מחנה מדעים

4/07/2016
מחנה מדעים (הגדל)

מחנה מדעים

מחנה מדעים למסיימי כיתה ח' מקרב תלמידי אילת-אילות התקיים בשבוע שעבר בעיר, במסגרת תכנית הSTEM . במחנה, שמטרתו להגדיל את כמות התלמידים המגבירים במקצועות פיסיקה וכימיה לקחו חלק כ-105 תלמידים

 

תכנית  ה STEM הינה פרי יוזמה של מגבית קנדה, פדרציית טורונטו, הסוכנות היהודית, משרד החינוך, עיריית אילת, מועצה אזורית אילות, קרן רש"י , והיא מופעלת על ידי בית יציב. אחת ממטרות התכנית היא להגדיל את כמות ואיכות תלמידי אילת, המגבירים לימודיהם במקצועות בתחומי ה-STEM בדגש על   פיסיקה וכימיה.

 

המחנה שנמשך כחמישה ימים, החל ביום האחרון ללימודים במסגרתו ביקשו לקחת חלק 105 תלמידים. המחנה היה גדוש פעילויות מדעיות מרתקות ומעשירות, אשר הועברו בהתלהבות בכל חמשת הקבוצות על ידי מדריך בוגר המלווה בחניך בוגר מתוכנית  ״מנהיגות מדעית״. התלהבות התלמידים והרצון להצטיין ממשימה למשימה יצרו תחרות סמויה וגלויה שהצעידה את העשייה לשיאים בעשייה ובמורל. יצויין כי בבוקרו של יום קיבלו התלמידים תעודות ונפרדו ממערכת החינוך לחודשיים של חופש ובשעה 16:00 בדיוק הגיעו ל"אשכול פיס" והתחילו בפעילות המדעית, אף כי ידעו שלא יהיה צלצול ולא ירשם להם איחור. כבר באותו יום יצאו לראות ירח וכוכבים בליל ירח מלא בישוב באר אורה, בפעילות ייחודית שנמשכה עד חצות וכללה בין היתר: חימצון וחיזור, אסטרונומיה, גידול גבישים, הכנת גלידה מחנקן נוזלי והחלקה על הקרח באייס מול. "כשסיפרתי בהתלהבות על המחנה לא האמינו שמדובר בתלמידי ח', הגיל הכי מורכב בחטיבה" ציינה פיני אלון, נציגת משרד החינוך בתכנית ה-STEM  באילת.

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד