון העז והנחישות של כל השותפים, להנציח את זכרו של דדי. כשסיפר שאול על כך שלנה – אימו של דדי, ביקשה זמן קצר לפני מותה, שיפזרו את אפרה בים, במקום בו מצא דדי שלה את מותו, לא נותרה אף עין יבשה.

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד