עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

האור שלי

14/06/2016
האור שלי (הגדל)

האור שלי

פרויקט נוסף של קיימנים יצא לאור. לאחר התחנה הוורודה ברחוב אילות בה התבקשו העוברים והשבים לבטא מחשבות חיוביות על גבי לוחות התחנה, ה"קמפוסלון" - סלון שהוקם על ידי סטודנטים במרחב קמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון מתוך מחשבה ליצור אווירה ביתית וחמימה שתזמין את הסטודנטים ליצור, להתערב, להגיב, לחייך, להתחבר ולהרגיש שייכים למקום, יצא לאור פרויקט קיימנים שלישי מבית היוצר של תלמידי "קדם עתידים" מבית הספר התיכון ע"ש "רבין" – "האור שלי". במסגרת הפרויקט מוצגים לראווה ברחבת הכניסה לבית הספר, מגוון אהילים שעל כל אחד מהם מצוין ערך.  גם כאן כמו ב"קמפוסלון" ובתחנה הוורודה, מוזמנים הבאים לבטא את המחשבות שלהם על גבי הלוחות שהוצבו במקום ולהעלות תמונה מחויכת בעמוד הפייסבוק - פלייסמייקינג אילת.

לצד אנשי סביבה, חינוך, וסטודנטים, השתתפו גם תלמידי "קדם עתידים" בשכבה י' של בית הספר התיכון ע"ש "רבין", קורס "קיימנים", פרי שיתוף פעולה בין המחלקה לחינוך ועיצוב סביבתי בעירייה, בית הספר, תכנית קדם עתידים ומיזם ה"קיימנים". במסגרת הקורס, למדו התלמידים קיימות חברתית המספרת את סיפור המקום ותושביו ומשרה אווירה מיוחדת וחייכנית על המבקרים בו. עוד למדו התלמידים את עקרונות ההתערבות במרחב המניעה לפעילות חברתית, מקדמת שייכות והשראה ומעמיקה את הקשר והחיבור של התלמידים לבית הספר. לאחר תהליך חשיבה ובבחירות דמוקרטיות בחרו התלמידים להתערב דרך פרויקט "מה האור שלך" בו ביטאו התלמידים את עולמם הערכי ביצירת אהיל ובו הערך החשוב להם. בין הערכים שבחרו התלמידים לשתף, ניתן למצוא את חשיבות הדרך ולא רק התוצאה, ערבות ואחריות הדדית, שונה אבל דומה, הצורך בלחלום רחוק, התמודדות עם אתגרים ועוד. בנוסף תלו התלמידים לוחות בהם הזמינו את שאר תלמידי בית הספר, להתרווח בפינות הישיבה במקום ולכתוב "מהי המילה הטובה שלי להיום" ו"מהי נתינה בשבילי".

"מדובר בשפה בינלאומית שבה תושבים לוקחים חלק בעיצוב המרחב העירוני, מספרים את סיפורו של המקום דרך העיניים שלהם, גורמים לאנשים לחייך, להגיב ולהיות חלק ממה שקורה בעיר"  מציינת רונה שפירא – מנהלת המחלקה לחינוך סביבתי המובילה את התהליך בשיתוף מרכז פסג"ה ובעידוד ותמיכה של העירייה ומוסיפה: "הרעיון הוא לייצר כמה שיותר פינות חמד כאלה ברחבי העיר בכל מיני נושאים ובכל מיני דרכים".

כחלק מתהליך של שינוי בחשיבה לטובת קידום החינוך והעיצוב הסביבתי, שהחל לפני כשנה, ומובילה אותו היחידה לאיכות הסביבה בעירייה, נבחרו שלושה פרויקטים המבוססים על גישה בינלאומית שנקראת Place Making ועוסקת ביצירת מקומות המספרים את סיפור המקומיות, משרים אווירה נעימה, ייחודית ומחויכת על המבקרים בהם. אחד מהם הוא תחנת האוטובוס הוורודה, שהוצבה רחוב אילות ותנדוד ברחבי העיר.

 פרויקט שני הוא ה"קמפוסלון" שבוצע על ידי סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון באילת ומכון קטורה, הלומדים בקורס ראשון וייחודי באילת המבוסס גם הוא על גישת ה place making. במסגרת הקורס, בו לומדים 40 סטודנטים, קיבלו הסטודנטים כלים, כיצד להביא את קולות הציבור מהשטח בנושאים של עירוניות, קיימות, חזון עירוני וכיו"ב ובעזרתם להתערב במרחב הציבורי לטובת העיר אילת ותושביה. קבוצה שלישית, היא קבוצת קדם עתידים מבית הספר התיכון ע"ש רבין המונה 20 תלמידים, אשר התערבו במרחב הבית ספרי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד