עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בדרך לדירה

26/07/2016
בדרך לדירה (הגדל)

הצעירים עושים צעד בטוח בדרך לדירה הראשונה באילת

150 צעירים, זוגות ומשפחות התכנסו אמש (ב') לערב שעסק בדיור ומשכנתאות, שיזם ואירגן מרכז הצעירים בעיריית אילת. המפגש התקיים בבית פיליפ מוריי, והמשתתפים נהנו מהרצאות עם מומחים בתחומם, שסייעו להפיג את החששות ובעיקר העניקו למשתתפים את המידע וההנחות השגויות הקשורות לנושאים המורכבים הללו. אחת ההרצאות עסקה בפרויקט "מחיר למשתכן" שיוצא לדרך ויציע 184 דירות במחיר מוזל בעדיפות לבני אילת.

 

בחודש מאי השנה, במסגרת כנס אילת לצעירים בנושא דור ה Y שארגן מרכז צעירים, סיפר מתן חודורוב, הפרשן הכלכלי של ערוץ 10, על הפער הבין-דורי בין דור ההורים לדור הבנים, ועל כך שדור ה Y מתמודד עם המון אתגרים, אחד מהם הוא כמובן המרוץ לדירה. "על מנת להגיע לדירה, על רוכש שכיר להעמיד 148 משכורות, זאת לעומת 96 משכורות בלבד בשנת 2008", ציין מתן. הנתונים הלא מעודדים נפלו על אוזניים קשובות, ומרכז צעירים בעירייה החליט להרים את הכפפה, וליזום ערב שיוקדש כולו לתחום הדיור, במטרה להנגיש לציבור הרחב את המידע הרלוונטי לרכישת דירה בכלל ובפרויקט "מחיר למשתכן" בפרט, להקנות את הכלים החשובים והנחוצים מבחינה אובייקטיבית, ולקרב את הציבור בצעד נוסף לקראת הגשמת חלום הדירה, מתוך החלטות מושכלות שצופות פני עתיד, וצמצום סיכונים מיותרים.

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, שנבצר ממנו להשתתף בערב, ביקש במסגרת הכנס לבשר לצעירי אילת על פרויקטים שנמצאים על הפרק, ושיש בהם בשורה אמיתית לזוגות הצעירים. עו"ד שרון מיר, מנהלת אגף צעירים והון אנושי, ברכה ועדכנה בשמו של ראש העירייה על הפרויקט הראשון ובו 184 דירות במסלול "מחיר למשתכן" ברובע 6, כאשר מינימום 32% מתוכן יועמדו להגרלה רק לבני המקום. הפרויקט הנוסף במסלול "מחיר למשתכן" שייצא לדרך בחודשים הקרובים מונה כ 500 דירות ברובע 11. לגביו, ביקש ראש העירייה  להעמיד 50% מהן להגרלה של בני המקום בלבד, והנושא נמצא בבדיקת היועמ"ש. בנוסף לאלה, בוחן ראש העירייה אפשרות, לפיה יוקצו מספר דירות בפרויקטים חדשים, בהנחה מיוחדת לזוגות צעירים, בהתאם לקריטריונים ובכפוף להגרלה. גם מתן בארי, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הצעירים, ברך את הנוכחים וציין בדבריו את המאמצים וההישגים שיביאו לחיסכון של עשרות אלפי שקלים לרוכשים ולזוגות הצעירים.

 

לאור הבשורות הנדל"ניות, קיום הכנס הפך להיות רלוונטי ונחוץ יותר מתמיד. בערב התארחו שלושה דוברים שנענו להזמנת המארגנים לבוא ולחלוק עם הקהל את הידע והמומחיות שלהם, מתוך מקום של עשייה חברתית למען הקהילה. חנן עמוס, יועץ כלכלי פיננסי, מומחה בתחום המשכנתאות, עשה סדר בכל המושגים הבנקאיים וסקר את מסלולי המימון השונים, הון עצמי, החזרים, סוגי הריביות וכיו"ב. רם גפן, חוקר שכונות ואנליסט נדל"ן מאתר מדלן (האתר המוביל בתחום המידע על שוק הנדל"ן וסביבת מגורים) הציג את כל הכללים בנושא מחיר למשתכן, תנאי הזכאות, הנפקת הזכאות, השתתפות בהגרלות ועוד. ולוסי יאיר-אשכנזי, סמנכ"לית ביצוע בחב' מרואן נופי ובניו, החברה המבצעת של הפרויקטים ברובע 6, סקרה את הפרויקטים עצמם ואת מפרטי הדירות. לכל אורך הכנס ניתנה למשתתפים האפשרות לשאול שאלות והבהרות מהדוברים.

 

מרכז הצעירים הפועל בעיר למעלה מארבע שנים במסגרת מינהל שח"ק בעיריית אילת, הוא הכתובת האיכותית והמקצועית לצעירים בגילאי 18-40, פרי שיתוף פעולה של עיריית אילת, משרדי ממשלה וקרנות מהמגזר השלישי. חברי צוות המרכז מתמחים בייעוץ, הכוונה וליווי לפיתוח אישי של הצעירים, ומסייע לכל צעירה וצעיר למצות את הפוטנציאל האישי שלהם, בין אם בדרך של לימודים אקדמיים או הכשרה מקצועית, ראשית יזמות וסיוע במלגות, ובין אם בהשתלבות בתעסוקה, פיתוח קריירה ועצמאות כלכלית. במסגרת זו טיפל המרכז באלפי צעירים במגוון התחומים. בנוסף פועל המרכז לפיתוח קהילתי וחברתי של הצעירים באילת, להעשרה וגיוון של תרבות הפנאי של הצעירים בעיר, וליצירת קהילה וקהילות של חבר'ה צעירים שמרגישים שייכים, מעורבים, ומחוברים לעשייה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
המזרקה המוזיקלית
ימים שלישי, חמישי שישי ושבת מופעי לילה 20:30 | 21:30 שעשועי מים ביום 17:00-20:00
עדכון
המזרקה המוסיקלית לא תפעל בערב תשעה באב (מוצאי שבת 21.7). בשבוע הבא תחזור המזרקה לפעילות סדירה.
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד