עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

קיץ בטוח באילת

25/07/2016
קיץ בטוח באילת (הגדל)

קיץ בטוח באילת

כמידי קיץ, מתגברת העירייה את פעולות הפיקוח והאכיפה, הניקיון וגם את הפעילות למען מאות בני הנוער הפוקדים את העיר אילת. אמש (א') נפתח מתחם הנוער בטיילת מלכת שבא, כחלק מתוכנית "קיץ בטוח באילת". המתחם יהיה פתוח כמעט חודש ימים (עד ל - 17.8) ויפעל בימים ראשון עד חמישי בין השעות 22:00-3:00. המתחם מזמין את בני הנוער לפעילות אטרקטיבית עם שלל פעילויות ותכנים מותאמים. מידי יום יתקיימו במתחם מסיבת אוזניות, מסיבתjust dance  לנוער, ערבי סרט על מסך לד, סדנת אומנות לחימה, סדנת סלסה, מופעי ביטבוקס והיפ הופ, קיקבוקסינג, קפוארה, ג'אם סשן ושיח חברתי סביב נושאים (מין ומיניות, צה"ל, אהבת חינם ואהבה). היום (ב') מוזמנים בני הנוער לשיח על מין ומיניות עם שרון אדלר ולמפגש מרתק עם מייקל מ"האח הגדול". הפעילות ללא תשלום.

מתחם הנוער פועל לצד מגוון פעילות חינם לנוער האילתי, שהחלה בתחילת החופש הגדול וכוללת פעילות ספורט לילה במתחם הספורט של תיכון "רבין", שחיה לילית פעמיים בשבוע בבריכה העירונית, ספורט אקסטרים במגרש   ה - Xספורט במתנ"ס קולייר ובסקייטפארק, לילות לבנים בהובלת גרעין "רוג'ום" ובנוסף, שבוע הילדים והנוער, המתקיים השבוע (24-28.7) לגילאי כיתות א'-י"ב, וכולל בנוסף לפעילות תוכנית הקיץ, גם פעילות חינם במתנ"סים, מידי יום (ראשון עד חמישי) בין השעות 9:00-13:00, הצגת ילדים חינם בספריה העירונית וסרט במחיר מסובסד בקולנוע.

זו השנה ה- 11 בה מפעילה העירייה את תכנית "קיץ בטוח באילת" באמצעות רשת המתנ"סים ובשיתוף משרדי הממשלה חינוך, רווחה, ביטחון פנים, בריאות וקליטת עלייה, הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול, התכנית הלאומית 360 לילדים ונוער בסיכון, החברה למתנ"סים ומועצת נוער עירונית. במתחם שעוצב כאוהל ענק נעים ומזמין, תחת האמירה "לשתות משהו קר ולדבר על מה שחם", נהנים בני הנוער ממים קרים, כיבוד קל, משחקי קופסא ושולחן, פעילות אמנות, מופעי נוער, וכמובן מתמיכה וייעוץ מעובדי נוער המאיישים את המקום (עובדים סוציאליים מהאגף לשירותים חברתיים בעירייה, סטודנטים מ"כתובת רחוב", מתנדבים, מדריכים חברתיים, מדריכים טיפוליים, וכלל עובדי הנוער של אגף הנוער). עובדי הנוער כולם מסתובבים עם חולצות מזוהות, ויהיו במאהל ובטיילת מהשעה 22:00 ועד השעה 03:00 לפנות בוקר. בנוסף פועלת בעיר ניידת "כתובת רחוב" אשר מפעילה מתנדבים ועובדי נוער בשכונות ובפארקים.

התוכנית נותנת מענה ייחודי, טיפולי ואטרקטיבי לכל בני הנוער באילת, תושבים ואורחים, וזאת במטרה להנעים להם את החופשה ולמלא עבורם את שעות הפנאי בתכנים חיוביים ובפעילויות איכותיות וכך לצמצם ככל הניתן את הפיתויים שמזמנות השעות הריקות ואת ההתנהגויות הסיכוניות שבצדן. לצורך כך, חברו יחדיו גורמי החינוך הבלתי פורמאלי, הגורמים הטיפוליים בעיר, גורמי האכיפה והפיקוח, סיירת הורים ועוד. אלה יפעלו, כאמור במהלך כל הקיץ לטובת רווחתם וביטחונם של בני הנוער. לצד זאת, גם השנה, הפיק אגף הנוער ברשת המתנ"סים חוברת "עשה ואל תעשה" המחולקת באוטובוסים. השנה לראשונה חולקה החוברת גם לכל תלמידי בתי הספר התיכוניים באילת אותה הם קיבלו בצמוד לתעודה ביום האחרון ללימודים.

 

לצד הפעילות האמורה, תגברה העירייה באמצעות מינהל תפו"ח (תיירות, פיקוח וחופים) את פעולות הפיקוח והאכיפה ברחבי העיר ובאזור התיירות. משטרת תיירות בשיתוף סיירת התיירות של העירייה פועלת באזור התיירות ומערך השיטור העירוני פועל ברחבי העיר תוך מתן דגש לתחום עבירות איכות חיים, מטרדי רעש, אלימות והתנהגות אנטי חברתית. בעת הזו עם תום מחצית הקיץ, מדווחים גורמי הפיקוח והאכיפה בעירייה על קיץ שגרתי. עיקר האכיפה התבצעה כנגד הכנסת רכבים לשפת הים (12 קנסות), הקמת מחסות על שפת הים (5 קנסות), השלכת פסולת לים ובטיילת (9 קנסות), רוכלות בטיילת (18 קנסות), רעש מבתי עסק באזור התיירות (5 קנסות). האכיפה ובעיקר הנוכחות של גורמי הפיקוח והאכיפה מסייעת בשמירה על הסדר, הביטחון, הניקיון ושלוות החופש של הנופשים. עוד בעיצומו של הקיץ, פעלה העירייה לשפר גם את הניקיון בחופים. כך במדד "חוף נקי" של חודש יולי, שביצע המשרד להגנת הסביבה, דורגה העיר אילת בין הרשויות החופיות הנקיות. בעירייה פועלים לשמור על מגמה זו במהלך כל הקיץ.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד