עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע"ז

30/08/2016
לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע"ז (הגדל)

לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע"ז

חדש בתשע"ז: שני גנים ילדים חדשים בשכונת השחמון, אולם ספורט בבית ספר היסודי "גלים", 6 כיתות נוספות בבית הספר היסודי "ים סוף", חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה בבתי הספר "אופיר", "יעלים" ו"אולפנה", תכניות לימוד חדשות בתחומי תעופה ותיירות, חדרי מורים מעוצבים, יישום תפיסה חדשה בהובלת שר החינוך המציגה תמונה חינוכית רחבה של בתי הספר העל יסודיים המורכבת ממעורבות חברתית ולא רק מזכאות לבגרות

 

בשנת הלימודים תשע"ז ישובו אל ספסל הלימודים כ- 10,500 תלמידים, שילמדו ב-86 גנים, 12 בתי ספר יסודיים, 7 בתי ספר על-יסודיים, ויעשירו את עצמם בבית הספר למחוננים ומצטיינים, ברשת מתנ"סים המציעה 230 חוגים ומסגרות, בשתי ספריות עירוניות בהן מנויים 26,745 מתושבי אילת, במרכז לגיל הרך, במרכז המוסיקה, במרכז לחינוך וספורט ימי ועוד. בזכות העשייה הרבה בתחום החינוך, דורגה העיר אילת במקום הראשון בארץ בהשקעה נטו לתושב בחינוך עם השקעה של 2,661 ₪. השקעה זו תימשך גם השנה עם תקציב חינוך העומד על 73,500 מיליון ₪ עם עלייה של 5 מיליון ₪ בהשוואה לשנת תשע"ה.

 

גם בקיץ תשע"ז הוצעו מגוון פעילויות לילדים ובני נוער, החל מקייטנות, מחנות קיץ, שבוע הילדים והנוער, מתחם לנוער בטיילת מלכת שבא, מגרשי ספורט פעילים, שחייה לילית ועוד. בקיץ זה, השתתפו 920 תלמידי כיתות א'-ב' בתכנית "בית הספר של החופש הגדול" המתקיימת זו השנה השלישית באילת. 820 ילדי גני ילדים השתתפו בקייטנות השונות של רשת המתנ"סים ועוד כ-470 ילדים ובני נוער השתתפו במחנות הקיץ כדורסל, כדורגל, טניס, אומנות המחול, מוסיקה במרכז ווליום שחמון ועוד. בנוסף להם, נהנו 135 תלמידי כיתות ג'-ה' מקורס מחשבים ייחודי שהועבר חינם בחסות מיזם "סיסמה לכל תלמיד". 105 תלמידי כיתות ח' נהנו במחנה קיץ בתחום המדעים במסגרת תכנית ה STEM, לקידום המדעים והטכנולוגיה. עוד בקיץ זה, עסקו כל הגורמים בהכנת מוסדות החינוך בשיפוצים, הצטיידות, קליטת מורים חדשים, קליטת סייעות לעירייה במסגרת הסכם שח"ר, כל אלה על מנת להיערך לפתיחת שנת הלימודים.

 

גם בשנת הלימודים תשע"ז יפעל מינהל שח"ק (שירותים חברתיים חינוך, ספורט אקדמיה וקהילה), בראשותו של ד"ר דרורי גניאל ואגף החינוך בניהולה של מירי קופיטו, בהתאם ליעדי משרד החינוך ויעדי המינהל ובהתאם למדיניות ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי. יעדי מינהל שח"ק: מתן מענה מקצועי לאוכלוסיות מוחלשות, אוכלוסיות בסיכון ובעלות צרכים מיוחדים בכל הגילאים. הקמת המרכז להשכלה גבוהה ולהדרכה. פיתוח עתודת מנהיגות חינוכית וחברתית. העצמת והרחבת פעילות אגף הצעירים, בדגש על הגדלת מספר הצעירים בעלי השכלה אקדמאית ו\או מקצועית ושילובם בתעסוקה תוך עידודם ליזמות עסקית, מעורבות חברתית ופיתוח מנהיגות. חינוך לקיימות בזיקה לסביבה וקהילה. כתיבת והפעלת תכניות חינוך פורמאלי ובלתי פורמאלי בנושאים: חינוך לאומנויות, חינוך ימי, חינוך למצוינות, חינוך לתיירות ולמקצועות התיירות ועוד. המשך הרחבת המדע והטכנולוגיה כתרבות במערכת החינוך ובקהילה והפיכת המערכת לחכמה כחלק מהמהלך של הפיכת אילת ל"עיר חכמה". העמקת שיתופי הפעולה בין יחידות מינהל שח"ק, בדגש על שיפור השירות והנגשת המידע לתושב, הערכה ובקרה של הפעילות ותוצריה כבסיס לתרבות של שיפור.

 

 

עוד השנה, כמידי שנה תמשיך מערכת החינוך לפעול על פי התפיסה החינוכית שמוביל מינהל שח"ק, לפיה   "לא מוותרים לאף תלמיד ולא מוותרים על אף תלמיד!" לא מוותרים לאף תלמיד ומעניקים את הכלים לטובת מיצוי הפוטנציאל של עד אחרון התלמידים במערכת, בין אם על ידי העצמת מצוינות ובין אם על ידי צמצום פערים. לא מוותרים על אף תלמיד, תוך השקעה מירבית ומיטבית למניעת נשירה.

 

לצד אלה תפעל מערכת החינוך באילת ליישום היעדים המרכזיים המשותפים למשרד החינוך, ביניהם: קידום למידה משמעותית ועדכנית שתוביל להישגים לימודיים, למימוש עצמי ולמצוינות. חינוך לערכים יהודיים, ציוניים ודמוקטיים ולערכי מורשת ייחודיים ברוח מגילת העצמאות. קידום שוויון הזדמנויות ומיצוי הפוטנציאל לכלל אוכלוסיות ישראל. קידום תרבות ניהולית-ארגונית ואפקטיביות במערכת החינוך. כל זאת תחת הייעוד החינוכי שהגדיר משרד החינוך: לאהוב – להאמין – להצטיין.

 

כחלק מעשייה חינוכית ענפה, מביאה איתה שנת הלימודים תשע"ז, חידושים:

 

יישום תכנית שר החינוך, נפתלי בנט: בהתאם ליישום שהחל כבר בשנת תשע"ו, גם השנה תפעל סייעת שנייה בגני הילדים טרום חובה (גילאי 3-4) בגנים בהם לומדים מעל 30 תלמידים. לטובת קליטת  ילדי גילאי 3 במסגרת חוק חינוך חינם, פתחה העירייה השנה מחדש, שלושה גנים נוספים: "כרמית", "טיראן", ו"פז". עוד השנה, ימשיך המתווה החדש והמדורג של שר החינוך, שהחל בשנה"ל תשע"ו לצמצום מספר התלמידים בכיתות א' ובעצם יצמח בתשע"ז כבר לכיתות א' ו-ב'. מתווה זה תואם את מדיניות מערכת החינוך באילת, לפיה עומד כיום מספר התלמידים בכיתות היסודי על 32-34 תלמידים. עוד השנה לראשונה, בהתאם למדיניות משרד החינוך, ישקפו הישגי בתי הספר ערכים חברתיים ולימודיים ולא רק על פי אחוז הזכאות לבגרות. התמונה החינוכית מתייחסת לבתי הספר התיכוניים ומציגה מבט רחב ומקיף על העשייה החינוכית וכוללת ארבעה אשכולות: ערכים ואקלים חינוכי, נשירה והתמדה, הצוות החינוכי ולמידה והישגים.

 

שיפוצי קיץ: לקראת שנת הלימודים תשע"ז הושקעו השנה כ – 35 מיליון ₪ בבינוי, שיפוצים וחיזוק מבנים. במסגרת שיפוצי הקיץ שופצו מוסדות החינוך בעלות כוללת של 6.5 מיליון ₪. הצטיידות ומיחשוב בעלות של 1.5 מיליון ₪, שיפוץ מתקני ספורט בעלות של 2.5 מיליון ₪, תחזוקת מבנים מפני רעידות אדמה בשלושה בתי ספר "אופיר", "יעלים", וה"אולפנה" בעלות של כ – 11 מיליון ₪, בינוי גני ילדים חדשים והרחבת בית ספר "ים סוף" בעלות של 14 מיליון ₪. גם השנה בוצעו שיפוצי הקיץ ע"י חברת חכ"א בליווי ופיקוח של מינהל ההנדסה ואגף החינוך. עיקר ההשקעה היתה השנה בטיפול בליקויי בטיחות, חיזוק מבנים נגד רעידות אדמה בבתי הספר "אופיר", "יעלים" ו"אולפנה", שיפור תנאי שהייה והתאמת אקוסטיות בכיתות בתי הספר "תל"י הרי אילת", "אלמוג" ו"חב"ד", השקעה רבה במיזוג, הכשרת מבני גני ילדים ישנים לפתיחתם מחדש, ריצוף כיתות ומדרכות באבן משתלבת, החלפת גדרות, דגש על שדרוג חדרי שירותים, חדרי מורים, עיצוב חצרות כולל דשא סינטטי ומתקני שעשועים, החלפת דלתות כיתות ועוד.

 

מינויים חדשים: יצחק קליין מונה לניהול בית ספר "ימין הרצוג" במקומו של חיים קן. חגית איס מונתה לנהל את בית ספר תל"י הרי אילת במקומה של נורית חיימוביץ, שפורשת לגמלאות.

 

 

קליטת מורים חדשים: 60 מורים חדשים נקלטו במערכת החינוך באילת, 30 מורים לבתי הספר היסודיים, מרביתם בוגרי מכללת לוינסקי לחינוך באילת ו - 30 לבתי הספר העל יסודיים. המורים בעל יסודי ילוו עם קליטתם ובמהלך כל שנת הלימודים בסטאז' או במסגרת פרויקט קמ"ח – סדנה לקליטת מורים חדשים. קליטת תלמידים: בשנת הלימודים תשע"ז ייקלטו מעל 100 תלמידים חדשים שהגיעו לעיר אילת.

 

שני גנים חדשים נבנו בשחמון: בתשע"ז ייפתחו שני גני ילדים חדשים "שבא" ו"תרשיש". כמעט מידי שנה בשנים האחרונות, נפתח צמד גני ילדים חדש. בתשע"ו היו אלה "מור" ו"קינמון" ובתשע"ה "שיטה" ו"שיזף". העבודות נעשו בניהול החברה הכלכלית (חכ"א) לאילת ובליווי המחלקה להנדסה אזרחית בעירייה.

 

בית ספר יסודי "ים סוף": הסתיימו העבודות לבניית שלב ב' בבית הספר הכוללות תוספת של 6 כיתות בהן ימשיכו את לימודים תלמידי כיתות א'-ג' שהחלו ללמוד בבית הספר בשנה שעברה. בעת הזו מתקדמות העבודות לבניית שלב ג' הכולל 6 כיתות נוספות ובכך תושלם מלאכת בניית בית הספר בכללותה.

 

אילתים לא שוכחים את הילדים מאחור: הורים ל - 2,000 ילדי אילת בגילאי 3-4 שזה עתה נקלטו במערכת החינוך העירונית וילדי מעונות היום בגילאי 0-3, יקבלו רצועת חיים, שתבטיח כי אף אחד מהם גם אם בהיסח הדעת, לא ישכח את ילדו מאחור.  בהנחיית ראש העירייה נרכשו הרצועות בעלות של 10 ₪ לרצועה ואלה יחולקו כאמור להורים ביום הראשון של שנת הלימודים תשע"ז. לצד הרצועה פועלת העירייה לקדם אפליקציה ניסויית לגננות, שתפעל במספר גנים ובאמצעותה תעביר הגננת להורים, בתחילת כל יום, דיווח נוכחות של כל ילדי הגן.

 

מבקרים במוזיאונים: ביוזמה ובמימון מלא של קרן ישרוטל תצאנה שלוש שכבות גיל מכול בתי הספר, לביקור במוזיאונים: כיתות ד' למוזיאון קראסו בבאר שבע, כיתות ז' למוזיאון הרצל בירושלים, כיתות ט' למוזיאון ישראל בירושלים. התלמידים יוכנו לביקורים ויזכו להדרכה בנושאים שיבחרו.

 

פסיכולוגיה חיובית: תכנית חינוכית ייחודית להנחלת תרבות בית ספרית שמקדמת רווחה נפשית בקרב התלמידים תמשיך לפעול זו השנה השנייה. התכנית תפעל בתשעה בתי ספר ותכשיר את צוותי החינוך לנהל סדר יום שיתבסס על אושר, מוסריות והצלחה, תוך ניהול שיח שמקדם הקשבה וחשיבה חיובית על מנת להגיע לרווחה נפשית ותפקוד מיטבי. את התוכנית ידריכו צוות פסיכולוגים מומחים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה בשיתוף עיריית אילת ומרכז הביג.

 

חדש! תכנית לימודים בנושא שדה התעופה: על רקע העבודות לבניית שדה התעופה הבינלאומי צפונית לאילת, יזם מינהל שח"ק בשיתוף עם רשות שדות התעופה, תכנית לימודים קצרה, יעילה ואינטראקטיבית, המותאמת לגילאי יסודי ועל יסודי על שדות התעופה בארץ בכלל והקמת ובניית שדה התעופה ע"ש "רמון" בפרט, כשדה התעופה הראשון שנבנה בארץ. מטרת התכנית, להכין את התלמידים ובאמצעותם את ההורים למעבר מהשדה הקרוב שליד הבית לשדה החדש ובכלל. את הלימודים תלווה חברת "קומיוניטי" והיא תועבר על ידי מורים שיוכשרו לעניין במרכז פסג"ה (פיתוח סגלי הוראה).

 

 

חדש! תכנית לימודים בתחום התיירות: לצד לימודי תיירות באוניברסיטת בן גוריון באילת, יזם מינהל שח"ק כתיבת תכנית לימודים בתחום התיירות שתהיה חוצת גילאים ותתקיים בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. את התכנית ילווה מכוון "יעדים".

 

חדש! רכז טיפול בפרט בכל בית ספר: כחלק מהתפיסה החינוכית של שילוב בעלי הצרכים המיוחדים ומתן מענה לילדים מאתגרים, ימונה רכז טיפול בפרט בכל בית ספר, שישמש גורם מקשר בין גורמי הטיפול השונים תוך ליווי אישי של התלמיד.

 

בטיחות בדרכים "נשק וסע"- תכנית המופעלת על ידי הורים מתנדבים, ועד ההורים והמטה העירוני לבטיחות בדרכים להבטחת שלומם וביטחונם של התלמידים. התכנית שפעלה השנה בבתי הספר "אלמוג", "גלים", "אופיר" ו"היובל" תורחב בתשע"ז לבתי הספר "תל"י הרי אילת" ו"צאלים". תכנית זו מופעלת על ידי הורים פעילים המקדמים בכל בוקר את פני הרכבים המגיעים ומעודדים את ההורים לנשק את הילדים ולנסוע מיד, מבלי להתעכב וליצור עומסים על הצמתים הסמוכים למוסדות החינוך. עוד יפעל המטה העירוני לבטיחות בדרכים עם הסברה בכל הגילאים והשנה, בדגש על אופניים חשמליים.

 

תקשוב עירוני: לאחר שזכתה מערכת החינוך בפרס התקשוב הארצי, ימשיך אגף החינוך בהובלת מהלך התקשוב העירוני, שמיושם בהצלחה רבה בכל בתי הספר. לקראת שנת הלימודים תשע"ז השקיעה עיריית אילת בהחלפת תשתיות התקשוב בבתי הספר וגני הילדים. מאות מחשבים חדשים הותקנו במוסדות החינוך השונים, בתי הספר וגני הילדים, וכן שדרוג תשתיות קיימות בעלות כוללת של חצי מיליון ₪. עוד במסגרת זו ימשיכו לפעול אתר "סיסמה לכל תלמיד", למידה ניידת באמצעות טבלטים, "חונכות בקליק", הכוללים שיעורי תגבור לתלמידי חטיבת הביניים בלמידה מרחוק על ידי סטודנטים.

 

לומדים דרך האינטרנט: כחלק משיפור הלמידה יקבלו גם השנה, תלמידי בתי הספר התיכוניים, מכיתה ז' עד י"ב, בעלות סמלית של 100 ₪ לשנה, קוד גישה לאתר yschool המהווה פלטפורמת לימודים מקוונת הכוללת אלפי סרטונים ללמידה בכל הרמות לבגרות ובכלל, במקצועות: לשון, מתמטיקה, אנגלית, תנ"ך, היסטוריה, גאוגרפיה, כימיה ואזרחות, הכנה לפסיכומטרי ומבואות למקצועות הניהול באקדמיה, כולל שיעורים פרטיים מקוונים.

תכנית STEM ללימודי המדעים והטכנולוגיה: תכנית בשיתוף מגבית קנדה לתגבור לימודי המדעים והטכנולוגיה. התכנית כוללת עידוד למידת חקר לכתיבת עבודות גמר בכימיה ובפיסיקה 5 יח"ל, תגבורים לימודיים, הכשרת מורים בתחומי המדעים, מחנות קיץ, סיורים לימודיים בארץ ובחו"ל, פיתוח מנהיגות מדעים של בני נוער החונכים תלמידים צעירי במדעים ועוד. בשנת תשע"ו השתתפו בתכנית 650 תלמידים משלושת בתי הספר, שנהנו מסיורים לימודיים. גם השנה תתקיים תכנית "מורה-מחנך", במסגרתה, סטודנטים למדעים מלווים תלמידי כיתות ט' נבחרים משלושת בתי הספר. גם השנה יינתנו תגבורים לימודיים לתלמידי פיסיקה, כימיה ומתמטיקה. השנה השתתפו 400 תלמידים בתגבורים. השנה, במסגרת התכנית ייצא מיזם חדש "אילת שוחרת חלל", בו ישתתפו תלמידים נבחרים מבתי הספר העל יסודיים.

 

 

אורח חיים בריא בגני הילדים: בתשע"ז ימשיך אגף החינוך תכנית פיילוט לקידום אורח חיים בריא ב-15 גני ילדים, שיחשוף את הילדים כבר מהגיל הרך לפיתוח הרגלים של תזונה נכונה ובריאה, חשיבותה של הפעילות הגופנית ופיתוח אורח חיים בעל מנטליות בריאה.

 

ילדי אילת שרים: גם השנה נמשיך במפעל שירת הרבים, כשהשנה הנושא הנבחר הוא: "בוקר ים תיכוני".

 

ילדי כיתות א' יקבלו ספר שנכתב במיוחד עבורם: 700 ילדי כיתות א' שהחלו השנה את לימודיהם בבתי הספר יקבלו כמידי שנה, שי מראש העירייה. השנה יוענק לילדים, הספר "לטייל עם אריאל במדבר" שנכתב במיוחד עבורם. ספר זה הוא רביעי בסדרה, שהוקדשה כולה לילדי אילת ונכתבה על ידי תושב העיר - בני גמליאלי. את הספר איירה גם כן תושבת העיר – תום שריר דניאלי.

 

בינוי – בקרוב נתחדש!

·        בניית אולמות ספורט ב"תל"י הרי אילת" ובבית הספר "ים סוף" ובהמשך בבית ספר "ימין הרצוג".

·        המשך בניית שלב ג' בבית הספר היסודי "ים סוף" – השלמה ל – 18 כיתות.

·        בניית בית הספר אורים החדש בפינת רחוב ארגמן/חטיבת הנגב, שייתן מענה מכיתה א' ועד גיל 21, וייבנה כאשכולות עם נגישות מרבית המותאמת לכל סוגי המוגבלויות.

·        בניית בית ספר תיכון רביעי ברובע 6 בשחמון.

·        המשך חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה. כהמשך לחיזוק בתי הספר "אופיר", "יעלים" ו"אולפנה" יתבצעו עבודות זהות בעוד שישה בתי ספר. העבודות כוללות הנגשה והכנת תשתית למעלית. בכולם נוספו שירותי נכים בכניסה לבתי הספר ובתי הספר נצבעו מחדש. הפרויקט בליווי ופיקוח של מינהל הנדסה.

·        סיום בניית מרכז צעירים בפארק המרכזי, בסמוך למזרקה.  

·        תכנון הקמת שלוחה של מוזיאון ה"מדעטק" בסמוך לקריית החינוך שתיבנה ברובע 9 בשחמון.

 

מעבר לחידושים ימשיכו לפעול גם השנה עשרות פרויקטים חינוכיים לצמצום פערים לימודיים מחד ולהעצמת המצוינים מאידך, וכן ליצירת סביבה בית ספרית מוגנת ובטוחה המאפשרת ומעודדת למידה, כל זאת על מנת להבטיח את ההצלחה של כל תלמיד ותלמיד בלימודים. מבין הפרויקטים הפועלים במערכת החינוך ויפעלו גם בשנת הלימודים הקרובה:

 

תכנית מוסיקה יישובית "מצוינגב": תכנית לחיזוק המצוינות המוסיקלית החל מגיל הגן במטרה לחשוף את הילד לתחום המוסיקה, ליצר עבורו אופק מוסיקלי איכותי ולאפשר לכמה שיותר ילדים התנסות, העמקה וחקר ושכלול היכולות במוסיקה וכמובן איתור ילדים מוכשרים במיוחד וקידומם בתחום. התכנית תפעל במסגרות הפורמליות והבלתי פורמליות בהובלת אגף החינוך ובשיתוף המשרד לפיתוח הנגב והגליל.

 

 

תוכנית מחוננים: תכנית שמטרתה לתת מענה לטיפוח ילדים מחוננים ביום העשרה שבועי עפ"י עקרונות ותפיסות המסגרות החינוכיות הייחודיות למחוננים ובהתאמה לייחודיותה של העיר אילת. משתתפים בתוכנית כ - 100 תלמידי כיתות ד' – ט'. גם השנה יאותרו, במהלך שהחל בשנה שעברה, תלמידים מכיתה ג' להשתתף בתכנית, זאת במטרה לתת מענה מוקדם ככל האפשר לילדים אלה.

 

"סיסמה לכל תלמיד": בשנת הלימודים תשע"ז ימשיכו כל תלמידי בתי הספר היסודיים באילת להיות מחוברים לרשת לימודית חברתית אחת המחברת בין שלושת גורמי ההוראה המרכזיים: מורים, תלמידים והורים. כל התלמידים והמורים מתחברים באמצעות סיסמה אישית מכל מחשב המחובר לאינטרנט, לפורטל העירוני שיכיל אתרים של כל בתי הספר ולקבל את עולם התוכן האישי של התלמיד, של הכיתה, של בית הספר, של העיר ומחוצה לה במרחב מקוון. המיזם פועל על בסיס פלטפורמה (רשת ענן) המאפשרת תקשורת עדכנית, מיידית, ונוחה בין המורים לתלמידים, ומעודדת ביטוי עצמי ויצירתיות הן בקרב המורים והן בקרב התלמידים. המיזם הינו כחלק ממהפכת התקשוב שמוביל אגף החינוך עם הכיתות החכמות וכחלק מחזון הפיכת העיר אילת לעיר דיגיטלית.

השאלת ספרים: בשנת הלימודים תשע"ז תמשיך לפעול בכל בתי הספר תכנית "השאלת ספרים" במהלך משותף עם משרד החינוך, המהווה חיסכון משמעותי להורים.

כיתות עירוניות: במסגרת לימודי הכיתות העירוניות המשותפות לשלושת בתי הספר העל יסודיים, יוצעו גם השנה לימודים בכ – 20 מקצועות הגברה: ביולוגיה, פיסיקה, הנדסת תוכנה, מדעי החברה, תיירות ופנאי, אמנות, מדעי המחשב, ערבית, תנ"ך, מינהל וכלכלה, מחשבת ישראל, צרפתית, רוסית, ספרדית, כימיה, חינוך גופני, מדעי הים/ימאות ספינות ושני מקצועות הגברה (5 יח"ל) שנפתחו בשנה שעברה: תיאטרון, כחלק  ממהלך כולל של הרחבת תחומי האומנויות, ודיפלומטיה ותקשורת בינלאומית (אילת היתה בין 20 הערים הראשונות שהצטרפו לתכנית המיועדת לתלמידי 5 יחידות באנגלית. בכול אחד מהמקצועות הללו, ילמדו 25 תלמידי כיתות י' שנמצאו מתאימים.

 

המחצית השלישית – סמסטר קיץ: כחלק מפעולות לשיפור אחוז הזכאים לבגרות, הופעלה גם השנה "המחצית השלישית" במסגרתה למדו בקיץ, 70 תלמידי כיתות י'-י"ב והשלימו בגרות ביחידות בהן נכשלו או שלא נבחנו בעבר ובתנאי שלמדו את המקצוע במהלך השנה.

 

התכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון- 360 מעלות: גם השנה תפעל התכנית הלאומית לילדים ולנוער בסיכון המשותפת לחמישה משרדים ממשלתיים וארגון הג'וינט. התכנית מכוונת לצמצום היקף מצבי הסיכון בקרב ילדים ובני נוער ואת חומרתם, ולהביא לשינוי מקיף בדרכי הטיפול של החברה הישראלית בילדים אלה ובמשפחותיהם. בשנת הלימודים הקרובה יפעלו באילת 15 תכניות במימון חלקי או מלא של התוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון. 11 תכניות המיועדות לגילאי 6-18 ועוד 4 תכניות לגיל הרך. בגיל הרך תפעל התכנית, מעג"ן (מערך תומך גן ומעון), לילדים ונוער יפעלו התכניות: פותחים עתיד, מדריכי/ת מניעה במערכת החינוך, מנהיגות צעירה לנוער בסיכון, מניעת אלימות בקרב נוער בסיכון באמצעות ספורט ימי, תכנית אחרי הצלצול – "תכנית מעברים". התוכניות מטפלות ומתערבות בקרב מאות ילדים, בני נוער ומשפחותיהם.

 

 

חינוך דתי: בית הספר הממלכתי דתי (ממ"ד) "ימין הרצוג" יקלוט גם השנה תלמידים בכיתות ז' ו-ח'. בכיתה ט' ממשיכים התלמידים את לימודיהם בישיבה התיכונית הפנימייתית הפועלת בסמוך לבית הספר התיכון ע"ש "בגין". הבנות שמסיימות את כיתה ו' בבית הספר ממשיכות את לימודיהן באולפנה.

 

חינוך ימי: לצד חינוך ימי בכיתות ו', ז', ישתתפו השנה 11 בתי ספר בפרויקט "בית ספר שוחה". בשנת תשע"ו למדו 667 תלמידי כיתות ה', חלקם למדו לשחות לראשונה ורובם שיפרו באמצעותו מיומנויות. לצד זאת נערך אגף הספורט ביחד עם משרד התרבות והספורט ומשרד החינוך להוביל באילת פיילוט ארצי בצלילה.  לאחר אישור התכנית כ-1000 תלמידי כיתות ז׳ יעברו קורס צלילה כוכב 1 ובכיתה י"א כוכב 2 בעלות מסובסדת.

 

חינוך מיוחד: בעיר אילת לומדים כ- 590 תלמידים המשובצים במסגרות החינוך המיוחד, בנוסף להם ישנם       כ- 120 תלמידים בעלי צרכים מיוחדים המשולבים בגנים ובכיתות רגילות ומלווים בסיוע צמוד. באילת יפעלו בתשע"ז שמונה גני חינוך מיוחד, כיתות חינוך מיוחד המשולבות בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים ובית ספר על יסודי לחינוך מיוחד, "אורים".

 

חינוך סביבתי: גם בשנה זו, תציע היחידה האזורית לאיכות הסביבה, סל תכניות העשרה המשלבות ידע סביבתי עדכני ועשייה למען הקהילה בדגש על חינוך לקיימות. בשנת תשע"ז יושם דגש על עיצוב המרחב העירוני בהתאם לגישת ה - Place Making, המספר דרך העיצוב את סיפורה וייחודה של הקהילה המקומית. במסגרת זו ייפתחו שני קורסים ייחודיים למורים ולגננות, שיעסקו במתודות מעולם המנהיגות ההשתתפותית ועיצוב המרחב העירוני. במקביל ייפתחו קורסים בהדרכת "תעשידע" במסגרתם יפתחו התלמידים מוצרים ירוקים דוגמת ה"מאפרה באווירה" שהופקה ותוצב בחופי אילת בקרוב.

 

בתי ספר ירוקים: לצד הסמכת בית ספר "עציון גבר" כבית ספר "ירוק מתמיד" – הראשון בעיר, הוסמכו כבתי ספר ירוקים, גם בית ספר תל"י "הרי אילת" ובית הספר התיכון ע"ש "רבין" כתיכון הירוק הראשון בעיר ובמחוז דרום. בית ספר "חב"ד" בדרך להסמכה ויהיה בית הספר הדתי הראשון בארץ שיוסמך כבית ספר "ירוק". השנה יחלו את תהליך ההסמכה, בתי הספר "יעלים" ו"גלים".

 

עיצוב מרחבי למידה: גם השנה ימשיך המהלך שמוביל אגף החינוך לעיצוב מרחבי למידה, בליווי רונה שפירא,  מנהלת המחלקה לחינוך סביבתי בעירייה ובליווי אדריכלי. השנה זכו לעיצוב מחדש: בית ספר "רבין" בו הושלם עיצוב בשני חדרי מורים גדולים, בית ספר "גולדווטר" בשירותי תלמידים של החטיבה העליונה, בית ספר "ימין הרצוג" –  תאי שירותים תלמידים ותלמידות והסדרת אזורי נטילת ידיים, "אולפנה" –  שירותי תלמידות ומורים, בית ספר "חב"ד" – תאי שירותים בנים ובנות, בית ספר "אופיר" - חדר מורים, בית ספר "אלמוג" – שיפוץ ספריית בית הספר, בית ספר "ים סוף" - תכנון מבואת כניסה יחל במהלך חופשת החגים, גני הילדים חן, טל, ברק וברקת - שיפוץ יסודי ומקיף תוך הפיכת המבנים לידידותיים יותר לילדים ולצוות באמצעות הכנסת אור ואויר טבעי, תקרות אקוסטיות, טיפול בתאי השירותים של התלמידים והצוות והנגשת הכניסות לגן. גנים אלו הם בין הגנים הוותיקים ביותר בעיר.

 

 

מצבת תלמידים:

 

הגיל הרך

כ- 2,355 ילדים מתחנכים במסגרות הגיל הרך: 86 גני ילדים עירוניים לגילאי 3-6. ועוד כ – 100 ילדים המתחנכים במוסדות מוכרים שאינם רשמיים ( ארבעה גנים "אור החיים" וגן אנטרופוסופי).

 

בתי ספר יסודיים

כ- 4,221 תלמידים מתחנכים במסגרות החינוך היסודי: 12 בתי ספר לכיתות א'–ו', מתוכם: 10 בתי ספר ממלכתיים, 2 ממלכתיים דתיים (אחד שש שני – חב"ד ואחד שמונה שנתי – ימין הרצוג) ובית ספר אחד חרדי מוכר שאינו רשמי: אור החיים.

 

בתי ספר על יסודיים

כ-3,807 תלמידים מתחנכים במסגרות החינוך העל יסודי: 7 בתי ספר על יסודיים לכיתות ז' – י"ב:  בית ספר ע"ש "בגין", בית ספר ע"ש "גולדווטר", בית ספר ע"ש "רבין", בית ספר אתגרי "ברנקו וייס", בית ספר "אורים" לחינוך מיוחד. 2 בתי ספר ממלכתיים דתיים: אולפנה לתלמידות כיתות ז'-י"ב, ישיבה תיכונית פנימייתית צומחת (ט' – י"ב).

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד