עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מחנה מדעים

4/07/2016
מחנה מדעים (הגדל)

מחנה מדעים

מחנה מדעים למסיימי כיתה ח' מקרב תלמידי אילת-אילות התקיים בשבוע שעבר בעיר, במסגרת תכנית הSTEM . במחנה, שמטרתו להגדיל את כמות התלמידים המגבירים במקצועות פיסיקה וכימיה לקחו חלק כ-105 תלמידים

 

תכנית  ה STEM הינה פרי יוזמה של מגבית קנדה, פדרציית טורונטו, הסוכנות היהודית, משרד החינוך, עיריית אילת, מועצה אזורית אילות, קרן רש"י , והיא מופעלת על ידי בית יציב. אחת ממטרות התכנית היא להגדיל את כמות ואיכות תלמידי אילת, המגבירים לימודיהם במקצועות בתחומי ה-STEM בדגש על   פיסיקה וכימיה.

 

המחנה שנמשך כחמישה ימים, החל ביום האחרון ללימודים במסגרתו ביקשו לקחת חלק 105 תלמידים. המחנה היה גדוש פעילויות מדעיות מרתקות ומעשירות, אשר הועברו בהתלהבות בכל חמשת הקבוצות על ידי מדריך בוגר המלווה בחניך בוגר מתוכנית  ״מנהיגות מדעית״. התלהבות התלמידים והרצון להצטיין ממשימה למשימה יצרו תחרות סמויה וגלויה שהצעידה את העשייה לשיאים בעשייה ובמורל. יצויין כי בבוקרו של יום קיבלו התלמידים תעודות ונפרדו ממערכת החינוך לחודשיים של חופש ובשעה 16:00 בדיוק הגיעו ל"אשכול פיס" והתחילו בפעילות המדעית, אף כי ידעו שלא יהיה צלצול ולא ירשם להם איחור. כבר באותו יום יצאו לראות ירח וכוכבים בליל ירח מלא בישוב באר אורה, בפעילות ייחודית שנמשכה עד חצות וכללה בין היתר: חימצון וחיזור, אסטרונומיה, גידול גבישים, הכנת גלידה מחנקן נוזלי והחלקה על הקרח באייס מול. "כשסיפרתי בהתלהבות על המחנה לא האמינו שמדובר בתלמידי ח', הגיל הכי מורכב בחטיבה" ציינה פיני אלון, נציגת משרד החינוך בתכנית ה-STEM  באילת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד