מעודדים לימוד טכנולוגי

8/11/2016
מעודדים לימוד טכנולוגי (הגדל)

מעודדים לימוד טכנולוגי

100 תלמידי כיתות י' – י"ב משלושת בתי הספר התיכוניים הלומדים במגמות פיזיקה, כימיה, הנדסת תוכנה ו"פלדה כחולה" זכו להצגה מעניינת של חברת SCD כחלק מעידוד לימוד תחום המדעים. שלושה מהנדסי מחקר ופיתוח (מו"פ) בליווי מנהל ההדרכה של החברה, עברו בין בתי הספר והציגו לתלמידים את סיפור הקמתה של החברה, חשיבות ראיית הלילה לשמירה על ביטחון המדינה והפעילו גלאי תרמי בכיתה כחלק מחשיפה לטכנולוגיה מתקדמת. התלמידים לקחו חלק פעיל בהצגה, ראו את השפעת שינויי הטמפרטורה על החתימה התרמית שלהם.

 

ההצגה הינה חלק מפרויקט בן 3 שנים של חברת SCD שמטרתו לקדם את החינוך הטכנולוגי בארץ ולעודד תלמידים ללימודי פיזיקה, כימיה, תוכנה, אלקטרואופטיקה וכדומה. במסגרת זו, מגיעים נציגי החברה לבתי ספר בפריפריה ובמרכז על מנת לחשוף את התלמידים לחשיבות המקצועות הללו, ולאפשרויות התעסוקה בהם בעתיד. עיריית אילת באמצעות מינהל שח"ק הרימה את הכפפה ועזרה בתיאום וארגון ההצגות בבתי הספר.

 

 SCD היא מפתח ויצרן מוביל בעולם בתחום ראיית לילה, בבעלות משותפת של אלביט מערכות ורפאל ופועלת למען ביטחון המדינה כבר כמעט 40 שנה. לדברי מנהל ההדרכה של החברה – איתן שושן: "פעם למדינת ישראל לא היו אמצעי ראיית לילה. במלחמת יום הכיפורים ספגנו אבדות ברמת הגולן והחלטנו כמדינה שיכולת זו היא הכרחית לביטחוננו. בחלוף 40 שנה עומד גאה מפעל של 500 אנשים, מוביל בתחומו בעולם, מפתח וממציא, מייצר ומטמיע ותומך בכל חילות צה"ל ומערכות הביטחון של ישראל. אנחנו אפילו מצליחים להתחרות עם החברות הכי גדולות ומוכרות בשוק העולמי. המוצרים שלנו מופיעים בטלוויזיה, כאשר רואים בשחור לבן, את משטרת ישראל, חיל האוויר או את כוחות הביטחון צופים על התרחשות זו או אחרת, אך מעבר לכך, אנחנו לא מוכרים וידועים כמו חברות אחרות. כבר מספר שנים שעוברים נציגי החברה בין בתי ספר בכל הארץ ומראים לתלמידים את היכולות שלנו (ושל מדינת ישראל) ומעודדים אותם להצליח בלימודים כדי שגם הם יוכלו ביום מן הימים לקחת חלק בעשייה המיוחדת שלנו".  

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד