עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

משלחת תלמידים למאיץ החלקיקים ב- CERN

27/06/2016
משלחת תלמידים למאיץ החלקיקים ב- CERN (הגדל)
משלחת תלמידים למאיץ החלקיקים ב- CERN
בסוף מאי יצאה משלחת בת 17 תלמידים למאיץ החלקיקים ב- CERN .  כ- 14 מהתלמידים היו תושבי העיר אילת, תלמיד אחד מקיבוץ אילות ועוד שני תלמידים משדרות.
 
משלחת זו היא המשלחת ה-12 , היוצאת בניהול מרכז אילן רמון ובית יציב, במסגרת תכנית הSTEM  באילת-אילות ובשדרות. התכנית הינה פרי יוזמה של מגבית קנדה, פדרציית טורונטו, הסוכנות היהודית, משרד החינוך, עיריית אילת, מועצה אזורית אילות, קרן רש"י , והיא מופעלת על ידי בית יציב. במסגרת המשלחות יצאו עד עתה ל- CERN כ- 200 תלמידים ו- 25 מורים ומלווים. משתתפי המשלחת לא מוינו או סוננו באף תהליך פרט להמלצת בית הספר והדרישה לבצע פעילות במרכז אילן רמון כמו עבודת גמר או פרויקט.
 
לפני יציאת המשלחת ל- CERN נעשתה הכנה של המשלחת על ידי ד"ר אמנון יוסף, המנהל הפדגוגי של מרכז אילן רמון. ההכנה נעשתה במשך כ- 20 שעות בבית ספר גולדווטר באילת, וכללה לימודי פיזיקה ופן חברתי לגיבוש המשלחת. מוליכות על, פיזיקה מודרנית, מאיצי חלקיקים וגלאים, חלקיקים אלמנטריים ועוד, הם חלק מהנושאים שנלמדו כהכנה למשלחת.
 
המשלחת הגיעה לשוויץ ביום ראשון בשעות הבוקר והגיעה למלון הנמצא על גבול צרפת-שוויץ כבר בשעות הבוקר המאוחרות. לאחר ארוחת צהריים יצאה המשלחת ליום סיור בעיר ג'נבה במסגרת משחק חפש את המטמון העובר באתרים חשובים ומפורסמים בעיר. שלושת הימים הבאים הוקדשו ללימודים והרצאות שניתנו על ידי חוקרים ועובדים שלCERN ועסקו בפיסיקה של חלקיקים, ניתוח סטטיסטי של נתונים ועקרון פעולה של גלאים ומאיצי החלקיקים. משך כל הרצאה היה כשעה וחצי והיא ניתנה עבור המשלחת שלנו בלבד, חלק מההרצאות העביר ד"ר מיק סטור מ- CERN.
 
המשלחת ביקרה באתרים ומעבדות שונות ונעשו פעילויות שנועדו לגוון את הלימוד ולהוסיף לימוד חוויתי. הפעילויות כללו ביקור בגלאי ה-ATLAS וה- CMS, פעילות תא ערפל וגילוי קרינה קוסמית וביקור במאיץ להאצת יונים. המשלחת התנהלה היטב, והתלמידים חוו חוויה מיוחדת, מרגשת ומעצימה.
 
חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד