עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

חופי אילת הכי נקיים בארץ

1/08/2016
חופי אילת הכי נקיים בארץ (הגדל)

המשרד להגנת הסביבה: חופי אילת הכי נקיים בארץ

בעיצומו של הקיץ במהלכו פוקדים את אילת עשרות אלפי נופשים, קבע המשרד להגנת הסביבה, כי חופי אילת נקיים מאוד, והכי נקיים בארץ, כך עלה במדד חוף נקי לחודש יולי 2016 (שני מדדים) לצד פעולות הניקיון, הפיקוח והאכיפה, מעודדת העירייה את ציבור הרוחצים באמצעות המצילים לאסוף בדלי סיגריות מהחוף, מחלקת קונוסים מקרטון כמאפרות ומבצעת הסברה בחופים באמצעות היחידה האזורית לאיכות הסביבה, מינהל שירות לתושב ותנועת הנוער הייחודית לאילת "שומרי המפרץ" המבצעת גם צלילות ניקיון במהלך כל השנה. בחופים הלא מוכרזים, פועלת העירייה לנקות את החוף באמצעות לחץ מים (זרנוק) ומפוח אוויר בשל מאפייני החופים הכוללים חלוקים ואבנים. 

 

משך שנים שומרת העירייה על חופיה נקיים גם בתקופות שיא זאת בזכות ניקיון, פיקוח, אכיפה והסברה, לרבות תגבור אשפתונים לאורך החופים כולל מיכלים למיחזור ואפילו מיכלים לפינוי גחלים ופחמים, חלוקת שקיות אשפה במתחמי אוהלים, קונוסים מקרטון כמאפרות ועוד. על רקע ירידה בחודשים האחרונים במדד החוף הנקי שמבצע המשרד להגנת הסביבה בחופים הלא מוכרזים, שנבעה מפרמטר נוסף של איסוף בדלי סיגריות, פעלה העירייה לשפר את הניקיון גם בפרמטר זה על ידי שטיפה כאמור בזרנוק מים ומפוח וגם ניסוי כלי ייחודי לניפוי האבנים מפסולת קטנה והשבתם לחוף. עוד בשל מאפייניה הייחודיים של רצועת החוף לאורך מפרץ אילת, שכוללת חלוקים ואבנים ולא חול, ראוי לציין, כי עיקר הניקיון נעשה באופן ידני על ידי כוח אדם. 

מדד חוף נקי במסגרת תכנית "חוף נקי" שמקיים המשרד להגנת הסביבה משנת 2005 הוא כלי המשמש להערכה אחידה ואובייקטיבית של מידת ניקיון חופי הארץ הלא מוכרזים, בים התיכון ובמפרץ אילת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד