עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מליאת המועצה אישרה הקמת פארק מים באילת

14/11/2016
מליאת המועצה אישרה הקמת פארק מים באילת (הגדל)

מליאת המועצה אישרה הקמת פארק מים באילת

מליאת מועצת העיר אילת בראשות ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, בשבתה כוועדה המקומית לתכנון ובנייה אילת, אישרה בישיבתה האחרונה (26.10), הקמת פארק מים במתחם הטקסס ראנץ', בחלקה הדרומי של העיר אילת. הפארק, אשר בנייתו צפויה להתחיל בשנת 2017, מתוכנן על שטח של כ- 20 דונם ויכיל כ- 30 אטרקציות מים בטכנולוגיות מהמתקדמות מסוגן בעולם במגוון המתאים לכל גיל. אישור הקמת פארק המים מתיישב עם פעולות העירייה להשביח את המוצר התיירותי בעיר ולפתח עוד אטרקציות לרווחת תושבי העיר ואורחיה.

 

פארק המים - לונה ווטר אילת, הינו פרי שותפות של מפעלי תפוז, בעלי תכנון וניסיון רב בהקמת מתחמים חווייתיים ברמת איכות גבוהה, קיבוץ שפיים המנהל את אחד מפארקי המים הוותיקים והמצליחים בישראל בתחומו, וחברת ישרוטל המחזיקה בזכויות בקרקע בה מתוכנן פארק המים. מאפייניה הייחודיים של העיר אילת, הן כעיר בעלת אקלים מדברי והן כעיר המארחת כ – 3 מיליון נופשים בשנה, אתגרו את מתכנני פארק המים ליצור פארק ייחודי ומתקדם המעניק חוויה אחרת מכל פארק מים אחר בישראל. פארק המים ימוקם במקום חוות הטקסס ראנץ', העומדת זה שנים ללא שימוש ותיהרס לקראת תחילת העבודות להקמת הפארק. 

 

מאז תחילת כהונתו, פעל ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי מול בעלי הקרקע בדרישה להציע הצעות או להחזיר את השטח לרשות מקרקעי ישראל ובלבד שלא יישאר בשיממונו. בשנים האחרונות נשאו מאמציו פרי והחברה המשותפת למפעלי תפוז, קיבוץ שפיים וישרוטל, קיבלו את הצעתו של ראש העירייה, להקים במקום פארק המים ולהסיר את המפגע הקיים. ראש העירייה אשר הוביל את ישיבת הוועדה המקומית, שאישרה כאמור את הקמת הפארק ציין בסיפוק, כי הקמת פארק המים מתיישבת עם פעולות העירייה להשביח את המוצר התיירותי ולפתח אטרקציות נוספות בעיר לרווחת והנאת תושבי העיר ואורחיה. "הקמת פארק המים במיקומו הנוכחי ובהתאמה לסביבה, תסייע לפנות אתר תיירותי העומד בשיממונו כבר שנים רבות ותהווה חלק משלים לטיילת המזח הדרומי אותה אנו מפתחים בעת הזו" ציין ראש העירייה והוסיף כי בתכנון עוד הקמת שני פארקי מים, צפון מערבית למעבר הגבול ערבה וטיילת תת ימית ראשונה מסוגה בחוף הדרומי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד