עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

יוניסטרים אילת השתתפו בתחרות יזם השנה

2/08/2016
יוניסטרים אילת השתתפו בתחרות יזם השנה (הגדל)

יוניסטרים אילת השתתפו בתחרות יזם השנה

בני נוער מאילת, חניכי עמותת יוניסטרים המובילה לשינוי חברתי באמצעות מתן הזדמנות לבני נוער וצעירים בפריפריה להקים סטארט אפים, השתתפו בתחרות "יזם השנה" של העמותה

ראש עיריית אילת ומאות אנשי עסקים בכירים בתעשייה הישראלית שפטו את הסטארט אפים אשר פיתחו בני נוער חניכי העמותה מכל רחבי הארץ

 

עמותת יוניסטרים  בראשות היזם ואיש העסקים רוני צארום והמנכ"ל בת שבע משה, הפועלת ליצירת שינוי חברתי באמצעות הכשרת בני נוער וצעירים בפריפריה להקמת חברות סטארט אפ והשתלבות במגזר העסקי, ערכה את תחרות "יזם השנה", ביום השנה באולם סמולרש באוניברסיטת ת"א.

 

תחרות יזם השנה, בה השתתף גם ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי אשר ביקר במרכז יוניסטרים בעיר מספר פעמים, הינו  אירוע השיא של העמותה החותם את סופה של שנת הפעילות. במסגרת האירוע, מאות בני נוער מ- 13  מרכזי הפעילות ברחבי הארץ ומעשרות מרכזי היזמות בתכנית  START UP NOW הציגו בתערוכה את המיזמים העסקים והחברתיים עליהם עבדו במהלך השנה . חבר שופטים הכולל מאות  אנשי עסקים בכירים  בעולם העסקי מחווה דעתו על המיזמים ובוחר את היזם העסקי והחברתי של השנה. 

האירוע התקיים במעמד יו"ר הרשות לחדשנות אבי חסון.

 

חניכי יוניסטרים אילת הציגו את מיזמיהם העסקיים בפני ועדת השופטים:

בני הנוער משנה א' הציגו שני מיזמים: U-MAIL אפליקציית דואר שמחברת בין משתמשים במקומות מרוחקים להעברת חבילות ומכתבים,

ו- I-SECURE עגיל שמוצפנת בתוכו מצלמה שמעבירה בזמן אמת תמונה ומיקום לכוחות הביטחון/ קבוצה שהוגדרה מראש. את הקבוצה ליוותה עליזה קבלו מהבנק הבינלאומי. חניכי שנה ב' בתכנית הציגו מול השופטים מיזם עסקי ותכנית עסקית מגובשת: SHARED COURT  אפליקציה שמעדכנת בזמן אמת על מצב מגרשי הספורט בעיר מגוריך. את הקבוצה ליוו אור חביב ונוי שרלו מהאב אילת. חניכי שנה ג', המסיימים השנה את תכנית יוניסטרים הציגו את המיזם עליו עבדו שלוש שנים – SILENT ALARM – צמיד המיועד לחרשים וכבדי שמיעה ורוטט בעת אזעקת צבע אדום. החניכים החלו לשווק את המוצר ואף ליצור שיתופי פעולה עסקיים. את הקבוצה הוביל טל שרון מבנק מזרחי.

 

קים בוגורד, מנכ"ל חברת  NENO מקבוצת שנה א' אילת,  תלמיד כיתה ט' בבית ספר רבין: "זו הייתה חוויה מאוד מעניינת ומיוחדת שעוזרת לך ללמוד הרבה על עצמך ועל השותפים שלך לחברה, ואפשרות נהדרת להכיר נערים ממקומות אחרים בארץ. מעניין לפגוש את כל אלו שיובלו את עולם העסקים בעתיד ועוד יותר מעניין לראות את זה קורה כבר בגיל כל כך צעיר. למדתי הרבה על עצמי מהחוויה הזו, גם מההכנות וגם מתחרות היזם עצמה. ראיתי איך הובלתי את הקבוצה עד עכשיו, את הצדדים החזקים והחלשים שלי ולמדתי הרבה על היכולות של החברים שלי והשותפים לחברת NENO. לסיכום, זו הייתה חוויה מאוד מעניינת, מרגשת ואינטנסיבית".

 

בת שבע משה, מנכ"ל עמותת יוניסטרים אמרה : " ההצלחה שחוו חניכי יוניסטרים והחוויה המשמעותית במפגש עם מאות אנשי עסקים בכירים שהגיעו לבחון את הסטארט אפים שפיתחו, היא רק נקודת התנעה לקראת העתיד המזהיר המחכה להם בעתיד. עתיד הילדים של כולנו תלוי בבני הנוער שמשתתפים בתחרות. כל מי שמבין ביזמות ישקיע באותם צעירים, שמראים כי אפשר לגשר על פערי מרכז ופריפריה, ושההצלחה והיזמות לא נמצאים רק בתל אביב, אלא בכל מקום בארץ ובכל שכבות האוכלוסייה והמגזרים השונים".

 

אודות עמותת יוניסטרים: יוניסטרים, זוכת אות הנשיא למתנדב לשנת 2013,  ובחירת האו"ם כארגון השני המשפיע ביותר בעולם בקידום חדשנות ורב תרבותיות,  הוקמה לפני 15 שנה על ידי היזם ואיש העסקים רוני צארום, בעלים של קרן הון הסיכון דסימה וונצ'רס וחברת הנדל"ן אספן. תכנית יוניסטרים מהווה הזדמנות משנה חיים עבור בני הנוער מהפריפריה – ומאפשרת להם להיחשף ולהשתלב בעולם היזמות והעסקים. התכנית נמשכת לאורך 3 שנים וכוללת לימודי מינהל עסקים לצעירים, "Junior MBA", במסגרתם משתתפים החניכים בסדנאות מקצועיות בתחומים שונים במנהל עסקים ומקימים ומנהלים חברות סטארט אפ החל משלב הרעיון, דרך גיוס הון עד לייצור, שיווק ומכירות. מלבד המיזמים העסקיים החניכים יוזמים ומנהלים פרויקטים למען הקהילה המקומית. את בני הנוער מלווים מלווים מעל 1,000 אנשי עסקים המעבירים לחניכים ידע עסקי ממקור ראשון ומהווים עבורם מודל לחיקוי. ליוניסטרים 13 מרכזי יזמות ברחבי הארץ: נתיבות, נצרת עילית, אילת, עפולה, עכו, אור יהודה, נתניה, ג'וליס, סכנין, רהט , צפת, חיפה וחדרה בהם משתתפים בני נוער מכל גווני החברה הישראלית. השנה נחתם לראשונה הסכם בין יוניסטרים ללשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה- ונפתחו עוד 80 קבוצות יזמות בני נוער ברחבי הארץ- עם דגש גם על המגזר הדתי והחרדי ,ילדי עובדים זרים ועוד.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד